ایده های جذاب برای تراس و بالکن ویلا – ویلارو

اگر به اندازه ای خوش شانس هستید که ویلایتان دارای تراس و بالکن است به شما تبریک می گوییم. اگر هم در پروسه خرید ویلا قرار دارید و داشتن تراس و بالکن ویلا برایتان اولویت است بازهم سلیقه شما را تحسین می کنیم. زیرا زیبایی یک ویلا، به تراس، محوطه، فضای داخلی، پشت بام و … وابسته است. همه‌ی این فضاها در هماهنگی با هم برای ایجاد یک اتمسفر دلنشین و صمیمی می توانند کارایی داشته باشند. می پرسید چطور؟

در حقیقت تراس و بالکن ویلا فضایی است خام، که به شما اجازه می دهد آنطور که دوست دارید آن را تزئین کنید. سپس به سالن یا فضای داخلی ویلا آن را ملحق کنید. یا یک فضای خاص و ویژه در آن ایجاد کنید که با داخل ویلا از زمین تا آسمان متفاوت باشد. ترجیح اکثر مردم گزینه اول است. یعنی تراس و بالکن ویلا را بخش جدا شده از ویلا به حساب نیاوریم و در آنجا نیز یک طراحی منحصر بفرد را پیاده سازی کنیم.

اگر فکر می کنید که فضای تراس و بالکن ویلا شما کوچک و محدود است، و نمی توانید برای تغییر آن کاری بکنید، سخت در اشتباهید. تراس و بالکن ویلا به هر اندازه و ابعادی که باشد، قابل تغییر است و می توان یک دیزاین ویژه را داخل آن پیاده سازی کرد.

پیش از ادامه دادن این مطلب، توصیه می کنیم که در صورتی که تمایل به خرید ویلا کردان دارید، حتما جهت برقراری ارتباط با گروه مهندسین و مشاورین ویلارو اقدام کنید. اگر از مزایای خرید ویلا در کردان و خرید ویلا در تهراندشت خبر ندارید، میتوانید برای اخذ مشاوره  با ویلارو در ارتباط باشید. گروه مهندسین و مشاورین ویلارو به شما کمک می کنند بهترین ویلا در منطقه کردان، تهراندشت، چهارباغ و … را یافته و خریداری کنید.

 اضافه کردن یک میز کوچک به تراس و بالکن ویلا

 اضافه کردن یک میز کوچک به تراس و بالکن ویلا

تراس و بالکن ویلا اغلب به یک میز در کنار صندلی های نسبتا کوچک نیاز دارد. اگر فضای تراس و بالکن ویلا شما کوچک است، میز را متناسب با اندازه آن انتخاب کنید. بسیاری از افراد نیز هستند که اقدام به گذاشتن یک تخت چوبی داخل تراس و بالکن ویلا می کنند. سپس آن را به فرمی سنتی در می آورند. بنابراین دست شما برای انتخاب فُرم نشیمن فضای تراس و بالکن ویلا باز است.

میز و صندلی ها می توانند شبیه میز های چوبی و صندلی های کافه های نُقلی باشند. شما می توانید روی آنها رومیزی های متناسب با فضای تراس/ بالکن پهن کنید یا به هر شکلی که دوست دارید آن را آراسته کنید تا از یکنواختی خارج شود. دستتان برای انتخاب صندلی نیز باز است. به نمونه ای که در تصویر زیر آورده شده است نگاهی بیندازید.

اگر بیشتر به سرسبزی ِ تراس و بالکن ویلا اهمیت می دهید، می توانید دور تا دور آن را پر از گلدان های مختلف کنید. سپس در وسط تراس/ بالکن، یک میز کوچک و دو صندلی قرار دهید. این یک ایده ساده و در عین حال زیبا برای ساختن تراس/ بالکنی کوچک است. زیرا قرار نیست که داخل تراس و بالکن ویلا همه‌ی وسایل ضروری/ غیر ضروری را برای زیبا سازی قرار داد. گاهی ایده های زیبا از دل ساده ترین ساختار های چیدمان بیرون می آیند.

فضاسازی برای تراس و بالکن ویلا بسیار بزرگ

اگر دستتان برای فضاسازی تراس و بالکن ویلا باز است – یعنی بالکن/ تراس – به اندازه کافی بزرگ است، می توانید هر شکلی که دوست دارید آن را تزئین کنید. اما چطور؟ مثلا می توانید دور تا دور  آن را با گلدان های مختلف پر کنید. انگار که وقتی وارد تراس و بالکن ویلایتان می شوید، وارد حیاط کوچکی شده اید که پر از گل و گیاه است. سپس می توانید بالشت های نرم و بسیار بزرگ را به جای میز و صندلی در آن قرار دهید. یا از وجود یک میز نسبتا پهن یا کوچک در کنار آن بالشت ها بهره مند شوید تا فضای خالی تراس و بالکن ویلایتان را بپوشاند. البته، شایان ذکر است که لزومی ندارد که حتما گلدان ها را روی زمین قرار دهید. می توانید فضایی درست کنید و آن ها از دیوار آویزان کنید. تصویر زیر، ذهنیت خوبی از این بابت به شما خواهد داد.

طراحی فضای تراس و بالکن ویلا به سبک مینیمال

همیشه هم قرار نیست فضای تراس و بالکن ویلا را طوری بچینیم که انگار شلوغی را بیشتر از هر چیز دیگری می پسندیم. چه کسی گفته است که نمی توان از فضاسازی مینیمال داخل تراس و بالکن ویلا استفاده نکرد؟ یا لذت نبرد؟ شما می توانید یک تخت را در فضای کوچک تراس یا بالکن خود قرار دهید. یک یا دو گلدان داخل آن بگذارید، یک فرش کوچک پهن کنید و از فضا لذت ببرید.

این سبک طراحی های مینیمال شکل و ساختار های مختلفی دارند. اما این نمونه یکی از ساده ترین ِآنها است. این ایده برای تراس ها و بالکن های بسیار بسیار کوچک کاربردی است. زیرا به شما اجازه می دهد با کمترین هزینه و در عین حال با بیشترین میزان بازدهی، یک تراس و بالکن زیبا و جمع و جور داشته باشید.

همچنین، در طراحی مینیمال تراس و بالکن ویلا قرار نیست کل آن را با تخت یا مبل یا صندلی پُر کنیم. گذاشتن یک صندلی، چند عدد بالش (به سبک خودتان) می تواند تداعی کننده‌ی چنین ساختاری باشد. شما می توانید یک ننو یا یک صندلی راحتی داخل ویلا قرار دهید، کف آن یک فرش بگذارید و از فضا لذت ببرید.

استفاده از صندلی ها، میز های کوچک چوبی یا حصیری در این موارد بسیار توصیه می شود؛ زیرا خیلی طرفدار دارد.

ایده برای فضای مینی تراس ها / مینی بالکن ها

ایده برای فضای مینی تراس ها / مینی بالکن ها

یک ایده کاربردی برای طراحی فضای تراس و بالکن ویلا این است که از میزها و صندلی هایی استفاده کنید که نیمی از آنها داخل دیوار قرار میگیرند یا دارای طراحی سازگار با بالکن و تراس هستند. این ایده به طور خاص برای مینی بالکن ها یا مینی تراس ها به طور ویژه ای کاربردی است. و تداعی کننده یک فضای بزرگ و استفاده از حداقل ِفضا به صورت حداکثر است.

صندلی های مناسب برای تراس و بالکن ویلا

تراس و بالکن ویلا با کمک صندلی های راحتی به فضایی گرم و صمیمی تبدیل می شوند. در حقیقت در هر یک از تصاویر مربوط به فضاسازی تراس/ بالکن حداقل یکی دو صندلی راحتی دیده می شود. این صندلی ها یا کنار میز قرار گرفته اند یا اینکه به تنهایی آذین بخش تراس و بالکن ویلا شده اند.

بنابراین اگر فضایی کافی در تراس/ بالکن ویلایتان دارید، توصیه می کنیم چند صندلی را به همراه یک میز کوچک داخل آن قرار دهید. تنوع طراحیِ صندلی ها موجب شده است تا دست مشتریان برای انتخاب زیباترین و بهترین ِآنها باز باشد. بنابراین انتخاب صندلی مناسب برای تراس/ بالکن به سلیقه شما، تناسب رنگی که داخل تراس/ بالکن در نظر گرفته اید و بزرگی/ کوچکی آن بستگی دارد.

باکس گلدان یا گلدان های سقفی مُعلق

تنوع در ارائه باکس های گل باعث شده است تا رنگ و بوی طراحی و فضاسازی تراس و بالکن ویلا، حالتی مُدرن و امروزی به خود بگیرد. به باکس ها اصطلاحا فلاور باکس نیز گفته می شود. بسیاری از افراد ترجیح می دهند از مدل عمودی این باکس ها استفاده کنند. در حالی که اگر فضای تراس و بالکن ویلا نسبتا بزرگ باشد، نوع زمینی آنها می تواند فضای بیشتری را بگیرد و در نتیجه بالکن/ تراس شما به سادگی تزئین شود. بنابراین، با توجه به فضایی که در اختیار دارید می توانید برای خرید باکس های گل برای دکوراسیون تراس و بالکن ویلای خود اقدام کنید.

اگر به استفاده از باکس برای فضاسازی تراس و بالکن ویلا علاقه ندارید می توانید از گلدان های سقفی استفاده کنید. این گلدان ها همانطور که از نامشان مشخص است به سقف آویزان می شوند و عملا فضایی را روی زمین اشغال نمی کنند. بنابراین شما هم می توانید از مبل/ صندلی/ میز داخل تراس و بالکن ویلا استفاده کنید و هم چندین گلدان داخل آن داشته باشید که در هوا معلق هستند.

میز عادی/ دیواری، برای بالکن یا تراس

میز عادی/ دیواری، برای بالکن یا تراس

برخی میز ها به طور خاص برای تراس و بالکن ویلا ساخته می شوند. برخی از آنها کامل و بزرگ هستند و برخی دیگر دیواری هستند. مدل میز های دیواری که می توان داخل تراس/ بالکن ویلا قرارداد، متنوع است. برخی از آنها روی دیوار نصب می شوند و برخی دیگر روی زمین قرار می گیرند. توصیه طراحان این است که از این نوع میز ها استفاده کنید. زیرا فضای کمتری را اشغال می کنند. بنابراین دست شما برای جای دادن ِتعداد بیشتری از وسایل داخل تراس و بالکن ویلا باز خواهد بود.

کفپوش برای تراس و بالکن ویلا

یکی از محبوب ترین وسایلی که برخی از افراد برای فضاسازی تراس و بالکن ویلا انتخاب می کنند یک فرش کوچک یا یک کفپوش مناسب است. اینکه باید از کفپوش استفاده کنید یا مثلا یک قالیچه کوچک داخل تراس/ بالکن داشته باشید به سلیقه‌ی شما برمی گردد. اگر داشتن یک کفپوش به زیباتر شدن فضای بالکن/ تراس کمک می کند، چرا که نه؟ می توانید از آن استفاده کنید. در غیر این صورت، لزوم یا اجباری به استفاده از آن نیست.

کوسن

قرار دادن کوسن ها روی صندلی های راحتی و مبل کوچکی که داخل تراس و بالکن ویلا می گذارید، به زیباییِ آن کمک شایانی می کند. دست کم در هر ایده‌ی طراحی و فضاسازی تراس و بالکن ویلا یکی دو کوسن به چشم می خورد.

بنابراین می توان آنها را جزء جدانشدنی از این فضا در نظر گرفت. بهتر است رنگ و ظاهر کوسن ها را طوری انتخاب کنید که با وسایل قرارداده شده داخل بالکن/ تراس هارمونی و مطابقت داشته باشد. برای انتخاب رنگ های مناسب و سازگار با هم نیز می توانید یک پالت رنگی انتخاب کنید. در تصویر زیر پالت های پیشنهادی رنگی قرار داده شده اند که می توانید از آنها ایده بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp