7 اصل اساسی در طراحی ویلای مدرن

معرفی ویلای مدرن

طراحی ویلای مدرن با مزایای بسیاری برای ویلا سازان و خریداران ویلا همراه می‌باشد. در صورتی که قصد خرید ویلا در کردان، خرید ویلا تهراندشت، چهارباغ یا سایر مناطق و شهرک‌های محبوب ویلایی در کشور را دارید، بهتر است با ویژگی‌های یک ویلای مدرن آشنایی داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید برای خرید ویلای مورد نظر خود بهتر تصمیم بگیرید. پیش از این که به بررسی مزایای طراحی ویلای مدرن بپردازیم، لازم است به این سوال پاسخ دهیم که ویلای مدرن چه ویلایی است و اصولا چه ویلایی، لقب ویلای لوکس و مدرن را می‌گیرد؟ مهم‌ترین چیزی که یک ویلا را به ملکی مدرن و لاکچری تبدیل می‌سازد، امکانات ویلا می‌باشد. در طراحی ویلای مدرن نیز تلاش اصلی در این است که امکانات ویلا کامل باشند تا علاوه بر راحت بودن در زمان اقامت در ویلا، معماری و ظاهر آن نیز تحت تاثیر قرار گرفته و به یک ویلای فوق العاده زیبا و لوکس تبدیل شود؛ برای بررسی دقیق‌تر بیایید یک ویلای لاکچری با بهترین امکانات را با یک ویلای معمولی که معماری قدیمی و نه چندان مدرن دارد مقایسه کنید. اولین نکته‌ای که این 2 ویلا را از یکدیگر متفاوت می‌سازد، امکانات کامل و بسیار عالی ویلای مدرن می‌باشد؛ امکانات امنیتی و تفریحی ویلا، فضا سازی بسیار عالی ویلا و بکار‌گیری زیباترین جزئیات در طراحی ویلای مدرن، وسعت فضای داخل ویلا و ویژگی‌های مهم دیگری که باعث می‌شود یک ویلای مدرن به انتخاب اصلی اکثر مشتریان و خریداران ویلا در مقابل یک ویلای قدیمی تبدیل شود. البته در صورتی که با اصول طراحی ویلای مدرن آشنایی داشته باشید، می‌توانید هر ملک ویلایی را به یک ویلای لاکچری و سوپر لوکس با امکانات فوق العاده‌ی ذکر شده تبدیل سازید. در حقیقت در طراحی ویلای مدرن هیچ گونه اضافه کاری انجام نمی‌شود و زیبایی ویلا با کمترین و در عین حال به روزترین امکانات دو چندان شده است؛ به نحوی که در یک ویلای مدرن، زیبایی در عین سادگی به چشم می‌خورد.

مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی ویلای مدرن

مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی ویلای مدرن

برای طراحی ویلای مدرن باید به چند ویژگی مهم و اساسی توجه داشته باشید؛ تصور بسیاری از افراد از ویلای مدرن، ویلایی همانند یک قصر است که در آن تمرکز اصلی بر روی تجمل‌گرایی می‌باشد. همانطور که گفته شد در طراحی ویلای مدرن در اکثر کشورهای غربی، سادگی و زیبایی ترکیبی بسیار دیدنی و جذاب را در فضای ویلا به وجود آورده‌اند و نمی‌توان از واژه‌ای به عنوان تجمل گرایی در تعریف املاک ویلایی مدرن یاد کرد. در طراحی ویلای مدرن تمامی اصول به طور یکسان رعایت می‌شوند و برای زیبایی هر چه بیشتر ویلا در عین سادگی آن سعی می‌شود تا در بکارگیری هیچ یک از این اصول زیاده‌روی نشود. موارد زیر از مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که لازم است در طراحی ویلای مدرن مد نظر قرار گیرند:

 1. امکانات تفریحی: حداقل امکاناتی که در طراحی ویلای مدرن باید مد نظر واقع شود، امکانات تفریحی آن می‌باشد. یک ویلای لوکس و مدرن باید یک استخر بزرگ و زیبا داشته باشد که شرایط تفریح در حین اقامت را برای افراد فراهم آورد. بهتر است که استخر ویلا به شکلی کاملا زیبا و به صورت 4 فصل ساخته شود تا هیچ مشکلی برای استفاده از آن در طول سال وجود نداشته باشد. انتخاب رنگ سفید برای رنگ آمیزی استخر، جلوه‌ای بسیار جذاب را برای ویلای مورد نظر به وجود خواهد آورد.
 2. امکانات رفاهی: یکی از ویژگی‌های مهم یک ویلای لوکس و مدرن، داشتن امکانات تفریحی همچون آلاچیق یا آتشدان در محوطه‌ی باغ است؛ در واقع امکانات تفریحی تاثیر بسزایی در زیبایی و در عین حال راحتی ویلا می‌گذارند.
 3. مساحت کافی برای زیربنا: مساحت زیربنای ویلا باید وسعت لازم را دارا بوده و فضای لازم برای اقامت حداقل 4 نفر را داشته باشد.
 4. معماری صاولی فضای داخلی ویلا: بخش اصلی در طراحی ویلای مدرن به طراحی داخلی ویلا مرتبط می‌شود. لازم است که در اتاق‌های ویلا از حداقل امکانات نظیر سرویس خواب کاملا لوکس و راحت، کمد، دراور و… استفاده شود و اتاق از نظر مدرن بودن در بهترین وضعیت خود قرار گیرد تا شرایط برای اقامت به شکل کاملا راحت در آن فراهم آید.
 5. معماری ویلا: یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها در طراحی ویلای مدرن، معماری کلی ویلا می‌باشد؛ به عبارتی تمرکز ویژه در طراحی ویلای مدرن بر روی موارد مهمی مثل معماری، محوطه سازی، طراحی داخلی و همچنین لوازم و وسایل ویلا می‌باشد. در واقع ترکیب کلی تمامی اصولی که در طراحی جزء به جزء ویلا مد نظر قرار می‌گیرند، در نهایت باعث طراحی ویلای مدرن مورد نظر شده و تجربه‌ی بسیار عالی اقامت در ویلایی لوکس را به وجود می‌آورند. تمامی این ویژگی‌ها سبب طراحی بهترین ویلای مدرن خواهد شد و می‌توان این ویژگی را در معماری کلی، فضای داخلی و محوطه‌ی اطراف ویلا که ترکیبی بسیار زیبا را خلق کرده است مشاهده کرد.
 6. لوکیشن ویلا: ویژگی بسیار مهم دیگری که یک ویلا را به ملکی مدرن و لاکچری تبدیل می‌سازد، لوکیشن و مکان ساخت ویلا می‌باشد‌؛ حتی اگر تمامی الزامات بالا برای طراحی یک ویلا رعایت شود، در صورتی که توجهی به منطقه‌ی ساخت ویلا نداشته باشید و ویلای خود را در هر نقطه‌ای بسازید، ویلای شما همچنان یک قدم بزرگ با تبدیل شدن به یک ملک مدرن فاصله خواهد داشت. برای انتخاب بهترین منطقه جهت طراحی ویلای مدرن، لازم است به ویژگی‌هایی مثل نزدیکی ویلا به شهر یا مراکز رفاهی و خدماتی، چشم انداز و زیبایی منطقه‌ی ساخت ویلا، امنیت منطقه و… توجه داشته باشید. به طور خلاصه برای ساخت ویلا باید لوکیشنی مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید خیلی راحت و در هر زمانی به ویلای خود نقل مکان کنید. مناطقی از جمله کردان، تهراندشت، چهارباغ، سهیلیه و… از جمله لوکیشن‌های بسیار عالی برای طراحی و ساخت ویلا هستند که چه از نظر امنیت و آرامش و چه زیبایی و چشم انداز، بهترین انتخاب برای ویلاسازان می‌باشند.
 7. مقاوم سازی ویلا: از ویژگی‌های بسیار مهم دیگری که در طراحی ویلای مدرن خود باید مد نظر داشته باشید، مقاوم سازی ویلا است. برای ساخت ویلا لازم است به استانداردهای مهمی که جهت نگهداری و محافظت از ویلا باید مد نظر قرار گیرند، توجه داشته باشید. حتی مجلل‌ترین و خوش‌ساخت‌ترین ویلاها نیز باید مقاوم سازی شوند و تحت محافظت و نگهداری قرار گیرند. در صورتی که در نگهداری آن‌ها غفلت شود، امکان ایجاد نقص و خرابی در ساختمان ویلا افزایش پیدا خواهد کرد. پس می‌توان گفت که تعمیر و نگهداری درست در ساخت یک ویلای مدرن و زیبا بسیار پر اهمیت است.

مزایای اصلی طراحی ویلای مدرن (اصول طراحی ویلای مدرن)

مزایای بی‌شمار طراحی ویلای مدرن سبب شده تا در طی سال‌های اخیر بسیاری از ویلاسازان به طراحی ویلا‌ی مدرن در مناطق مختلف کشور روی آورند. با توجه به قابلیت‌ها و امکانات ویژه‌ای که در هر یک از املاک ویلایی مدرن وجود دارد، تمایل مشتریان به خرید این ویلاها نیز بیشتر شده است. ممکن است درباره‌ی این قابلیت‌ها و امکانات سوال داشته باشید؛ در این قسمت مهم‌ترین مزایای طراحی ویلای مدرن و اصلی‌ترین دلایلی که برای خرید یک ملک ویلایی با معماری مدرن باید مد نظر قرار گیرند مورد اشاره قرار گرفته‌اند.

 • فضاسازی اصولی: مهم‌ترین مزیت در طراحی ویلای مدرن، استفاده‌ی درست از فضا می‌باشد. در املاک ویلایی مدرن سقف، راهرو و فضای داخلی ویلا به شکلی طراحی می‌شوند که جریان هوا در فضا به حداکثر برسد و از این طریق بین فضای کلی ویلا و فضای قابل استفاده تعادل ایجاد می‌شود. به عبارتی در یک ویلای مدرن سعی می‌شود تا از محدود شدن زندگی به فضای داخلی ویلا جلوگیری شود و در نتیجه محیط زندگی به محوطه‌ی باغ ویلا نیز گسترش پیدا می‌کند. در ساخت یک ویلای مدرن از فضای داخلی و خارجی به حداکثر میزان لازم استفاده می‌شود.
 • تلفیق با طبیعت: در طراحی ویلای مدرن نفوذ نور طبیعی به محوطه‌ی داخلی ویلا به طور ویژه مورد توجه قرار می‌گیرد. بکارگیری تعداد زیادی پنجره در ابعاد کوچک و بزرگ در جهات مختلف هر یک از اتاق‌های ویلا، نفوذ میزان زیاد نور خورشید به داخل ویلا را افزایش داده است. این موضوع خود یک کمک ویژه بوده و مزایای بسیاری را برای صرفه جویی در مصرف انرژی به همراه خواهد داشت؛ در واقع با نفوذ میزان زیاد نور طبیعی به محیط داخلی ویلا، فضا روشن خواهد شد و در نتیجه میزان استفاده از سیستم‌های روشنایی در ویلا کمتر می‌شود.
 • عدم وجود محدودیت در تغییر معماری و طراحی ویلا: امتیاز ویژه‌ی دیگری که طراحی ویلای مدرن به همراه خواهد داشت این است که در صورت نیاز به ایجاد هر گونه تغییر در طراحی ویلا، هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت و می‌توانید در هر زمانی برای ایجاد تغییرات مورد نیاز در معماری ویلا اقدام کنید. ممکن است تمایل داشته باشید که از مساحت زیربنا کاهش دهید و مساحت اضافی زیربنا را به فضای باغ ویلا منتقل سازید؛ در واقع در صورتی که ویژگی‌های خاص ایجاد شده به سبب طراحی ویلای مدرن استفاده‌ی خاصی برای شما ندارند، شرایط برای تغییر این ویژگی‌ها برای شما مهیا خواهد بود.

چرا باید ویلای خود را به شکل مدرن بسازیم؟

با توجه به مزایای قابل توجه طراحی ویلای مدرن، ساخت چنین ویلایی برای شما یک امتیاز ویژه خواهد بود. نکته‌ی مهم درباره‌ی هر یک از املاک ویلایی مدرن، ماندگاری و طول عمر زیاد این املاک می‌باشد؛ در حقیقت ویلاهای مدرن برای ماندگاری ساخته می‌شوند، از این رو بهتر است در طراحی آن‌ها بر طبق اصول عمل کنید و اصول مورد پسند خود را برای ساخت ویلایی که مد نظر دارید بکار گیرید. برای مثال اگر تمایل دارید که از داخل ویلای خود منظره‌ی زیبای اطراف ویلا را تماشا کنید یا این که به تابش نور طبیعی به فضای داخل ویلا علاقمند هستید، می‌توانید بدون این که تهدیدی برای حریم خصوصی خود به وجود آورید، با بکارگیری چند پنجره‌ی کوچک و بزرگ در قسمت‌های مختلف ویلا روشنایی زیادی را در ویلای خود به وجود آورید. اصول طراحی ویلای مدرن در واقع ترکیبی از عناصر طراحی کلاسیک می‌باشد که اصول مدرن و امروزی در آمیخته و در نتیجه یکی از پرطرفدارترین سبک‌های طراحی املاک ویلایی را خلق کرده است. دلیل اصلی تقاضای بالای مشتریان برای خرید یا ساخت ویلاهای مدرن، عناصر و امکانات ویژه‌ای است که با اقامت در این ویلاها شامل حال آن‌ها می‌شود؛ از جمله:

 • زندگی مدرن و راحت در املاک ویلایی مدرن: ویلاهای مدرن دارای ویژگی‌های چشمگیری هستند که آن‌ها را به گزینه‌ای ایده آل برای زندگی به سبک مدرن و امروزی که مورد پسند اکثر ما قرار دارد، تبدیل می‌سازد. املاک ویلایی مدرن دارای زیربنایی وسیع می‌باشند که بهترین شرایط و فضا را برای تفریح، استراحت و داشتن ایامی خوش در کنار خانواده فراهم می‌آورند.
 • معمای و ساخت ویلا با بهترین مصالح: با وجود این که استفاده از مصالح چوبی همچنان یک مورد ترجیحی می‌باشند و در ساخت بسیاری از املاک مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای دوام و مقاوم سازی بهتر املاک ویلایی که طراحی مدرن دارند تاکید اصلی بر روی استفاده از مصالحی همچون شیشه، فولاد، آهن و بتن می‌باشد. در طراحی ویلای مدرن از آخرین تکنولوژی‌ها و ماشین آلات استفاده می‌شود و در نتیجه این امر کمک می‌کند تا این نوع ویلاها به شکل ویژه مقاوم سازی شده و به شکل کاملا با دوام و محکم ساخته شوند.
 • راحتی تعمیر و نگهداری ویلا: نگهداری یک ویلای مدرن آسان‌تر از ویلایی است که به سبک سنتی یا وینتج ساخته شده است. در حقیقت این ویلاها علاوه بر داشتن ظاهر و معماری زیبا، دردسری کمتر دارند و به شکلی آسان‌تر می‌توان از آن‌ها نگهداری کرد.

در نهایت می‌توان گفت در صورتی که قصد خرید یا ساخت ویلا را دارید، یک ویلای مدرن از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp