10 ویژگی که در خرید ویلا باید مد نظر بگیرید!

مهم‌ترین مزایای خرید بهترین ویلا

خرید ویلا مزایای بسیاری را از جهات مختلف به همراه دارد. در واقع برای این که به مزایای خرید ویلا در مناطق مختلف اشاره کنیم، لازم است از جهات مختلف به این موضوع بنگریم؛ به عبارتی شما می‌توانید با خرید یک ویلای خوش ساخت و زیبا در منطقه‌ای همچون کردان، تهراندشت یا چهارباغ، هم از نظر اقتصادی سود ببرید و هم برای تفریح و استراحت از این ویلا استفاده کرده و اوقاتی خوش را در کنار خانواده‌تان در ویلای خود سپری کنید. در کل برای خرید ویلا کردان، خرید ویلا تهراندشت، چهارباغ یا هر یک از مناطق ویلایی دیگر، لازم است به یک سری ویژگی‌ها توجه داشته باشید و استانداردهایی را برای خودش مشخص کنید تا بتوانید بهترین ویلا را با بهترین شرایط بخرید. تمام افراد به خرید ویلایی خوش ساخت و زیبا به عنوان یک آرزوی بزرگ در زندگی خود نگاه می‌کنند، پس بهتر است که با در نظر داشتن مهم‌ترین ویژگی‌ها در ارتباط با یک ویلای زیبا و بزرگ، از این اتفاق یک تجربه‌ی بسیار شیرین رقم بزنید. به طور کلی در این که چه نوع ویلایی می‌خرید (مدرن یا قدیمی) تفاوتی وجود ندارد، لازم است برای خرید هر نوع ویلا به مواردی مهم توجه داشته باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید؛ در واقع با در نظر داشتن این ویژگی‌ها در هنگام اقامت در ویلا به طور قطع احساس می‌‌کنید که ویلای مورد نظر همان چیزی است که می‌خواهید و در حقیقت با خرید ویلای مورد نظر از انتخاب نهایی خود رضایت خواهید داشت. هنگام خرید ویلا باید املاک ویلایی مختلفی را بررسی کنید و ممکن است در هر یک از این املاک، ویژگی خاصی را ملاحظه کنید که در ویلای دیگر چنین ویژگی وجود ندارد؛ در واقع برای خرید یک ویلای خوش ساخت باید مدت زیادی را به بررسی املاک ویلایی مختلف بپردازید تا بتوانید ملک مورد نظرتان را با شرایط و ویژگی‌های مناسب انتخاب و خریداری کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌ها برای خرید ویلایی خوب

مهم‌ترین ویژگی‌ها برای خرید ویلایی خوب

  • لوکیشن و منطقه‌ی ویلا: مهم‌ترین موردی که برای خرید ویلا باید در نظر داشته باشید، لوکیشن و منطقه‌ی ویلای مورد نظر است؛ در واقع این ویژگی تعیین کننده‌ی بسیاری از عوامل و ویژگی‌های مهم دیگر است و می‌تواند نقشی اساسی در تصمیم شما برای خرید ویلای مورد نظر داشته باشد. باید لوکیشنی را انتخاب کنید که ویژگی‌هایی مطابق با خواسته‌های شما داشته باشد؛ برای مثال بسیاری از مشتریان لوکیشن‌های ساحلی را برای خرید ویلا انتخاب می‌کنند و تمایل دارند تا ویلایی که می‌خرند، در منطقه‌ای زیبا در اطراف ساحل قرار گیرد تا از تماشای منظره‌ی ساحل لذت ببرند. بسیاری دیگر نیز مناطق جنگلی یا کوهستانی را برای خرید ویلا انتخاب می‌کنند و به همین ترتیب هر یک از خریداران معیارهایی مختلف را در نظر می‌گیرند. مهم‌ترین مسئله در رابطه با منطقه‌ی خرید ویلا، امنیت آن است؛ باید مطمئن شوید که منطقه‌ی مورد نظر کاملا امن و آرام باشد تا در هنگام اقامت در ویلای خود در کنار خانواده‌تان، احساس آسایش داشته باشید. علاوه بر آن بهتر است منطقه‌ای را انتخاب کنید که در نزدیکی مراکز رفاهی قرار گیرد و دسترسی شما را به این اماکن آسان سازد تا هنگامی که در ویلای خود هستید، مشکلی از بابت تهیه‌ی لوازم مورد نیاز خود نداشته باشید و به آسانی بتوانید نیاز خود را رفع کنید. در صورتی که پیش از بررسی ویژگی‌های خود ویلا، بهترین منطقه را انتخاب کرده باشید و برای مثال منطقه‌ی سهیلیه را در نظر گرفته باشید، بسیاری از کارها برای شما راحت خواهد شد و می‌توانید خیلی راحت‌تر یک ملک ویلایی را انتخاب و خریداری نمایید.
  • مساحت ویلا: یک ویژگی مهم دیگر در خرید ویلا، مساحت آن است. برای خرید ویلایی خوش ساخت با شرایط مناسب، لازم است توجه داشته باشید که ویلایی با مساحت بزرگ می‌خواهید یا کوچک. اغلب املاک ویلایی مساحت کافی را برای اقامت خانواده‌های 4 نفره را دارا هستند، بنابراین باید به این توجه داشته باشید که ویلایی که می‌خواهید باید مساحت لازم را برای اقامت شما به همراه خانواده‌تان داشته باشند. از طرف دیگر بسیاری از افراد با هدف سرمایه گذاری تصمیم به خرید ویلا می‌گیرند؛ با توجه به بالا رفتن ارزش املاک در سال‌های پیش رو، در صورت خرید یک ویلای بزرگ، معامله‌ای پرسود انجام داده‌اید. علاوه بر آن اگر می‌خواهید از محیط ویلا برای کسب و کار استفاده کنید و ویلای خود را برای برگزاری جشن‌ها و مهمانی‌های مختلف به افراد دیگر اجاره دهید، بهتر است املاک ویلایی را انتخاب کنید که مساحت زیادی داشته باشند و کاملا بزرگ باشند.
  • تعداد اتاق خواب‌های ویلا: برای خرید ویلایی بسیار زیبا و شیک که شرایطی مناسب داشته باشند و ویژگی‌های آن‌ها متناسب با استانداردهای مد نظر شما باشد، لازم است که در هنگام بررسی املاک مختلف تعداد اتاق خواب‌های آن‌ها را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که تعداد اتاق‌های ویلایی که انتخاب کردید کافی باشد. به طور کلی تعداد و اندازه‌ی اتاق خواب‌ها ویژگی بسیار مهمی است و با توجه به تعداد نفرات خانواده‌ی خود، لازم است که انتخابی درست داشته باشید و ویلایی مناسب را انتخاب کنید. ویلاهای دو اتاق خوابه، انتخاب اکثر خریداران ویلا می‌باشند؛ به طور قطع هر چه تعداد نفرات اعضای خانواده‌ی شما بیشتر باشد، لازم است که به خرید املاک ویلایی با تعداد اتاق‌های بیشتر فکر کنید. در صورتی که قصد دارید به همراه دوستان و آشنایان برای مدتی در ویلای خود اقامت داشته باشید، بهتر است که املاک ویلایی بزرگی که حداقل 3 اتاق دارند را انتخاب کنید.

تعداد حمام‌های در خرید ویلا

  • تعداد حمام‌های ویلا: شاید حین خرید ویلا به این مورد به عنوان معیار چندان مهمی فکر نکنید، اما این ویژگی نیز بسیار کمک کننده خواهد بود و می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری بهتر کمک کند. با توجه به نفرات و تعداد اعضای خانواده‌تان، بهتر است ویلایی را انتخاب کنید که تعداد سرویس بهداشتی و حمام‌های آن مناسب باشد. بسیاری از افراد دوش اول صبح را واجب می‌‌دانند؛ اگر خانواده‌ی شما در این دسته از افراد قرار می‌گیرند، پس بهتر است که به فکر خرید ویلایی باشید که حداقل 2 حمام داشته باشد. هر چند که در طراحی ویلاهای مدرن در هر اتاق خواب یک حمام قرار می‌گیرد. اکثر ویلاهای قدیمی یک حمام دارند؛ لذا در صورتی که وجود بیشتر از 1 حمام در ویلا برای شما مهم است، بهتر است به فکر خرید یک ویلای مدرن باشید. البته با خرید املاک ویلایی قدیمی نیز این امکان برای شما وجود دارد که از طریق بازسازی، تعداد سرویس بهداشتی و حمام‌های ویلا را افزایش دهید.
  • شهرکی یا غیر شهرکی بودن ویلا: یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم برای خرید ویلا این است که به شهرکی یا غیر شهرکی بودن آن توجه داشته باشید. بسیاری از مردم تمایل دارند تا ویلای خود را به صورت شهرکی خریداری کنند و ملکی که انتخاب می‌کنند در همسایگی سایر املاک ویلایی قرار داشته باشد تا بتوانند در کنار لذت بردن از اقامت در ویلای خود در طی تعطیلات، با دیگران نیز در ارتباط باشند. از طرفی ویلاهای شهرکی از نظر امنیت در وضعیت بهتری قرار دارند. به همین علت انتخاب اکثر مشتریان این است که یک ویلای شهرکی بخرند. البته خرید ویلاهای غیر شهرکی نیز مزایا و امتیازات خاص خود را به همراه دارد؛ در صورتی که تصمیم دارید تا برای مدت زمانی از زندگی شهرنشینی و از اجتماع دوری کنید، می‌توانید یک ویلای زیبا در دل جنگل یا در کنار ساحل خریداری نموده و از هوای پاک و منظره‌ی جذابی که در اطراف ویلای شما قرار گرفته، لذت ببرید.
  • قدمت ویلا: قدمت ویلا نیز مسئله‌ای بسیار مهم است که باید برای خرید ویلا درباره‌ی آن پرس و جو نمایید. به طور قطع املاک ویلایی نوساز که اغلب مدرن هستند، آپشن‌ها و ویژگی‌های بسیار بیشتری به نسبت املاک ویلایی قدیمی دارند؛ همچنین با توجه به معماری و سبک طراحی مدرن، به بهترین شکل مقاوم سازی شده‌اند. البته می‌توان این اصلاحات را در املاک ویلایی قدیمی نیز ایجاد کرده و این ویلاها را به املاکی مدرن تبدیل کرد. در هر صورت اگر به ساخت و ساز و معماری‌های جدید و به روز علاقمند هستید و تصمیمی برای بازسازی ویلای خود ندارید، بهتر است که از خرید ویلاهایی که قدمت زیادی دارند خودداری کنید. با این حال باید بدانید که ویلاهای قدیمی نیز دارای امکاناتی ویژه هستند و می‌توانند نیاز شما را برطرف کنند و با توجه به قدیمی بودن آن‌ها، با قیمتی ارزان‌تر به فروش می‌رسند، اما چنین املاکی نیاز به بازسازی خواهند داشت و در هنگام خرید باید مطمئن باشید که از عهده‌ی پرداخت هزینه‌های بازسازی برمی‌آیید.

قیمت خرید ویلا

  • قیمت ویلا: از ویژگی‌های اصلی و بسیار مهمی که برای خرید ویلا باید مد نظر قرار گیرد، قیمت خرید ویلا می‌باشد. پیش از این که به دنبال ویلا بگردید و به دید و بازدید املاک ویلایی مختلف بروید، لازم است که یک محدوده‌ی قیمتی مشخص را برای خرید ویلا در نظر داشته باشید و با توجه به این قیمت به سراغ یک ملک مشخص بروید. موارد زیادی در قیمت ویلای تاثیر می‌گذارند؛ برای مثال ویلایی که در منطقه‌ی کردان به فروش می‌رسد، قیمتی متفاوت از املاک ویلایی واقع در سهیلیه دارد. همچنین املاک ویلایی مدرن و نوساز اغلب قیمت بیشتری از املاک ویلایی قدیمی دارند. باید توجه داشته باشید که خرید یک ویلا می‌تواند یک تجارت بسیار پرسود باشد. بنابراین بهتر است اطلاعات لازم را درباره‌ی معیارهای تعیین قیمت ویلا کسب کرده و با توجه به بودجه‌ای که دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید.
  • شرایط نگهداری و تعمیر ویلا: هنگام خرید ویلا باید بررسی کنید که شرایط نگهداری و تعمیر ویلایی که انتخاب کرده‌اید به چه صورت است. البته در صورتی که ویلای تازه ساز بخرید، نیازی به تعمیرات و بازسازی وجود ندارد؛ البته شاید به تغییر بعضی از ویژگی‌ها و معماری ویلای خود تمایل داشته باشید، اما به طور کلی ویلاهای مدرن و نوساز به صورتی ساخته می‌شوند که نیاز خاصی به تعمیر و یا بازسازی آن‌ها وجود ندارد. در هنگام مشاهده‌ی املاک ویلایی مختلف برای انتخاب و خرید ویلایی که مد نظر دارید، لازم است ویژگی‌های کلی ویلا را بررسی کرده و از کلیه‌ی تعمیرات مورد نیاز ویلای مورد نظر خود مطمئن شوید. این به شما کمک می‌کند که در انتخاب و خرید ویلا درست اقدام کنید؛ به عبارتی هر چه ویلای مورد نظر تعمیرات بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه‌های لازم برای خرید آن بالاتر می‌رود. پس بهتر است که ویلایی انتخاب کنید که به تعمیر زیاد نیاز نداشته باشد.
  • آب و هوای منطقه‌ی ویلا: برای خرید ویلایی خوب با ویژگی‌هایی که مد نظر دارید، لازم است به آب و هوای منطقه‌ای که در آن ویلا می‌خرید توجه داشته باشید. بسیاری از مردم به قصد دوری از هوای آلوده‌ی شهر و فاصله گرفتن از فضای نفس‌گیر واقع در مرکز شهرها تصمیم به خرید ویلا می‌گیرند؛ باید توجه داشته باشید که بیشتر به اقامت در منطقه‌ای با آب و هوای سرد تمایل دارید یا گرم. در نهایت می‌توانید بهترین منطقه با شرایط آب و هوایی ایده آل را برای خرید یک ویلای خوش ساخت و زیبا انتخاب کنید.
  • مدارک ویلا: در هنگام خرید ویلا باید از نوع سند ویلای مورد نظرتان (مشاع یا شورایی) اطمینان حاصل کنید. همچنین باید مطمئن شوید که ویلای مورد نظر مجوز ساخت و پایان کار نیز داشته باشد. با اطمینان از این که ویلای مورد نظر این مدارک را دارد، می‌توانید معامله‌ای مطمئن‌تر انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp