تهراندشت (هر آنچه درباره تهران دشت لازم است بدانید!) – ویلارو

خرید ویلا تهراندشت و کردان مستلزم آشنایی با این مناطق و داشتن درک نسبتی از شرایط آنها است. همانطور که شما هرگز برای خرید خانه در یک شهر، چشم بسته، منطقه، موقعیت و ظاهر آن خانه را تایید نمی کنید، ویلایی هم که در یک منطقه با شرایط خاص واقع شده است، باید از صفر تا صد بررسی شود، به تایید همه جانبه از سمت شما به عنوان خریدار برسد. و پس از آن می توان بر سر میز مذاکره (جهت خرید آن ویلا) نشست و در مورد پروسه‌ی خرید و صاحب ِآن ویلا شدن گفتگو کرد.

شما می توانید گفتگو برای خرید ویلا در تهراندشت و کردان را به ما در گروه مهندسین و مشاورین ویلارو بسپارید. اما برای اینکه عبور از پله‌ی اول خرید ویلا یعنی «بررسی منطقه» را برای شما آسان تر کنیم، در این مطلب به توضیحی جامع و کامل از تهراندشت خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد خرید ویلا در تهراندشت را دارید، توصیه می کنیم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید؛ که چندان وقت زیادی را نیز از شما نخواهد گرفت و در عوض کمک خواهد کرد تا برای انتخاب منطقه‌ی مناسب برای خریدن ویلای رویایی تان، بهتر تصمیم گیری کنید.

تهراندشت کجاست و چرا تا این حد محبوبیت دارد؟

تهراندشت کجاست و چرا تا این حد محبوبیت دارد؟

تهراندشت در مسیر رسیدن به کردان قرار دارد؛ به این معنا که مسیر دسترسی به هر دو این مناطق نَود درصد مشابه یکدیگر است. شما از تهران و یا کرج باید مسافتی را تا قزوین طی کنید. پس از عبور از مسیری در حدود یک ربع و دیدن تابلو های مربوط به نزدیک شدن به تهراندشت، اگر به طرف چپ جاده نگاهی بیندازید، تهراندشت را خواهید دید.

در سمت راست ِهمان جاده نیز کردان واقع شده است. به همین دلیل این منطقه را تبعه‌ی استان البرز به حساب می آورند. موقعیتِ قرارگیری مناسب تهراندشت باعث پدید آمدن آب و هوایی مناسب در کل سال، طبیعت بهشتی و شرایط زیستی پایدار شده است. تجمعِ این عوامل، بسیاری از مردم تهران و کرج را به سمت این منطقه برای خرید ویلا یا باغ یا یک زمین کشانده است.

این منطقه به تنهایی دارای بخش های زیادی است که همگی آنها در قالب روستا هستند. این روستاها شامل عباس آباد، نمکلان، زعفرانیه، سرخاب، حسین آباد و سهیلیه می باشند. تک تک این روستاها ویژگی های مشترک بسیاری دارند؛ آب فراوان و سرسبزی نامحدود، در حقیقت در اکثر روزهای سال آب ِاین منطقه بالا است و هیچ نوع محدودیتی از نظر دسترسی به آب برای ساکنان ِآن وجود ندارد. منابع آبی فراوان در تهراندشت باعث شده است تا از پسِ آن سرسبزیِ چشم‌گیری پدید آید و باغ های میوه را به وجود آورد؛ به طوری که در اکثر ویلاهای باغی ِ این منطقه، شما شاهد درختان میوه متنوع خواهید بود.

 تنوع ویلاهای دارای استخر و باغ در تهراندشت

در تهراندشت به علت وجود منابع آبی ِفراوان، شما شاهد ویلاهای دارای استخر و یا باغیِ متعدد هستید. این ویژگی در نوع ِخود یک مزیت به حساب می آید، زیرا تجربه ثابت کرده است که مردم اغلب به دنبال خرید ویلاهای دارای استخر، سونا و جکوزی هستند که در اغلب روزهای سال، به خصوص فصول گرم تر بتوانند از آن استفاده کنند.

یک منطقه با آب و هوای خشک یا منابع آبی محدود، به طور اجتناب ناپذیر، نمی تواند چنین نیازی را برطرف کند؛ اما در تهراندشت اوضاع متفاوت است. اگر اقدام به خرید ویلای استخر دار در این منطقه کنید، شرایط بومیِ آن به شما اجازه می دهند که از آن نهایت استفاده را داشته باشید. همچنین، ویلاهای باغی نیاز به منابع آب کافی برای آبیاری دارند. آب های زیر زمینی این منطقه می توانند تغذیه کننده درختان و گیاهان ِسرسبز و همیشه تشنه‌ی آب باشند.

علاوه بر وجود آب فراوان که به زیبایی و زندگی آسان در این منطقه کمک کرده است، خاک حاصلخیز ِآن باعث شده است تا بسیاری از مردم در این منطقه اقدام به خرید زمین کشاورزی نمایند و با تکیه بر شرایط پایدار ِآن، در حوزه کشاورزی سرمایه گذاری کنند. در هر صورت، سرمایه گذاری روی ویلاهای این منطقه، به دلیل وجود ویژگی های زیستی پایدار، بسیار عاقلانه به نظر می رسد. اینطور نیست؟ پس به خواندن ادامه این مطلب، ادامه دهید.

بین تهراندشت و کردان، کدامیک را انتخاب کنیم؟

بین تهراندشت و کردان، کدامیک را انتخاب کنیم؟

انتخاب منطقه ای قصد خرید ویلا را در آن دارید، به اولویت های شخصی شما باز می گردد. مقایسه‌ی این دو منطقه کار نسبتا سختی است. به این دلیل که کردان و تهراندشت در نزدیکی ِیکدیگر واقع شده اند و تفاوتی از نظر زیست بوم و شرایط ِآب و هوایی با یکدیگر ندارند؛ همچنین هر دو کاملا سرسبز بوده و منابع ِآبی کافی برای زندگی، کشاورزی و تفریحات دارند. اما تفاوت بین این دو منطقه از نظر میزان معروف بودن ِآنهاست.

کردان نسبت به تهراندشت معروف تر است و به طور طبیعی هر منطقه ای که حتی یک درصد معروفیت و آوازه بیشتر داشته باشد، دارای زمین ها و ویلاها گران تر است. البته، گران قیمت بودن ویلاهای یک منطقه به شرایطِ آن ویلا مانند وسعت و متراژ، امکانات مدرن مانند استخر، فضای نشیمن، روف گاردن، طراحی داخلی و خارجی، تعداد اتاق ها، مسترها، سرویس های بهداشتی، و … بستگی دارد و تنها عامل گرانی یا ارزانی ویلاها را نمی توان به پایِ منطقه نوشت.

اما اگر نگاهی به قیمت ویلاهای موجود در کردان و سپس ویلاهای تهراندشت بیندازید، به خوبی متوجه تفاوت آشکار قیمت ها خواهید شد. برای بررسی ویلاهای این دو منطقه نیز لازم به تحقیقات زمانبر و جستجو بین صفحات مختلف اینترنتی نیست. کافی است که در سایت ویلارو برای جستجو ویلا کردان یا ویلا در تهراندشت اقدام کنید تا لیستی از مدرن ترین ویلاهای گذاشته شده برای فروش مقابل شما لیست شود. شرایط ویلاها به صورت جداگانه به همراه قیمتشان آورده شده اند که کار ِمقایسه و بررسی بیشتر را برای شما مشتری ِگرامی آسان تر می کند.

ویلاهای تهراندشت چه ویژگی هایی دارند؟

ویلاهای موجود در تهراندشت ویژگی های متعددی دارند، از جمله‌ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان انجام تفریحات مختلف در کل سال

اغلب این ویلاها فضایی را برای صاحبان ِخود فراهم می کنند که به انجام تفریحات زمستانی یا تابستانی مشغول شوند و خستگی روزهای کاری در تهران کرج یا سایر شهر ها را از تن به در کنند. رایج ترین تفریحی که می توان در ویلاهای تهراندشت انجام داد آب تنی در استخر های موجود در فضای باز آنها است.

آب تنی در این ویلاها به دلیل دمای مطبوع و تابش نور خورشید به طور مستقیم، شرایط جوی ِمطلوبی را فراهم آورده است. همچنین، در فصل زمستان نیز می توان ورزش های زمستانی مخصوص را در منطقه تهراندشت انجام داد؛ مراکز تفریحی و ورزشی متعددی در این منطقه برپا شده اند که در شرایطی که دمای هوا رو به یخبندان و سرمای بیشتر می رود، بتوانند میزبان افرادی باشند که علاقه مند به بیرون آمدن از فضای شهر های بزرگ و آلودگی های آن هستند.

لازم به ذکر است که به جز فصل های سرد، این مراکز تفریحی در ایام تابستان نیز پذیرای گردشگران و افراد ساکن در این منطقه هستند. تفاوتی نمی کند، اگر قصد اقامت بلند مدت یا کوتاه مدت را در این منطقه داشته باشید، سپری کردن اوقات فراغت با انجام تفریحات زمستانی و تابستانی در این منطقه، نسبت به بسیاری از سفر های درون شهری و تفریحات متناوب کلان شهر‌ها بهتر است. از این رو، اگر به جز سرمایه گذاری در این منطقه، علاقه مند به زندگی یا گذراندن اوقات فراغت در آن هستید، بدون شک، منطقه ی تهراندشت بهترین گزینه خواهد بود.

مدرن بودن و لوکس بودن در تهراندشت

  • مدرن بودن و لوکس بودن

هیچ کس را نمی تواند بیابید که منکر ِامروزی بودن ویلاهایی باشد که در این منطقه ساخته می شوند. اما منظور از مدرن بودن چیست؟ ویژگی های مختلفی کنار هم جمع میشوند تا به یک ویلا، ویژگی «مدرن بودن» یا «لوکس بودن» داده شود. یک ویلای مدرن، ویلایی است که کلیه امکانات به روز را در خود جای داده است. اما این ویژگی ها چه هستند؟

  1. فضای باز در داخل بنا: در طراحی های مدرن ویلاهای این منطقه، از کمترین تعداد دیوار ها استفاده شده است و سعی شده است از اکثریت ِفضا به صورت باز استفاده شود. به طوری که دیدِ بیننده به یک محدوده‌ی کوچک خلاصه نشود. همچنین در این ویلاها از رنگ های روشن و القا کننده‌ی وسعت بیشتر استفاده شده است.
  2. ظاهر مینیمالیستی دارند: در اغلب ویلاهای مدرن در این منطقه سعی بر استفاده مصالحی مانند آجر و چوب و رنگ های غیر رایج بوده است. همچنین به جای تعبیه کردن نورپردازی ِبسیار خاص و ویژه، تلاش بر انتقال نور طبیعی با قرار دادن پنجره های بزرگ تر و گاهی تماما شیشه بوده است تا یک ظاهر مدرن ایجاد شود؛ برعکس طراحیِ کلاسیک (مثلا پنجره های کوچک با دیوار های تماما یکدست روشن).
  3. فضای داخل و بیرون ویلا با هم مرتبط هستند و ارتباط آنها قطع نشده است: اتصال این دو فضا باعث بزرگتر نشان داده شدن ویلاهای این منطقه شده است و بسیاری از خریداران را ترغیب می کند حتما آنها را خریداری کنند؛ زیرا به طور طبیعی، مردم ترجیح می دهند در فضاهای بزرگ و با دسترسی نامحدود اقامت داشته باشند تا یک ویلای کوچک و تاریک.
  4. طراحی روف گاردن یا یک پشت بام متصل به ویلا: در طراحی اغلب ویلاهای منطقه تهراندشت سعی شده است که این ویژگی حتما لحاظ شود. پشت بام ِاین ویلاهای مدرن برعکس پشت بام ویلاهای قدیمی تر، از آن جدا نیستند و باعث می شوند حداکثر بهره‌وری از آنها انجام شود.

 

  • دسترسی به آنها آسان است.

ویژگی ِمهم بعدی برای ویلاهای این منطقه، دسترسی پذیری ِآسان به آنها است. یکی از مهم ترین نگرانی ِخریداران ویلاها این است که نکند ویلا در منطقه ای صعب العبور قرار داشته باشد یا برای رسیدن به آن باید بخشی از راه را پیاده طی کرد! چنین شرایطی برای ویلاهای منطقه تهراندشت وجود ندارد. شما به راحتی می توانید به ویلاهای این منطقه دسترسی داشته باشید چرا که همه‌ی آنها یا به صورت باغی یا شهرکی هستند و در کوه یا مناطق خاص که عبور ماشین در آنها مجاز نیست، قرار نگرفته اند.

جمع بندی نهایی

تهراندشت یکی از مناطق محبوب برای خرید ویلا و در نزدیکی ِکردان واقع شده است؛ بسیاری از ساکنان شهر های تهران، کرج و قزوین ترجیح می دهند تا در این منطقه به شیوه های مختلف سرمایه گذاری داشته باشند و به این واسطه پولی که در اختیار دارند را چند برابر کنند. یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در این منطقه، خریدن ویلا است. ویلاهای متنوعی از نظر قیمت، ویژگی های ظاهری در تهراندشت واقع شده اند که به طور جد می توان گفت که هر سلیقه ای را راضی می کنند. این ویلاها با بهترین مصالح ساخته شده اند و در تمامی ِ آنها ویژگی مدرن بودن، بسیار جلوه گر است. برای اینکه ویلای رویایی خود را از بین ویلاهای در دسترس برای خرید در این منطقه بیابید می توانید به مشاورین و مهندسین ویلارو اعتماد کنید. ما بهترین و اصیل ترین ویلاهای این منطقه را برای شما مشتری ِگرامی گلچین کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp