نکات طلایی خرید ویلا _ ویلارو

هنگام خرید ویلا باید حتما به نکات خرید ویلا دقت داشته باشید زیرا ویلا یک دارایی غیر منقول محسوب می شود یعنی پول نقد نیست و به همین دلیل اگر به نکات خرید ویلا دقت نکنید ممکن است اشتباهی صورت بگیرد و یا افراد سودجو سر شما کلاه بگذارند به خصوص در سال های اخیر که ارزش آن چند برابر سایر املاک و دارایی های غیر منقول شده است. ویلا به خانه های غیر آپارتمانی گفته می شود که دارای حیاط بزرگ و سرسبز، و گاه دارای استخر و سایر امکانات هستند و در منطقه ای خوش آب و هوا و دنج ساخته شده اند، بیشتر شهرهای بزرگ مانند شهر تهران، اصفهان و دیگر شهرهای بزرگ یک شهرک ویلایی خارج از خود دارند تا مردم ساکن این شهر ها بتوانند برای استراحت و فرار از شلوغی و آلودگی شهر به این منطقه خوش آب و هوا پناه ببرند. به همین دلیل امروزه تقاضای خرید انواع ساختمان های ویلایی بیشتر شده است و مردم به دنبال خرید یک ویلا یا در شهری خوش آب و هوا مانند شمال، یا در یک منطقه خوش آب و هوا و نزدیک به شهر مانند کردان هستند اما خرید ویلا نیز مانند خرید هر شیء دیگری نیازمند توجه و رعایت نکاتی می باشد که شاید بسیاری از مردم این نکات را ندانند به همین دلیل ما قصد داریم نکات خرید ویلا را برای شما عزیزان که قصد خرید ویلا دارید، بازگو کنیم.

اما اگر قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ویلا را دارید نیز باید به نکات خرید ویلا توجه کنید تا بتوانید از سرمایه گذاری به سود برسید، مثلا تصور کنید شما قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ویلا را دارید و اقدام به خرید ویلا می کنید و یک ویلا خریداری می کنید اما به هنگام فروش آن با مشکل مواجه می شوید و کل برنامه های سرمایه گذاری شما بهم میریزد، یکی از این دلایل می تواند عدم توجه به نکات خرید ویلا باشد و همین امر موجب شود دچار مشکل شوید.

بررسی انواع ویلاها

بررسی انواع ویلاها

ویلاها با توجه به مکانی که در آن قرار دارند و همچنین چشم اندازی که دارند به سه دسته زیر تقسیم می شوند؛

 

  • ویلاهای ساحلی

ویلاهایی هستند که چشم اندازی رو به دریا دارند و مسلما در مناطق شمالی یا جنوبی کشور، یا هر منطقه و شهری که دریا و ساحل داشته باشد ساخته می شوند. پس اگر به دنبال ویلای ساحلی هستید باید به شمال و جنوب ایران بروید، البته ویلاهای ساحلی شمال کشور به دلیل آب و هوای بهتر طرفداران زیادی دارند.

  • ویلاهای جنگلی

این نوع ویلاها ساختمان هایی در دل جنگل هستند یا گاهی یک ساختمان هستند که داخل آنها به دلیل سرسبزی زیاد و وجود درخت های فراوان و گیاه های سرسبز و زیبا به  جنگلی زیبا می ماند، این نوع ویلاها در هر منطقه خوش آب و هوایی ساخته می شوند مانند شهرهای کوهپایه ای، یا شهر های شمالی.

  • ویلاهای شهرکی

ویلای شهرکی به ویلای ساخته شده در یک شهرک ویلایی نزدیک به شهر گفته می شود، که معمولا در نزدیکی و یا حتی در مناطق مرفه نشین شهرهای بزرگ این نوع شهرک ها احداث می شوند و در داخل این شهرک ها امکانات مختلفی وجود دارد. یکی از انواع ویلاهای شهرکی ویلاهای شهرکی کردان هستند که به دلیل امکانات ویژه و آب و هوای خوب، امروزه تقاضای خرید ویلا در کردان بسیار زیاد است.

هر کدام از این ویلاها مزایا و معایب و همچنین قیمت متفاوتی دارند که شما باید با توجه به هدفی که از خرید ویلا دارید و هزینه ای که قصد دارید برای این امر صرف کنید، یکی از این مناطق را انتخاب کنید. اما نکات خرید ویلا ( که در ادامه ذکر خواهیم کرد و شما باید به آنها توجه کنید) برای خرید تمام این ویلاها کاربرد دارند.

نکات خرید ویلا های ساحلی، جنگلی و شهرکی

همانطور که گفته شد برای خرید ویلا در هر منطقه ای که باشد باید به نکات خرید ویلا توجه کنید تا پس از خرید پشیمان نشوید زیرا پس از عقد قرارداد میان شما و فروشنده دیگر پشیمانی سودی ندارد و در صورت فسخ قرارداد هم شما متضرر خواهید شد و باید خسارت پرداخت کنید، پس بهتر است ابتدا به نکات خرید ویلا دقت کنید و تمام نکات خرید ویلا را در نظر بگیرید تا پس از خرید این مشکلات به وجود نیایند و شما هم متضرر نشوید.

ابتدا مهمترین نکات خرید ویلا را نام میبریم و سپس به بررسی جداگانه هر کدام از موارد می پردازیم تا بهتر متوجه نکات شوید. نکات خرید ویلا به طور کلی عبارتند از موارد زیر:

  • ابتدا هدف، بودجه و منطقه ی مورد علاقه خود را مشخص کنید و سپس با توجه به این موارد به جستجوی ویلا بپردازید.
  • ابتدا از طرق مختلف مانند جستجو در سایت، مراجعه حضوری به دفاتر مشاور املاک و … قیمت ویلا در منطقه مورد نظر را جویا شوید و در نهایت از طریق یک مشاور املاک مطمئن اقدام به خرید کنید.
  • ابتدا امکانات ویلایی را که برای خرید در نظر گرفته اید بسنجید و این امکانات را با امکانات سایر ویلاهای منطقه مقایسه کنید و اگر همه امکانات با قیمت مطابقت داشت قرارداد نهایی خرید را عقد و امضا کنید.

نکات گفته شده کلی ترین حالت برای نکات خرید ویلا بود که در ضمن توضیح هر کدام از آنها تمام جزئیات نیز ذکر می شود تا شما بتوانید با در نظر گرفتن جزئی ترین نکات خرید ویلا یک ویلای خوب ساحلی، جنگلی یا شهرکی خریداری کنید و با توجه به هدفی که دارید بتوانید از ویلای مورد نظر بهره کافی را ببرید.

خرید ویلا پس از مشخص کردن هدف، بودجه و منطقه مورد علاقه

خرید ویلا پس از مشخص کردن هدف، بودجه و منطقه مورد علاقه

این مورد از نکات خرید ویلا شامل سه بخش می باشد؛

منظور از مشخص کردن هدف این است که آیا هدف شما از خرید ویلا سرمایه گذاری است یا برای استراحت و تفریح ویلا خریداری می کنید؟ در صورتی که هدف شما از خرید ویلا سرمایه گذاری باشد بهتر است در مناطق ساحلی و شهرکی ویلا خریداری کنید زیرا قیمت این ویلاها نسبت به ویلاهای جنگلی بالاتر است، همچنین در میان ویلاهای ساحلی و شهرکی هم بهتر است ویلای شهرکی خریداری کنید زیرا نزدیک به شهر است و تقاضا برای خرید آنها بالاست پس می توانید به راحتی پس از مدتی ویلای خود را بفروشید و به سود برسید. اما اگر برای استفاده و استراحت ویلا خریداری می کنید باید یک منطقه ساکت و دنج را انتخاب کنید که چنین منطقه ای مسلما ساحل نیست پس ویلای ساحلی را کنار بگذارید.

اکنون که هدف از خرید ویلا مشخص شد نوبت به بودجه و هزینه میرسد، اگر شما ابتدا مقدار هزینه ای که قرار است صرف این کار بکنید را مشخص کنید مناطقی که باید در آنها به جستجوی ویلا بپردازید نیز مشخص می شود و شما دچار سردرگمی نخواهید شد، مثلا اگر بودجه کمی دارید نباید در مناطق ساحلی به دنبال خرید ویلا باشید، یا اگر قصد دارید هزینه و مبلغ ویلا را به صورت اقساطی پرداخت کنید بهتر است در مناطق شهرکی به دنبال ویلا بگردید.

و در نهایت نوبت به علاقه میرسد زیرا شما هدف و بودجه خود را مشخص کرده اید و اکنون می توانید در منطقه ای که با شرایط شما متناسب است به دنبال یک ویلای خوب و متناسب با سلیقه خود و افراد خانواده تان بگردید ( البته در صورتی که هدف شما از خرید ویلا استفاده شخصی و خانوادگی باشد ) .

این موارد ذکر شده مربوط به اولین نکته از نکات خرید ویلا بودند.

اطلاع از قیمت ویلا های منطقه مورد نظر و خرید ویلا از مشاور املاک معتبر

دیگر نکته مهم از سری نکات خرید ویلا که باید حتما به آن توجه کنید این است که پس از اینکه منطقه مورد علاقه و متناسب با هزینه خود را مشخص کردید، قیمت تقریبی ویلا در آن منطقه را جویا شوید تا فروشنده یا فردی که از طرف فروشنده وکیل است (مانند مشاور املاک یا …) ویلا را گرانتر از قیمت معمول به شما نفروشد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی به راحتی می توانید در عرض چند دقیقه قیمت ملک، زمین و ویلا را در هر منطقه ای جستجو کنید و از قیمت دقیق آن مطلع شوید پس سعی کنید از پیشرفت تکنولوژی استفاده کنید تا چیزی را گران نخرید، یا اگر با تکنولوژی آشنایی ندارید میتوانید به منطقه مورد نظر مراجعه کنید و در حین مشاهده ویلاهای مختلف قیمت آنها را نیز از صاحبانشان یا از مشاورین املاک منطقه جویا شوید، یا حتی در صورت نداشتن فرصت کافی برای مراجعه حضوری می توانید با یک تماس تلفنی قیمت را جویا شوید. یکی از گروه هایی که در تمام این زمینه ها همراه خریداران عزیز می باشد گروه تخصصی ویلارو است.

پس از اینکه از قیمت دقیق یا حدود قیمت ویلا در منطقه مورد نظر مطلع شدید بهتر است از طریق یک مشاور املاک تخصصی و مورد اعتماد تمام کارهای خرید ویلا را انجام دهید، زیرا امروزه افراد سود جو از هر طریقی برای کلاهبرداری استفاده می کنند به خصوص زمانی که متوجه می شوند شما دارایی نقدی قابل توجهی دارید در این صورت با چرب زبانی و روش های گوناگون پول را از شما می گیرند اما ویلا را تحویل شما نمیدهند و یا کارهای مختلف دیگری انجام میدهند که باعث می شود شما آسیب ببینید.

بررسی امکانات ویلای مورد نظر و مقایسه امکانات آن با ویلاهای دیگر

بررسی امکانات ویلای مورد نظر و مقایسه امکانات آن با ویلاهای دیگر

آخرین نکته از نکات خرید ویلا این است که شما امکانات ویلایی را که قصد خرید آن را دارید بررسی کنید و با قیمت آن مقایسه کنید که آیا ویلایی که چنین امکاناتی دارد و در فلان منطقه ساخته شده است آیا با این قیمت ارزش خرید دارد یا خیر؟

برای اینکه بهتر متوجه ارزش مالی ویلا شوید بهتر است پس از بررسی امکانات آن را با امکانات و قیمت سایر ویلاهای مجاور مقایسه کنید برای مثال مقایسه کنید که ویلای مورد نظر شما استخر فضای آزاد دارد و قیمت آن هم فلان مقدار است، ویلای مجاور آن استخر ندارد و قیمت آن فلان مقدار است و یا سایر امکانات، پس از مقایسه متوجه ارزش ویلا خواهید شد در نتیجه خریدی مطمئن خواهید داشت.

اما شاید بسیاری از افراد فرصت این کار را نداشته باشند در این صورت می توانید از یک فرد متخصص درخواست کمک کنید یا اینکه به یک مشاور املاک تخصصی در زمینه فروش ویلا مراجعه کنید و از ایشان مشاوره خرید ویلا دریافت کنید تا تمام این مقایسه ها را در مدت زمانی کوتاه برای شما انجام دهند، زیرا این افراد تخصص این کار را دارند و به اندازه کافی در این زمینه تجربه کسب کرده اند پس شاید بهتر از خود شما به امکانات ویلا و به طور کلی تمام نکات خرید ویلا دقت کنند و آن را با ویلاهای دیگر مقایسه کنند و در نهایت ارزش مالی ویلایی که مد نظر شماست را به صورت دقیق محاسبه کنند و در صورتی که ارزش خرید نداشته باشد یک ویلای بهتر با شرایط شما پیشنهاد دهند.

پس در قدم اول تمام نکات خرید ویلا را رعایت کنید و سپس اقدام به خرید ویلا نمایید و در صورتی که فرصت و تخصص کافی برای طی این مراحل را ندارید همانطور که گفته شد بهتر با یک گروه مشاور املاک تخصصی در ارتباط باشید تا در کوتاهترین زمان یک ویلا متناسب با شرایط شما پیشنهاد دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp