امکانات و ویژگی های ویلاهای شهرکی در کردان – ویلارو

اگر قصد خرید ویلا دارید باید بدانید که ویلاها به سه نوع ساحلی، جنگلی و شهرکی تقسیم می شوند و ویلاهای شهرکی نیز در نقاط مختلف شهرهای بزرگ احداث می شوند یکی از این ویلاهای شهرکی که در چند سال اخیر طرفداران زیادی داشته است ویلاهای شهرکی کردان هستند. اگر به دنبال خرید یک ویلا در نزدیکی شهر تهران و کرج، با قیمتی مناسب هستید پیشنهاد ما به شما خرید ویلا کردان است.
کردان نام یک روستا در 25 کیلومتری شهر کرج و 15 کیلومتری شهر هشتگرد است که در سالهای گذشته چندان معروف و شناخته شده نبود و یک روستا مانند سایر روستاها به حساب می آمد، اما در چند سال اخیر این روستا در میان ویلا سازان معروف و محبوب شد و امروزه هم یک مکان شناخته شده محسوب می شود.
کردان به دلیل داشتن آب و هوای مساعد و جاذبه های طبیعی زیاد، در چند سال اخیر به یک مکان برای ساخت ویلاهای متعدد تبدیل شده است و با گذشت زمان مهندسین ساخت و ساز شهرک های ویلایی در این منطقه احداث کردند که همین موارد باعث پیشرفت این روستا و تبدیل آن به یک منطقه تفریحی شد. کل مساحت روستای کردان 104 هکتار می باشد به همین دلیل امروزه از زمین های روستاهای اطراف کردان نیز برای ساخت ویلا استفاده می شود.
ویلاهای شهرکی کردان امکانات و ویژگی های بسیاری دارند و همین امر سبب شده است بسیاری از افراد اقدام به خرید ویلاهای شهرکی کردان کنند، اگر شما هم قصد خرید ویلا کردان را دارید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا با تمام امکانات و ویژگی ها و مزیت های ویلاهای شهرکی کردان آشنا شوید و با خیالی آسوده اقدام به خرید کنید.

ویژگی های ویلاهای شهرکی کردان

ویژگی های ویلاهای شهرکی کردان

ویلاهای شهرکی کردان مانند سایر ویلاهای شهرکی هستند. به طور کلی شهرک به تعدادی ساختمان یا ویلا و … گفته می شود که در زمین وسیع احداث شده اند، این شهرک ها معمولا در مناطق خلوت شهر و توسط شرکت های ساختمانی یا جمعی از مهندسین ساختمانی ساخته می شوند به همین دلیل تمام متریال های روز دنیا در ساخت آنها لحاظ می شود، اگر دقت کرده باشید بیشتر بناهای ساخته شده درون آنها مشابه یکدیگر هستند و در اکثر مواقع امکانات یکسانی نیز دارند.
ویلاهای شهرکی کردان نیز در زمین های وسیع کردان ساخته شده اند و معمولا امکانات یکسانی نیز دارند، از امکانات و ویژگی های آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن نگهبان 24 ساعته
 • داشتن امکانات تفریحی در داخل شهرک
 • قیمت مناسب
 • این ویلاها برعکس بیشتر ویلاهای شخصی ساز دارای سند شش دانگ می باشند
 • قابلیت خرید آسان و مطمئن
 • داشتن امکاناتی مانند استخر، حیاط بزرگ و مجزا

و بسیاری ویژگی دیگر که باعث محبوبیت ویلاهای شهرکی کردان شده است.
ویلاهای شهرکی کردان نه تنها برای استفاده شخصی مناسب هستند بلکه به دلیل داشتن قیمت مناسب برای سرمایه گذاری نیز بسیار مناسب هستند زیرا امکانات این شهرک ها در حال پیشرفت است و شما اگر یک ویلا در این شهرک ها خریداری کنید پس از گذشت مدتی به دلیل پیشرفت امکانات شهرک میتوانید ویلای خود را با قیمت بیشتری بفروشید، علاوه بر این تقاضای خرید ویلاهای شهرکی کردان نیز امروزه افزایش یافته است زیرا مردم به مزایای ویلاهای شهرکی پی برده اند.
اما باید توجه داشته باشید که برای خرید ویلا چه شهرکی باشد چه شخصی ساز باید از طریق یک مشاور املاک مطمئن اقدام کنید تا ایشان با توجه به شرایط شما یک ویلا پیشنهاد دهد، یکی از مشاورین املاک مطمئن که در زمینه فروش ویلاهای شهرکی و شخصی ساز کردان فعالیت دارند، گروه مشاورین املاک ویلارو می باشد که دارای تجربه و تخصص کافی در این زمینه هستند.

بررسی تفاوت ویلاهای شهرکی و ویلاهای شخصی ساز

ویلا ها با توجه به مکان و محلی که در آن ساخته شده اند به سه نوع زیر تقسیم می شوند:

 • ویلاهای ساحلی
 • ویلاهای جنگلی
 • ویلاهایی که در مکان خوش آب و هوا در اطراف شهر قرار دارند

هر یک از این ویلاهای ساحلی، جنگلی و ویلاهای معمولی با توجه به زمینی که در آن ساخته شده اند به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

 1. ویلاهای شهرکی
 2. ویلاهای شخصی ساز

که چیستی و چگونگی ویلاهای شهرکی را در بالا بررسی کردیم و اکنون نوبت به بررسی چیستی ویلاهای شخصی ساز میرسد؛ ویلایی که شهرکی نباشد ویلای شخصی ساز محسوب می شود، این ویلاها در یک زمین مستقل ساخته شده اند و گاه دیده می شود که حتی در زمین های اطراف آن نیز هیچ ویلایی وجود ندارد و این به معنای مستقل بودن ویلا است البته ویلاهای شهرکی نیز مستقل هستند اما زمین آنها به صورت مشاع و مشترک با سایر ویلاها است، برای اینکه این مسئله برای شما روشن شود می توانید خانه آپارتمانی و خانه های ویلایی را در نظر بگیرید به این صورت که زمین خانه های آپارتمانی یک زمین مشاع است اما خانه های ویلایی از نظر زمین نیز مستقل هستند.

 

 • پس اولین تفاوت ویلاهای شهرکی کردان و به طور کلی تمام ویلاهای شهرکی با ویلاهای شخصی ساز بر سر مسئله استقلال زمین آنها می باشد.
 • دیگر تفاوت ویلاهای شهرکی و ویلاهای شخصی ساز قیمت پایین ویلاهای شهرکی می باشد که دلیل آن را در ادامه بررسی می کنیم.
 • از دیگر تفاوت های این ویلاها می توان به داشتن نگهبان و داشتن قوانین لازم الاجرای ویلاهای شهرکی اشاره کرد.

به طور کلی تفاوت ویلاهای شهرکی با ویلاهای شخصی ساز مانند تفاوت خانه های آپارتمانی و خانه های ویلایی می باشد که در بالا نیز به نمونه ای از آن اشاره شد.

مزایای ویلاهای شهرکی

مزایای ویلاهای شهرکی

تا اینجا امکانات ویلاهای شهرکی و تفاوت آنها را با ویلاهای شخصی ساز بررسی کردیم، شاید با بررسی همین موارد متوجه مزایای ویلاهای شهرکی شده باشید اما برای روشنتر شدن قضیه به صورت جداگانه نیز این مزایا را بررسی می کنیم تا اگر قصد خرید ویلا کردان را دارید بهتر بتوانید میان ویلاهای شهرکی کردان و ویلاهای شخصی ساز یکی را انتخاب کنید.

مزایای ویلاهای شهرکی کردان عبارتند از:

 • امنیت بالا

همانطور که در مطالب قبلی نیز گفته شد تمام ویلاهای شهرکی نگهبان 24 ساعته دارند و همین موجب بالا رفتن امنیت ویلا می شود. بیشتر افراد که ویلا را برای استفاده شخصی خریداری می کنند فقط در ایام تعطیلات به آنجا میروند و در بقیه روزها در ویلا کسی سکونت ندارد به همین دلیل وجود یک نگهبان 24 ساعته یکی از مزیت های مهم ویلاها محسوب می شود. همچنین این نگهبان ها علاوه بر اینکه از ویلای شما و به طور کلی از کل شهرک محافظت می کنند گاهی برای هماهنگی امور نیز می توانند به شما کمک کنند، برای مثال تصور کنید شما چند ماه است که به ویلای خود سرکشی نکرده اید و نمی دانید در این مدت برای ویلا مشکلی پیش آمده است یا نه در این مواقع می توانید از نگهبان شهرک درخواست کنید که به ویلای شما سرکشی کنند و در صورت وجود مشکل آن را حل کنند.

1- داشتن قوانین لازم الاجرا

این قوانین طوری تدوین شده اند که باعث بیشتر شدن آرامش و امنیت منطقه شوند و این امر برای افرادی که برای استراحت ویلا خریداری کرده اند یک مزیت محسوب می شود.

2- داشتن قیمت مناسب تر نسبت به ویلاهای شخصی ساز

3- وجود مکان های تفریحی مختلف درون شهرک

مکان هایی مانند شهربازی، پارک های مناسب برای ورزش و … .

بررسی دلیل تفاوت قیمت ویلاهای شهرکی و شخصی ساز

تا اینجا چند بار راجع به تفاوت قیمت ویلاهای شهرکی و ویلاهای شخصی ساز صحبت کردیم اما به صورت تفصیلی به بررسی آن نپرداختیم و شاید برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده باشد که دلیل تفاوت قیمت این دو ویلا چیست؟

بسیاری از افراد گمان می کنند قیمت پایین ویلاهای شهرکی دلیل بر بی کیفیت بودن این ویلاها و مصالح استفاده شده در آنها می باشد، و بسیاری از افراد هم با این مطلب ذهنشان به سمت افکار منفی منحرف می شود و تصور می کنند شاید یک اشکالی وجود دارد که قیمت آنها پایینتر است. اما در جواب باید گفت چنین افکاری صحت ندارد و این افراد سخت در اشتباهند زیرا همانطور که در مطالب بالا گفته شد ویلاهای شهرکی امکانات بیشتری نسبت به ویلاهای شخصی ساز دارند.

دلیل قیمت پایین ویلاهای شهرکی نسبت به ویلاهای شخصی ساز چند عامل است که این عوامل عبارتند از:

 • ویلاهای شهرکی با توجه به اینکه نیازمند زمین وسیعی هستند معمولا در حومه شهرها ساخته می شوند، یعنی عملا اجازه ی احداث شهرک در داخل و مرکز شهر ها به افراد داده نمی شود. اما درباره ویلاهای شهرکی کردان باید گفت که کل مساحت کردان 104 هکتار است پس حومه یا مرکز آن چندان تفاوتی با یکدیگر نخواهند داشت.
 • زمین ویلاهای شهرکی مشاع است و این عامل نیز از دیگر عوامل قیمت پایین ویلاهای شهرکی می باشد. اما در توضیح این مورد نیز باید گفت زمانی که شما یک ویلا خریداری می کنید و این ویلا سند نیز دارد پس دیگر نگرانی باقی نمی ماند زیرا شما هر زمان که قصد فروش ویلا را داشته باشید می توانید به وسیله همان سند ویلا را بفروشید و دیگر مسئله ای باقی نمی ماند زیرا اصل، بنا می باشد نه زمین.

سخن آخر ویلارو

سخن آخر

در انتهای مطالب توصیه ما به شما این است که؛ اگر قصد خرید ویلا در کردان را دارید و این ویلا را فقط برای استفاده در روزهای تعطیل مانند آخر هفته و تعطیلات نوروز و … خریداری میکنید بهتر است از ویلاهای شهرکی کردان خریداری کنید زیرا در این صورت زمان هایی که در ویلا نیستید نیز خیال شما آسوده است که افرادی در 24 ساعت شبانه روز مراقب ویلای شما هستند، و دیگر نیاز به صرف هزینه اضافه نصب دوربین جداگانه برای ویلا نیست، علاوه بر این ویلاهای شهرکی مزایای دیگری نیز دارند که همه این مزایا به صورت جداگانه بررسی شد.
خرید ویلاهای شهرکی مراحلی متفاوت از خرید ویلاهای شخصی ساز دارد و باید ابتدا تمام قوانین آن را بررسی کنید و در صورت پذیرفتن این قوانین اقدام به خرید ویلاهای شهرکی کردان کنید زیرا در غیر این صورت نمی توانید از گذراندن تعطیلات خود در این ویلا لذت ببرید.
برای اطلاع کامل از شرایط خرید ویلاهای شهرکی کردان و قیمت آن و سایر موارد بهتر است با یک گروه متخصص در زمینه فروش انواع ویلا مشورت کنید تا ایشان ویلاهای مناسب با شرایط شما را به شما پیشنهاد دهند و تمام امکانات این ویلاها را بازگو کنند تا شما بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که چه نوع ویلایی و با چه امکاناتی خریداری کنید، به طور کلی یک مشاور املاک خوب در تمام مراحل انتخاب و خرید ویلا در کنار شما خواهد بود و چون تجربه کافی در این زمینه دارد حتما بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد خواهد داد. گروه تخصصی ویلارو در 24 ساعت شبانه روز آماده ارائه مشاوره در زمینه خرید ویلا شهرکی کردان و سایر نقاط تهران، به هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp