آیا خرید ویلا به صرفه است یا خرید زمین – ویلارو

در دنیای امروز، در مقابل کلمه‌ی «سرمایه گذاری» همیشه کلماتی مانند «خرید ویلا»، «خرید زمین»، خرید ارز و طلا و غیره را مشاهده می کنیم. در بین کلیه‌ی راه های پیشنهادی برای سرمایه گذاری، معمولا خرید زمین و خریدن ویلا جزء امن ترین موارد به حساب می آِیند. زیرا کسی را نمی توانید پیدا کنید که اذعان کند روال تغییر قیمت زمین و ویلا، از حالت صعودی برگشته و نزولی شده است! نزولی شدن یا کم ارزش شدن قیمت زمین و ویلا، یک احتمال محال است. البته ممکن است قیمت این دو راه ِسرمایه گذاریِ با ارزش مدتی راکد بماند، اما ضرری در آن مشاهده نمی شود.

همه‌ی این موارد وقتی جالب می شود که بدانید، خرید ویلا کردان، خرید ویلا تهراندشت، خرید ویلا چهارباغ و مناطق نزدیک به آنها (یا حتی خرید زمین در آنها) یک راه سرمایه گذاری امن به حساب می آید. اما کدامیک را باید انتخاب کرد؟ زمین یا ویلا؟ اگر میانه‌ی شما با سرمایه گذاری خوب باشد، بدون شک خواهید دانست که انتخاب یکی از این دو به نفع تان تمام خواهد شد. اما در این مطلب از سایت ویلارو قصد داریم بدانیم که دقیقا کدامیک سوددهی بیشتری دارند؟ کدامیک به صرفه تر هستند و بعد از خرید آنها دچار پشیمانی نخواهید شد؟ زمین یا ویلا؟ با ادامه این مطلب همراه گروه مهندسین و مشاورین ویلارو باشید. اگر به مشاوره بیشتری برای خرید ویلا نیاز دارید، پیشنهاد می شود تا حتما از طریق راه های ارتباطی درج شده با ما تماس حاصل نمایید، تا شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم.

چرا نیاز به سرمایه گذاری در حوزه املاک داریم؟

چرا نیاز به سرمایه گذاری در حوزه املاک داریم؟

اول باید یک ذهنیت درست و حسابی در مورد هدف از خرید ویلا یا خرید زمین داشته باشید. مسلم است که وقتی برای خرید یکی از این دو روش سرمایه گذاری  اقدام می کنید، آینده نگری را هدف قرار می دهید. ممکن است سالی یکبار به آن ویلا مراجعه کنید یا زمین را به دست شخص دیگری بسپارید تا روی آن فعالیت کشاورزی یا ساخت و ساز انجام دهد. بدیهی است که در هر دو این موارد، سودی خاص نصیب شما خواهد شد. این سود به امروز و دیروز وابسته نیست، بلکه سالهای سال پس از سرمایه گذاری شما دوام خواهد داشت.

به عنوان مثال، اگر حالا برای خرید ویلا کردان اقدام کنید، 10 سال بعد وقتی برای فروش آن اقدام می کنید، قطعا ویلا را با همان قیمت برای فروش نخواهید گذاشت. شرایط بازار فروش ویلا را بررسی می کنید، از یک کارشناس کمک می گیرید تا ارزش ویلا شما را تعیین کند و سپس می توانید ویلا خود را با قیمت چند برابر (نسبت به مبلغی که آن را خریداری کرده اید) برای فروش بگذارید. داستان فروش زمین نیز چنین است؛ اگرچه دست انداز ها و دشواری های پیش روی فروش هر یک از موارد ذکر شده با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

اهمیت «دید ِسرمایه گذاری»

در هر دو روش، سودآوری یا به دست آوردن سود بیشتر (یعنی مبلغی بیشتر از آنچه برای خرید زمین و ویلا اختصاص داده ایم) نصیبمان خواهد شد. اما دیدِ سرمایه گذاری برای هر شخص متفاوت است. یک نفر ممکن است خرید ویلا را سرمایه گذاری ِبهتری بداند و شخصی دیگر اعتقاد داشته باشد که خرید زمین دردسر کمتری دارد و می توان در آینده با آن به سود خوبی رسید. در اینجا می توان حق را به هر دو این افراد داد. شما نیز باید برای به دست آوردن دید ِسرمایه گذاری مخصوص خودتان تلاش کنید. تنها در این صورت است که می توانید با یک بررسی دقیق، مزایا و معایب ویلا و زمین را کنار هم قرار دهید و براساس دیدِ خودتان تصمیم بگیرید که روی کدامیک سرمایه گذاری داشته باشید. ما در ارائه این دیدگاه به شما در این مطلب، به شکلی موثر تلاش خواهیم کرد.

قابلیت نگهداری ویلا و زمین

قابلیت نگهداری ویلا و زمین

یکی از جنبه های مهم در داشتن دید سرمایه گذاری این است که شما باید بتوانید قابلیت نگهداری کالا خریداری شده را تخمین بزنید. وقتی برای خرید ویلا و خرید زمین اقدام میکنید، شرایط نگهداری هر کدام را در نظر بگیرید. طبیعتا نگهداری ویلا به معنای این است که آن را کاملا سالم و به روز نگه دارید. اگر طی بازه های زمانی خاصی به ویلا سر نمی زنید، حتما شخصی را برای رسیدگی به شرایط  و وضعیت آن مامور کنید.

برای نگهداری زمین باید دیوار کشی انجام دهید و هر چند وقت یکبار شرایط آن را بررسی کنید. به عنوان مثال باید ببینید که زمین های اطراف ِزمین شما چه شرایطی پیدا کرده اند، آیا اقدام یا عملیاتی از جانب شهرداری در نزدیکی زمین شما در حال انجام است که بر ارزش ِآن تاثیر گذار باشد یا خیر. آیا خرید ویلا تقاضای بیشتری پیدا کرده است یا خرید ویلا؟

بررسی ریسک سرمایه گذاری و خرید ویلا یا زمین

یکی از بخش های مهمی که برای خرید ویلا یا خرید زمین، به شما دید بهتری می دهد امنیت سرمایه گذاری در آنها است. امنیت زمین بیشتر است یا ویلا؟ به طور کلی، در بازار خرید املاک و مستغلات امنیت بیشتری را نسبت به کالاهای ارزشمند دیگر مانند طلا، یا ارز تجربه می کنید.

منطقه ای که برای خرید ویلا یا زمین در آن اقدام می کنید نیز در تعیین میزان ریسک سرمایه گذاری بسیار موثر است. برخی مناطق برای رشد و دیده شدن، نیاز به زمان بیشتری دارند. این در حالی است که اگر برای خرید ویلا یا خرید زمین در تهراندشت، کردان، چهارباغ و غیره اقدام کنید، می توانید مطمئن باشید که نیازی به دیده شدن ندارند. همچنین نیازی به معرفی ندارند، زیرا توسط عموم مردم شناخته شده هستند، به خصوص برای کسانی که ساکن کرج یا تهران می باشند.

اما خرید ویلا یا زمین در منطقه ای کمتر شناخته شده یا منطقه ای که میزان معروفیت آن بسیار پایین است، نوعی ریسک با خود به همراه دارد و نیازمند زمان بیشتر است تا شما را به سود رویایی تان برساند. برای داشتن دید سرمایه گذاریِ بهتر توصیه می شود که از اهمیت منطقه انتخابی غافل نمانید.

برای کسانی که فعال در حوزه اقتصاد هستند، خرید ویلا در اولویت است. دلیل و منطق پشت این حرف برای آنها این است که می گویند کسانی که برای خرید ویلا مراجعه می کنند معمولا بیشتر از طرفداران خرید زمین هستند. این موضوع حقیقتی انکار نشدنی است. بسیاری از مردم در پی این نیستند که زمینی را خریداری کنند تا روی  آن کشاورزی کنند. یا زمین بخرند که بعدا ویلایی روی آن بسازند. ساخت ویلا یا فعالیت های کشاورزی خود به طور جداگانه نیاز به بودجه ی هنگفتی دارد. بنابراین آنها ترجیح می دهند کل سرمایه و پس انداز خود را برای خرید ویلا صرف کنند و دیگر هزینه‌ی ثانویه ای نباشد تا گردن بار آنها شود.

مزایای خرید زمین چیست؟

مزایای خرید زمین چیست؟

برای درک بهتر مزایای خرید ویلا و خرید زمین بهتر است هریک از آنها را به صورت جداگانه بررسی و تحلیل کنیم. مزایای خرید زمین چیست؟ خرید زمین یعنی نیاز به بودجه ای کمتر. کاملا هم مسلم است. زیرا شما هزینه ای را بابت ساخت و ساز پرداخت نمی کنید. کل هزینه ای که بابت خرید زمین می دهید، به همان زمین بستگی دارد. حال اگر منطقه انتخابی تان برای خرید زمین بسیار محبوب و مشهور باشد، نسبت به خرید زمین در منطقه ای کمتر شناخته شده باید هزینه بیشتری بپردازید.

اما در جریان خرید ویلا نه تنها بابت زمین و منطقه پول می پردازید، بلکه برای ساخت و ساز، امکانات و … نیز هزینه پرداخت خواهید کرد. پس در مبحث قیمت، پیروزِ میدان، زمین است. اگر بودجه‌ی محدودی دارید که به پای خرید ویلا نمی رسد و گمان نمی کنید که بتوانید با آن ویلایی (هرچند) ارزان قیمت بخرید، توصیه بر این است که آن را برای خرید زمین اختصاص  دهید.

آسان بودن پروسه سرمایه گذاری با خرید ویلا

در عین حال که زمین پیروز میدان قیمت ها است، داستان در مورد خرید ویلا کمی متفاوت است. این روزها، پیدا کردن ویلا چندان سخت نیست. مخصوصا ویلاهای مدرن و امروزی که طبق معیار های استاندارد ساخته شده باشند. نمونه های این ویلاها را می توانید به راحتی داخل سایت ویلارو مشاهده کنید. برای این منظور کافی است که سری به صفحه اول سایت ویلارو بزنید و انواع و اقسام ویلاها را شخصا بررسی کنید.

در مقابل، پیدا کردن زمین مناسب سخت شده است. مردم اغلب ترجیح می دهند اگر زمینی دارند، آن را خام نفروشند. داخل آن ویلایی بسازند و سپس با هزینه بیشتر آن را برای فروش در دسترس قرار دهند. زیرا طبق آنچه که در مورد قیمت زمین و قیمت ویلا گفتیم، هیچ کس دوست ندارد در دنیای امروز و با قیمت های امروزی ِبازار ویلا و زمین، سرمایه خود را ارزان به حراج بگذارید. بنابراین طبیعی است که تمایل برای خرید ویلا از خرید زمین (در میان مردم) بیشتر باشد.

بررسی شرایط روز پیش از خرید ویلا یا خرید زمین

یکی از مهم ترین و بهترین توصیه های کارشناسان سرمایه گذاری در دنیای امروز این است که سعی کنید پیش از هرگونه تصمیم گیری، شرایط بازار املاک را بررسی کنید و پس از بالا و پایین کردن های مداوم برای خرید اقدام کنید. اینکه وضع بازار خوب است یا وضع بازار بد است، جملاتی سر بسته و کلی اند که بینِش درستی به شما پیش از خرید ویلا یا خرید زمین نمی دهند. باید از خودتان بپرسید چرا وضع بازار بد است یا چرا خوب است؟ معیار های تعیین کننده این وضعیت چه هستند؟ اینکه وضع بازار بد است آیا برای خریدار بد است یا فروشنده؟

علاوه بر این، در پروسه خرید ویلا یا خرید زمین حتما آینده نگری داشته باشید. دلیل نمی شود که چون یک منطقه مزایای بیشماری از نظر رشد قیمت و ارزش سرمایه گذاری دارد، چشم بسته برای خرید ویلا یا خرید زمین در آن اقدام کرد. حتما از پیش بینی ها و وضعیت آینده‌ی آن منطقه اطلاعات بیشتر کسب کنید.

در نظر داشته باشید که تنها با این کار است که می توانید پیشرفت قیمت و ارزش ملک خریداری شده را در آینده بسنجید. در صورت به کارگیری تک تک شرایط و پیش بینی کارشناسان در آینده، می توانید برای خرید یکی از این دو گزینه اقدام کنید.

سخن آخر، تعیین هدف از سرمایه گذاری

در کل این مطلب به این نکته اشاره شد که تعیین هدف از سرمایه گذاری و در نظر گرفتن بودجه برای رسیدن به هدف اهمیت ویژه ای دارند. از این رو، جدا از در نظر گرفتن موارد و اولویت های ذکر شده در این مطلب از خود بپرسید که هدفتان از خرید ویلا یا خرید زمین چیست؟ به دنبال رسیدن به چه هدفی در سرمایه گذاری هستید؟ در غیر این صورت، نمی توانید نتیجه‌ی خوبی به دست آورید.

اگر در گرفتن تصمیم نهایی دچار مشکل شده اید یا نمی توانید به خوبی نیاز سنجی کنید می توانید با گروه مهندسین و مشاورین ویلارو ارتباط بگیرید. ما برای تک تک سوالات شما پاسخ های روشن و منطقی را در نظر گرفته ایم که می توانند چراغ راهی برای مسیرتان باشند. پس ویلارو و ارتباط با ویلارو را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp