چگونه با کمترین هزینه، ویلا لاکچری داشته باشیم؟

خرید ویلای رویایی

خرید ویلا یکی از بزرگ‌ترین خواسته‌های اکثر افراد است. یک ویلای زیبا، مدرن و راحت از بهترین شرایط برای اقامت و زندگی برخوردار است و خرید آن مزایای بسیاری را به همراه دارد.

با خرید ویلا کردان می‌توانید مکانی را برای گذراندن اوقات خوش در کنار خانواده و دوستان خود در اختیار داشته باشید، به هنگامی که از زندگی در مراکز شهرها خسته می‌شوید به ویلای خود نقل مکان کرده و مدتی را در آرامش سپری کنید، از طریق سرمایه گذاری بلند مدت با خرید ویلا سود زیادی را به دست آورده و از مزایای بسیار زیاد دیگری بهره‌مند شوید.

رسیدن به آرزوی بزرگی همچون خرید ویلای رویایی برای بسیاری از مردم زمان‌بر است، چرا که تامین هزینه‌ی لازم برای خرید ویلای لاکچری با تمامی امکانات بسیار سخت بوده و افراد از عهده‌ی پرداخت این هزینه برنمی‌آیند.

به طور قطع ویلایی که از تمامی امکانات و ویژگی‌های یک ویلای لاکچری و لوکس برخوردار است، گزینه‌ای نیست که هر خریداری از عهده‌ی پرداخت هزینه‌های مرتبط با خرید، تعمیر یا نگهداری آن بر بیاید.

اما با وجود این هزینه‌های بالا، می‌توانید تحت یک سری شرایط ویلای مورد نظر خود را با بهترین قیمت خریداری کنید. به عبارت دیگر با در نظر داشتن یک سری نکات و اجرا کردن یک نقشه‌ی عالی و بی‌نقص، می‌توانید هر ویلایی را به یک ویلای لوکس و لاکچری تبدیل کنید.

نبود ویلاهای مدرن با قیمتی ارزان در مناطق ویلایی بسیاری از خریداران ویلا را ناامید ساخته و باعث شده تا رویای خود برای خرید ویلا تهراندشت را فراموش کنند. بهتر است به جای صبر کردن و منتظر ماندن برای اتفاقی انجام نشدنی یعنی پایین آمدن قیمت‌ها، از روش‌هایی آسان و بسیار ارزان برای ساخت ملک ویلایی رویایی خود استفاده کنید.

با این حال در صورت اجرای نکاتی که در این مقاله ذکر می‌شوند می‌توانید با کمترین امکانات و صرف هزینه‌ای بسیار مناسب، ویلایی لاکچری و مدرن با امکاناتی بسیار عالی داشته باشید و از گذراندن زمان در ویلای خود در ایام آخر هفته و تعطیلات لذت ببرید.

مهم‌ترین نکات برای داشتن ویلایی لاکچری با کمترین هزینه

مهم‌ترین نکات برای داشتن ویلایی لاکچری با کمترین هزینه

  • معماری ساده را برای ویلای خود انتخاب کنید: بسیاری از افراد تصور دارند که برای خرید ویلای لاکچری، لازم است که حتما یک ویلای بسیار مجلل همچون قصر را انتخاب کنند. باید بدانید که یک ویلا با معماری ساده و نه چندان مجلل نیز، می‌تواند مدرن و لوکس باشد. ارزان‌ترین راهی که می‌توانید برای خرید ویلای رویایی خود انتخاب کنید، انتخاب ویلایی با طراحی ساده است. این عمل در هنگام بازسازی و ساخت ویلا نیز امکان پذیر است؛ در واقع هنگامی که ویلای خود را بازسازی کرده و سعی دارید با اجرای یک سری طرح‌ها در حین تعمیرات آن را به ویلایی لاکچری تبدیل کنید، بهتر است بیشتر روی سادگی ویلای خود تمرکز داشته باشید. املاک ویلایی با معماری ساده، زیبایی خاص خود را دارند. در کل با بازسازی یک ویلای قدیمی، می‌توانید یک ویلای مدرن را با هزینه‌ای بسیار مناسب و ارزان در اختیار داشته باشید و از پرداخت هزینه‌های اضافی رهایی یابید.‌ البته در صورتی که معماری ساده را برای ویلای خود نمی‌پسندید، می‌توانید با محوطه سازی ویلای خود، نورپردازی درست و بی‌نقص آن و طراحی دکوراسیون ویلا به شکلی مدرن و زیبا، با هزینه‌ای کمتر ویلایی لوکس و بسیار مدرن بسازید. در واقع می‌توانید با خرید ویلایی قدیمی و تغییر فضای خارجی و محوطه سازی آن به شکلی عالی در هنگام بازسازی، فضایی بسیار جذاب و لوکس را برای ویلای خود به وجود آورید. یکی از بهترین اقدامات برای طراحی زیباتر ویلا، ساخت سقفی زیبا با معماری خاص برای ویلا می‌باشد. در صورت عدم تمایل به خرید ویلاهای لوکس با قیمت زیاد، می‌توانید ویلایی قدیمی بخرید، سقف آن را بازسازی کرده و سقفی ساده و در عین حال شیک را برای ویلای خود بسازید. در حقیقت با خرید ویلایی قدیمی و تمرکز بر روی معماری و طراحی آن و در نظر گرفتن معماری ساده و در عین حال زیبا برای ویلای مورد نظر، می‌توانید آن را به ویلایی لوکس تبدیل سازید.
  • خرید یک ویلای کوچک: خرید ویلای بزرگ به این معنا نیست که ویلای شما یک ملک لوکس است. در حقیقت مساحت هیچ ارتباطی با لاکچری بودن ویلا ندارد، شما می‌توانید به جای خرید ویلایی بسیار بزرگ ویلایی کوچک بخرید و همه چیز را برای خود ساده‌تر کنید.‌ به طور کلی خرید ویلاهای کوچک از مزایای بسیار زیاد برخوردار است؛ مسلما می‌توانید این ویلاها را با قیمتی بسیار مناسب‌تر خریداری نمایید، در کنار قیمت بسیار مناسب خرید ویلای کوچک هزینه‌ی تعمیرات و نگهداری ویلا نیز پایین آمده و می‌توانید در هزینه‌های پرداختی خود صرفه جویی داشته باشید. علاوه بر آن در صورت خرید ویلایی کوچک، بازسازی آن آسان‌تر، با هزینه‌ای بسیار مناسب‌تر و با اجرای ساده‌ترین نقشه‌ها برای تغییر طراحی آن انجام پذیر خواهد بود که این موارد بخش بسیار زیادی از هزینه‌های لازم برای داشتن یک ویلای لاکچری را کاهش می‌دهد. علاوه بر آن در صورتی که در آینده قصد فروش ویلای خود را پیدا کنید، خیلی راحت‌تر می‌توانید برای آن مشتری پیدا کرده، آن را با قیمتی بسیار مناسب بفروشید و به سودی بالا دست پیدا کنید. به طور کلی یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده‌ی هزینه‌ی لازم برای تعمیر و بازسازی ویلا و تبدیل آن به یک ویلای لاکچری، مساحت ویلا می‌باشد؛ هرچه ویلا بزرگ‌تر باشد، مصالح و ابزار بیشتری برای بازسازی آن نیاز است و در نتیجه هزینه‌های مورد نیاز بیشتر می‌شوند. پس یک ویلای کوچک می‌تواند شما را به خواسته‌ی بزرگ خود برای داشتن ویلا برساند و در کنار آن شرایطی بسیار راحت‌تر برای بازسازی و داشتن ویلایی لاکچری را پیش پای شما قرار دهد. البته قیمت زمین ویلا را نیز باید در نظر داشته باشید؛ قیمت زمین به منطقه‌ی قرارگیری آن بستگی دارد. با این که انتخاب یک منطقه‌ی عالی برای خرید ویلا بسیار مهم است، اما بهتر است ویلای خود را در منطقه‌ای با زمین‌هایی ارزان‌تر بخرید.

چگونه با کمترین هزینه، ویلا لاکچری داشته باشیم؟

  • آشنایی با اصول ساخت ویلای لاکچری: در صورتی که تصمیم شما برای خرید ویلا قطعی است و تمایل دارید تا ویلایی زیبا و سوپر لوکس داشته باشید، می‌توانید خیلی راحت با هزینه‌ای بسیار مناسب به خواسته‌ی خود دست پیدا کنید؛ تنها کافی است که با اصول معماری روز دنیا آشنایی داشته باشید و اطلاعات کافی در ارتباط با ساخت یک ویلای لاکچری را به دست آورید. شما می‌توانید با خرید ویلایی قدیمی و کوچک و اجرای اصول معماری مدرن برای بازسازی آن، بهترین شکل از ویلای لوکس را برای خود بسازید. برای این کار بهتر است تا با یک معمار با تجربه که با تمامی اصول ساخت و ساز ویلای مدرن و لاکچری آشنا می‌باشد مشورت کنید و برای بازسازی ویلای خود با او قرارداد ببندید‌. در هنگام خرید ویلا با مشاوره گرفتن از یک معمار حرفه‌ای و متخصص، می‌توانید از کلیه‌ی هزینه‌های لازم برای ساخت یک ویلای لاکچری و لوکس مطلع شده و راهنمایی لازم را برای کمتر کردن کلیه‌ی هزینه‌ها تا حدی که امکان پذیر است کسب نمایید. یک معمار کاربلد و متخصص به شما کمک می‌کند تا بفهمید که در هنگام بازسازی ویلا برای تبدیل آن به یک ملک ویلایی مدرن، بیشتر بر روی چه ویژگی تمرکز داشته باشید و هزینه‌های خود را کجا خرج کنید. علاوه بر آن می‌توانید از ایده‌های خلاقانه‌ی ارائه شده توسط یک معمار متخصص برای ساخت یک ویلای لاکچری بهره ببرید و در نتیجه به شکلی کاملا اصولی و با هزینه‌ای بسیار مناسب، این ایده‌ها را اجرا نمایید. در صورتی که با اصول معماری مدرن املاک آشنایی داشته و در زمینه‌ی معماری و ساخت و ساز تجربه‌ی کافی داشته باشید، بازسازی ویلا برای شما بسیار آسان خواهد بود و می‌توانید تمامی مراحل و هزینه‌های مورد نیاز برای ساخت ویلای لاکچری و رویایی را مدیریت نمایید. از این جهت نیز می‌توانید در هزینه‌های لازم برای بازسازی ویلا و ساخت یک ویلای لاکچری و لوکس صرفه جویی داشته باشید. در غیر این صورت بهتر است کار را به پیمانکاران حرفه‌ای بسپارید، چرا که تصحیح اشتباهاتی که حین بازسازی ویلا انجام داده‌اید می‌تواند هزینه‌های شما را دو چندان نماید.
  • برنامه‌ریزی با توجه به بودجه: خرید ویلاهای لوکس امروزه برای تمام افراد ممکن نیست و خیلی از مشتریان از عهده‌ی پرداخت هزینه‌های لازم برای خرید ویلایی لاکچری برنمی‌آیند. در صورتی که توان مالی لازم برای خرید ویلایی لوکس را ندارید، می‌توانید با یک برنامه‌ریزی دقیق برای بازسازی ویلایی قدیمی، ویلای رویایی خود را داشته باشید. با کسب اطلاعات در رابطه با تمامی نیازهای خود برای داشتن یک ویلای لوکس، برای بودجه‌ای که در اختیار دارید برنامه‌ریزی کنید و از قیمت تمامی اقلام مطلع شوید تا بتوانید بودجه‌ی مورد نیاز خود را تامین کنید. ممکن است فکر کنید که کسب این اطلاعات در هنگام خرید ویلایی لوکس اهمیتی ندارد، اما در هنگام ساخت یا بازسازی یک ویلا، مهم‌ترین نکته این است که طبق نقشه پیش بروید تا در هنگام پرداخت هزینه‌ها غافلگیر نشوید. مثلا می‌توانید مناطقی را که زمین‌های ارزان قیمتی دارند را برای خرید یک زمین یا ویلایی قدیمی انتخاب کنید و از خرید ویلا در مناطق ویلایی که زمین‌هایی گران قیمت دارند خودداری کنید، از مصالح مرغوب و در عین حال ارزان استفاده کنید و سادگی را در کنار زیبایی در نظر بگیرید. بهتر است بودجه‌ی کامل را برای ساخت یک ویلای لوکس تهیه کنید و تا زمانی که بودجه‌ی کامل را در اختیار ندارید، اقدامی برای خرید ویلا و بازسازی آن انجام ندهید؛ چرا که ممکن است در ادامه به بن بست خورده و به سرمایه‌ی اضافی نیاز پیدا کنید. علاوه بر آن اهمیت برنامه ریزی و اجرا با توجه به نوسانات بازار و تغییر مداوم قیمت مصالح دو چندان خواهد شد؛ با افزایش قیمت‌ها در طی زمان ممکن است توانایی شما برای خرید مصالح مورد نیاز جهت ساخت یک ویلای مدرن و لاکچری کاهش یابد.
  • خرید مصالح با قیمت مناسب برای ساخت ویلای لاکچری: مهم‌ترین بخش از هزینه‌های لازم برای ساخت ویلا یا خرید ویلایی قدیمی و بازسازی آن، هزینه‌های مورد نیاز برای تامین مصالح و ابزار ساخت می‌باشد. در صورتی که بتوانید هزینه‌ی مورد نیاز برای تامین کلیه‌ی مصالح را کاهش دهید، بخش بزرگی از هزینه‌ای که برای داشتن یک ویلای لاکچری نیاز دارید کاهش پیدا خواهد کرد. در هنگام خرید ویلای قدیمی، لازم است تا لیستی از تمامی مصالحی که برای بازسازی ویلا نیاز دارید تهیه کنید و سپس برای خرید تمامی مصالح، از طریق تامین کنندگانی که برای عرضه‌ی مصالح خود تخفیف می‌گذارند اقدام کنید. می‌توانید مصالح مورد نیاز خود را به صورت عمده تهیه کنید، این کار باعث می‌شود تا هزینه‌های کلی به حد زیادی کاهش پیدا کنند. نکته‌ی دیگری که برای داشتن یک ویلای لوکس با کمترین هزینه‌ی ممکن باید در نظر داشته باشید این است که از مصالحی برای ساخت ویلای خود استفاده کنید که مصرف انرژی را به حد زیادی کمتر می‌کنند و در نتیجه از این طریق در هزینه‌های نگهداری ویلا صرفه جویی نمایید. ویلای خود را به بهترین شکل عایق بندی کرده و از پنجره‌هایی با راندمان بالا استفاده کنید؛ با این که ممکن است هزینه‌ی تامین این مصالح زیاد شود، اما به شما کمک خواهد کرد تا در هزینه‌های مورد نیاز برای نگهداری ویلای خود در آینده صرفه جویی نمایید. علاوه بر آن کارهای تکمیلی برای داشتن ویلایی لاکچری را خودتان انجام دهید؛ اقداماتی همچون نصب سیستم‌های صوتی و تصویری، کاشت درختان و گیاهان متنوع برای زیباسازی محوطه‌ی باغ ویلا و… .

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp