ویلای ساحلی یا جنگلی؟ – ویلارو

فرق ویلای ساحلی با جنگلی چیست؟ تنوع ویلاها معمولا آنقدر بالاست که خرید ویلا، دشوار ترین چالش پیش روی مشتریان به حساب می آید. در اصل، وقتی در مورد خرید یک ویلا صحبت می کنیم، نمی توانیم جزئیاتی که در مورد آن وجود دارد را نادیده بگیریم. یکی از این جزئیات مکان قرار گیری ویلا است.

منظور از مکان، منطقه ویلا نیست؛ مثلا شمال، نزدیک دریای خزر، دسترسی به امکانات شهری و غیره. در صورتی که ابهاماتی در مورد انتخاب منطقه ویلا دارید، می توانید به سایر مطالب درج شده در سایت ویلارو مراجعه کنید. در اینجا بیشتر منظور موقعیت ویلا از نظر دسترسی به جنگل، به ساحل و … است. پس در اینجا در مورد ویلای ساحلی، ویلا جنگلی صحبت خواهیم کرد. اگر به درستی نمی دانید که کدام یک می تواند برای شما انتخاب بهتری باشد، با ادامه این مطلب همراه باشید.

خرید ویلا کردان، خرید ویلا در تهراندشت، خرید ویلا در چهارباغ و … این روز ها به شدت معروف شده است. دلیل بالا بودن این میزان معروفیت را می توان در تغییر ویژگی ویلاها جستجو کرد. اگر نگاهی به ظاهر، امکانات و معماری ویلا های مناطق نامبرده با سایر مناطق معروف ایران برای خرید ویلا را داشته باشید، به نتایج جالبی می رسید.

ساخت ویلا بر اساس معیار های روز و مدرن اروپایی، مهمترین دلیل محبوبیت ویلاهای موجود در این مناطق است. گروه مهندسین و مشاورین ویلارو به شما کمک می کنند تا برای خریدن ویلا در کردان، تهراندشت، و … با دید بازتر و هوشمندی ویژه عمل کنید. و به رویای چندین ساله خود برای خرید ویلا دست یابید.

شما می‌توانید اطلاعات لازم برای خرید یک باغ ویلای زیبا با شرایط مورد نظر خود را با همکاری مرکز مشاوره املاک ویلارو به دست آورید.

قیمت ویلای ساحلی

چرا ویلای ساحلی نخریم؟

در اینجا تصور می کنیم که یک ویلای ساحلی خریده اید.

گرما و تابستان طاقت فرسا در ویلای ساحلی

وقتی در نزدیکی یک ساحل اقامت داشته باشید، باید تحمل رطوبت هوا را به جان خود بخرید. هر کجا که باشید، اگر کمی به دریا نزدیک باشید، رطوبت بالای هوا می تواند برای شما خوشایند نباشد. البته خیلی از افراد با این موضوع مشکلی ندارند. ولی در هر صورت، اگر رطوبت بالا، اجازه نمی دهد تا آرامش و آسایش داشته باشید، بهتر است قید خرید ویلای ساحلی را بزنید. هر چند این گروه از ویلاها از دور دلربا و زیبا هم باشند. بازهم آسایش و آرامش در آنها در اولویت بالاتری قرار می گیرد.

 رطوبت بالای هوا وقتی خود را خوبی نشان میدهد، که در فصل تابستان داخل ویلایتان اقامت داشته باشید. در این حالت، اگر در ها را باز بگذارید، عملا تحمل وضعیت برایتان دشوار خواهد شد. بنابراین مجبور هستید که اغلب با در و پنجره های بسته و استفاده از کولر در ویلا اقامت داشته باشید.

عدم وجود سرسبزی و گیاهان مختلف

اطراف ویلای ساحلی کمترین میزان گل و گیاه مشاهده می شود. این وضعیت کاملاً عادی است. محدودیت هایی که به خاطر وضعیت خاک و آب و هوا در این مناطق وجود دارد به گیاهان اجازه نمی دهد که در آن منطقه رشد داشته باشند. بنابراین کسی که طرفدار ویژه‌ی وجود سرسبزی در اطراف ویلا است باید قید آن را بزند.

به خاطر نزدیک بودن به دریا، قیمتی که برای خرید ویلای ساحلی پرداخت می شود، معمولا بیشتر است. این امری کاملا بدیهی است. هر کجا که برای خرید ویلا ساحلی اقدام کنید با قیمت ویلای بسیار زیاد مواجه خواهید شد. تفاوتی نمی کند که ویلا مورد نظر کجا باشد. در مقایسه یک ویلا جنگلی با یک ویلای ساحلی – از نظر قیمت – همواره ویلای ساحلی کفه‌ی سنگین تری از ترازو را به خود اختصاص خواهد داد.

قیمت بالا ویلای ساحلی

 دلیل بالاتر بودن قیمت ویلای ساحلی این است که دسترسی بهتر و بیشتری به امکانات شهری دارد. اصولا ویلا هر چقدر نزدیک تر به امکانات باشد، گرانتر خواهد بود. این حالت را می توان با یک خانه مقایسه کرد. آن هم خانه ای که در ابتدای یک کوچه واقع شده است، رفت و آمد به آن آسان انجام می شود و در دیدرس است.

سر و صدای زیاد

مورد بعدی این است که یک یا دو روز اقامت نزدیک یک دریا می تواند جذاب باشد. اما بنا بر اصل تکراری شدن همه چیز، بعد از مدتی ممکن است از حضور در ویلایی که دائما صدای موج دریا در آن جاری است احساس خوبی نداشته باشید. با در نظر گرفتن این نکته برای خرید ویلای ساحلی اقدام کنید. و گمان نکنید که یک یا دو روز صدای دریا مشابه زندگی یا اقامت طولانی کنار آن است.

خرید ویلا

چرا ویلای ساحلی بخریم؟

با بیان تمامی این حقایق نباید از مزایای ویلای ساحلی غافل شویم. بالاخره هر نوع ویلا، مزایا و معایب خودش را دارد. اما مزایای ویلای ساحلی چه می باشد؟ محبوب بودن ویلای ساحلی، اولین مزیت آن به شمار می آید.‌ حتی در رویای خرید ویلا توسط یک فرد هم می توان ردی از وجود یک ویلای نزدیک به دریا را پیدا کرد. بنابراین طبیعی است که آمار خرید ویلای ساحلی از هر نوع ویلای دیگری بیشتر باشد.

بنابراین اگر ویلایی ساحلی را خریداری کردید، و بعد از مدتی قصد فروش آن را داشتید، باید بدانید که این کار به سادگی آب خوردن انجام خواهد شد. همچنین، اگرچه یکی از معایب این ویلاها گران بودن شان به حساب می آید. که مهم ترین دلیل آن نزدیکی به امکانات است، اما می توان به عنوان یک مزیت ِویژه نیز به این موضوع نگاه کرد. با نزدیکی به امکانات دیگر شما ملزم به جابجایی زیاد و جستجو فراوان برای امکانات نخواهید بود.

از جمله امکاناتی که ویلاهای ساحلی به آن نزدیک تر هستند می توان به دسترسی به مراکز خرید، مراکز تفریحی، و .. اشاره کرد. همچنین یک ویلای ساحلی دسترسی بهتری به جاده های اصلی یک منطقه دارد. این موضوع برای ویلاهای غیر ساحلی، مانند ویلاهای جنگلی، صدق نمی کند. بنابراین اگر هوا خنک باشد، اقامت در ویلای ساحلی بهترین گزینه است. اگر قصد سرمایه گذاری دارید، ویلای ساحلی بهترین انتخاب است. اگر دوست دارید امکانات نزدیک محل اقامت تان باشد، ویلای ساحلی بهترین است. اما برای اقامت بلند مدت – به خصوص در ایام گرم سال – انتخاب مناسبی نخواهد بود.

چرا نباید ویلای جنگلی بخریم؟

در اینجا تصور می کنیم که یک ویلای جنگلی خریده اید.

عدم نزدیکی به امکانات

ویلای جنگلی برعکس ویلای ساحلی در نزدیکی امکانات تفریحی و بازار ها قرار ندارد. به این معنا که اکثر آنها در مرکز یا داخل یک جنگل قرار دارند. بنابراین برای اینکه بتوانید به مرکز شهر یا روستای مورد نظر دست پیدا کنید، باید مسیری طولانی را سپری کنید. و این موضوع خوشایند خیلی از افراد نیست. زیرا آنها ترجیح می دهند تا ویلایی داشته باشند که به حداقل امکانات عمومی و شهری نزدیک باشد.

رطوبت در فصل های سرد

یکی دیگر از مشکلاتی که خرید ویلا جنگلی را در مقایسه با ویلای ساحلی به معضل تبدیل می کند این است که در فصل های سرد سال، شما درگیر رطوبت، باران ها و برف های شدید خواهید شد. بنابراین برعکس یک ویلای ساحلی، زندگی در یک ویلا در فصل سرد معضلات خاص خود را خواهد داشت. اینکه – بسته به منطقه – دائما شاهد بارش برف یا باران خواهید بود. ممکن است درگیر مه و یخبندان نیز شوید. بنابراین ترجیح اکثر مردم این است که در فصل هایی که هوا معتدل است یا کمی گرم شده به ویلای جنگلی خود مراجعه کنند.

استفاده بیش از اندازه از وسایل گرمایشی

وقتی برف و باران در منطقه ای که ویلا در آن قرار گرفته زیاد باشد، شما مجبورید از وسایل گرمایشی بیشتری استفاده کنید و این یعنی افزایش هزینه ها. از طرفی به خاطر تاثیر رطوبت، نیاز به بازسازی دوره ای ویلا پیدا خواهید کرد. زیرا قطعا هر متریال با کیفیتی که در ساخت ویلا به کار برده شده باشد، باز هم از تاثیر پوسیدگی یا از دست دادن خاصیت اولیه، مصون نخواهد ماند. بنابراین باید یک میزان بودجه مشخص برای بازسازی و رسیدگی به ویلا اختصاص دهید. البته این موضوع به مکان قرار گیری ویلا نیز وابسته است. اگر بارش باران در منطقه مورد نظر زیاد نباشد، مشکلی برای ایجاد پوسیدگی و نیاز به بازسازی ویلا پیدا نخواهید کرد. با این حال، در نظر گرفتن جوانب مختلف، اهمیت بسیار زیادی دارد.

خرید ویلا کردان

چرا ویلای جنگلی بخریم؟

وضعیت مزیت ویلاهای جنگلی نیز مجزا از معایب آن نیست. درست مانند ویلاهای ساحلی. اما چطور؟ در اصل بسیاری از مردم ترجیح می دهند که دور از فضای شهری باشند. دور از هرگونه ساخت و ساز انسانی و دور از امکاناتی که آرامش را از آنها سلب می کند. اگر شما نیز جزء این افراد هستید، خرید ویلای جنگلی بهتر از خرید ویلای ساحلی خواهد بود.

وقتی هدف از خرید ویلا به دریافت آرامش و دوری از آلودگی صوتی خلاصه می شود، وقتی هدف گوش سپردن به صدای پرندگان، سکوت و آرامش است، در نتیجه شما می توانید با ویلای جنگلی به آن دست پیدا کنید. تنوع در ساخت ویلاهای باغی/ جنگلی باعث شده است تا بسیاری از خریداران برای خرید این نوع ویلاها ترغیب شوند. چرا شما یکی از آنها نباشید؟

آرامش با ویلاهای ساحلی مانند ویلاهای جنگلی نصیب شما خواهد شد، منتها شکل و شمایل آن متفاوت است. اینکه انتخاب کنید آرامش از چه طریقی به شما منتقل شود، کاملا به خودتان بستگی خواهد داشت. و البته که سلیقه تان نیز در این امر بسیار دخیل خواهد بود.

ویلای جنگلی در کردان، تهراندشت، چهارباغ

یافتن ویلای جنگلی در مناطق کردان، تهراندشت، چهارباغ بسیار آسان است. مصالح به کار رفته در ساخت آنها نیز بسیار با کیفیت است؛ البته به شرطی که ویلایی را انتخاب کنید که از جانب ویلارو به شما معرفی شده باشد. در آن صورت می توانیم به شما اطمینان دهیم که ویلای انتخابی از نظر کیفیت ساخت و طول عمر بسیار زیاد عمل خواهد کرد.

تنوع مناطق و تاپ/ غیر تاپ بودن ِ آنها باعث می شود تا قیمت این ویلاها با یکدیگر متفاوت باشد. بنابراین جای نگرانی نیست که بتوانید ویلای ارزان قیمت در کردان، تهراندشت، چهارباغ و … خریداری کنید. تنوع قیمت یکی از مهم ترین شاخصه های این منطقه به شمار می رود.

سعی کنید انتخاب خود را به یکی دو منطقه خوب محدود کنید. در نتیجه تعداد ویلاهایی که می توانید خریداری کنید، کمتر خواهد شد. آنچه مسلم است این است که انتخاب بین چند ویلای محدود، کار شما را ساده تر می کند. لازم به ذکر است که اگر قصد خرید ویلای جنگلی، به جای ویلای ساحلی در کردان، تهراندشت، چهارباغ و .. را داشته باشید، ملزم به پرداخت قیمت کمتری خواهید بود. زیرا اصولا این گروه ویلاها – همانطور که اشاره شد – دارای قیمت کمتری نسبت به سایر ویلاها مانند ویلای ساحلی هستند.

جمع بندی نهایی

کلی ترین  و جزئی ترین مزایا و معایب ویلای ساحلی و ویلای جنگلی در این مطلب بررسی شد. اینکه کدامیک را انتخاب کنید، در درجه اول به سلیقه و هدفتان از خرید ویلا بر می گردد. در درجه دوم باید مزایا و معایب آنها را در کنار یکدیگر در نظر بگیرید. پس از آن باید انتخاب های خود را به چند ویلا (مثلا به تعداد انگشتان دست) محدود کنید. در نهایت می توانید از ابتدا تا انتهای پروسه خرید ویلا به گروه مهندسین و مشاورین ویلارو  اعتماد کنید. ما به شما کمک می کنیم تا ویلایی زیبا و کاملا استاندارد – بر اساس معیار های روز دنیا – خریداری کنید. در صورت وجود ابهامات بیشتر و نیاز به دریافت مشاوره رایگان، با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp