سوالاتی که حین خرید ویلا با آن مواجه می شوید؟ – ویلارو

برخی از نکات برای خرید ویلا حکم در اختیار داشتن نقشه‌ی گنجی را دارند که به آرامی و سهولت شما را به سمت هدف تان رهنمون می کنند. هیچ شخصی بدون داشتن هیچ راه کار یا بررسی نکات مهم در مورد خریدن ویلا، نمی تواند به نتیجه برسد. دلیل آن هم این است که سرمایه گذاری بر روی یک ویلا باید ها و نباید های فراوانی دارد و در صورتی که از آنها اطلاعی نداشته باشید، متحمل ضرر های جبران ناپذیری خواهید شد. بنابراین پیش از اینکه سر میز ِبستن قرارداد برای خریدن ویلا حاضر شوید، توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید که تنها زمان کوتاهی از وقت ارزشمند شما را خواهد گرفت.

خرید ویلا کردان، تهراندشت، چهارباغ و … سایر مناطق نزدیک به کرج این روز ها به شدت باب شده است. دیگر با آمدن نام ویلا مردم به یاد خریدن ویلا در شمال کشور نمی افتند؛ زیرا بازار خرید ویلا در آن مناطق به شدت اشباع شده است.

همچنین گران بودن و دورتر بودن ویلاهای این مناطق نسبت به تهران و کرج، باعث شده است تا بسیاری از ساکنین این شهر ها به فکر خرید ویلا در نزدیکی محل زندگی شان بیفتند. اگر نزدیکی ویلا به محل زندگی تان برایتان اهمیت دارد و از ظاهر ویلاهای دلربای کردان، تهراندشت، چهارباغ، سهیلیه و .. خوشتان آمده است، بهتر است به طور جدی به خرید ویلا در این مناطق فکر کنید. زیرا نه تنها صاحب یک ویلای لوکس و مُدرن خواهید شد، بلکه می توانید یک سرمایه گذاری فوق العاده عالی با سوددهی چشمگیر را تجربه کنید.

شما می‌توانید اطلاعات لازم برای خرید یک باغ ویلای زیبا با شرایط مورد نظر خود را با همکاری مرکز مشاوره املاک ویلارو به دست آورید.

سرمایه گذاری روی ویلا

هدف از خرید ویلا چیست؟

اینکه همه‌ی دوستان و آشنایان تان اقدام به خرید ویلا کرده اند نمی تواند هدف یا دلیل خوبی برای اقدام به خرید ویلا باشد. خرید ویلا مانند خرید زمین، خرید خانه، خرید ماشین باید “با هدف” انجام شود. اگر شما به هیچیک از آنها نیازی نداشته باشید، عملا یک هزینه‌ی بیجا را برای خود تراشیده اید. به جز این، اگر برای سرمایه گذاری بی هدف و بی برنامه روی یک ویلا اقدام کرده باشید هم به نتیجه نخواهید رسید. به این خاطر که انتخاب نوع ویلا، منطقه ویلا، در نظر گرفتن شرایط رشد ارزش ویلا و … در سرمایه گذاری در بازار ویلا حرف اول را می زنند.

برای تعیین هدف خرید یک ویلا این سوالات را از خود بپرسید و جوابی منطقی و قانع کننده برای آنها بیابید:

  1. در ویلای خریداری شده قصد وقت گذرانی و تفریح دارم یا اینکه سالی یکبار هم فرصت نمی کنم به آن سر بزنم؟
  2. اگر هدفم سرمایه گذاری با خرید ویلا است، آیا بودجه کافی دارم؟ آیا کلیه شرایط ویلا را قبل از خرید ویلا در نظر گرفته ام؟ هدفم از سرمایه گذاری رسیدن به چه میزان سود است؟ و در چه بازه‌ی زمانی؟ میان مدت یا بلند مدت؟
  3. آیا قصد دارم در ویلا به صورت دائمی ساکن باشم؟
  4. آیا خرید ویلا در نزدیکی تهران/ کرج برایم اهمیت دارد یا اینکه صرفا به خرید ویلا فکر می کنم و موقعیت آن برایم اهمیت کمتری دارد؟
  5. آیا خرید یک ویلا برایم به صرفه تر است یا اجاره‌ی آن؟

وقتی جواب این سوالات را بیابید، دلیلتان برای خرید ویلا به طور شفاف تر مشخص می شود و اصطلاحا متوجه می شوید که با خودتان چند چند هستید. سپس می توانید بودجه‌ی لازم و شرایط سرمایه گذاری ِخود را به صورت شفاف تعیین کنید. برای تعیین باید ها و نباید های سرمایه گذاری تان ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا بهتر متوجه نکات و جزئیات خرید ویلا شوید.

در نظر گرفتن بودجه برای سرمایه گذاری روی ویلا

اینکه بودجه شما چقدر است و قیمت حال حاضر ویلاها در کردان، تهراندشت و سهیلیه و غیره به چه میزان ارزش گذاری می شود، نباید از زمین تا آسمان با هم متفاوت باشند. اگر اختلاف کوچکی میان بودجه شما و قیمت ویلاهای مورد نظرتان وجود دارد، جای نگرانی نیست. زیرا می توانید در مورد دریافت تخفیف یا کاهش قیمت با فروشنده چانه زنی کنید. اما اختلاف یک الی دو میلیارد به بالا بین قیمت یک ویلا و بودجه شما نمی تواند چندان قابل قبول باشد. زیرا داخل مناطق نامبرده مانند کردان و تهراندشت، ویلاهایی با تنوع قیمت چشمگیر وجود دارد که می توانید براساس بودجه خود به سراغ شان بروید؛ از ویلای 1 میلیاردی گرفته تا 2، 5، 10 و بیشتر. بنابراین اگر به دنبال خرید ویلا ارزان قیمت در کردان و تهراندشت و چهارباغ و … هستید، نا امید نباشید زیرا می توانید برای خرید ویلا در این مناطق به راحتی اقدام کنید. در نظر گرفتن اینکه خرید ویلاهایی با این قیمت می تواند در آینده شما را برای اجاره ویلا و پرداخت هزینه های گزافی که صاحبان ویلا به مستاجران پیشنهاد می دهند دور کند، باعث می شود برای خرید و سرمایه گذاری در این مناطق، بیشتر ترغیب شوید. برای بررسی بیشتر می توانید هزینه های اجاره ویلا را در مقابل خرید ویلا – یکبار برای همیشه – مقایسه کنید و بهتر متوجه شوید که خرید ویلا تا چه حد به صرفه تر و مفید تر است.

خرید ویلا

مراجعه حضوری برای بازدید ویلا

بسیاری از افراد برای خرید ویلای خوب اول به منطقه مورد نظر مراجعه می کنند و آن را از جوانب مختلف می سنجند؛ اینکه ویلا دقیقا کجا قرار گرفته است، آیا همسایه های خوبی دارد یا خیر؟ آیا در منطقه شلوغی واقع شده است؟ دسترسی به آن به واسطه وسایل نقلیه راحت است یا خیر؟ و اینکه آب و هوای منطقه در فصل های گرم سال به چه شکل است؟ این موارد سوالاتی هستند که در یک بررسی حضوری به جواب شان دست پیدا خواهید کرد. البته پیدا کردن یک ویلا به راحتی جستجو در تک تک مشاورین املاک منطقه نیست. شما باید ماه ها زمان بگذارید تا بتوانید در یک منطقه با یک مشاور املاک بهترین ویلا  را بیابید و برای خرید ویلا اقدام کنید زیرا در حال سرمایه گذاری چند میلیاردی در آن منطقه هستید و این میزان وسواس به خرج دادن کاملا طبیعی است. اما جستجوی سنتی و قدیمی برای پرس و جو از تک تک مشاورین املاک آن منطقه دیگر منسوخ شده است. بسیاری از افرادی که امروز صاحب ویلایی دیدنی و جذاب داخل کردان، تهراندشت، سهیلیه، یا چهارباغ و … شده اند، با کمک مشاورین و مهندسین ویلارو به نتیجه رسیده اند. شما می توانید سایر مطالب موجود در سایت ما را برای یافتن بهترین ویلا – از نظر معیار های شخصی خود – مطالعه کنید، لیست ویلاهای پیشنهادی ما را بررسی کنید و در صورت وجود سوالات بیشتر یا نیاز به دریافت مشاوره با ما تماس حاصل کنید. طبیعی است که نه شما و نه هیچ فرد دیگری هیچ شناختی از شرایط بازار نداشته باشد و این عدم شناخت بازار منجر به سردرگمی شما شود. از سویی دیگر افتادن در دام برخی از مشاورین سودجو باعث می شود شما خریدی ناموفق را تجربه کنید – مثلا بهایی گزاف را برای ویلایی بپردازید که ارزش آن از قیمتی که برای آن پرداخته اید بسیار بسیار کمتر بوده باشد. بنابراین توصیه می کنیم حتما با ما تماس حاصل کنید تا مانند چندین نمونه موفق همکاری با ویلارو، بتوانید یکی از مشتریانی باشید که در مسیر درست به ویلای رویایی‌اش دست پیدا کرده است.

نوع ویلای انتخابی تان را برای خرید تعیین کنید.

منظور از تعیین نوع ویلا، ویلای شهرکی، جنگلی، باغی و … است. هر کدام از این ویلا ها ویژگی های خاص خود را دارند. ویلاهای شهرکی همانطور که از نامشان مشخص است در بین گروهی از ویلاهای تجمع یافته در یک منطقه نزدیک به یکدیگر ساخته شده اند. در اغلب موارد دسترسی از این ویلاها به امکانات رفاهی و تفریحی بسیار راحت است. اما ویلاهای جنگلی یا باغی می توانند از طرفین کاملا آزاد باشند و تا چند متر نزدیک ِآنها هیچگونه ویلایی قرار نداشته باشد. همه‌ی ویلاهایی که داخل مناطق کردان، تهراندشت و … غیره قرار دارند، دارای فضا و محوطه‌ی نسبتا بزرگ هستند. تمامی این محوطه ها دارای درختان و پوشش گیاهی بسیار زیبا و جذاب هستند. به جز این، ظاهر ساختمان ویلا و دوبلکس یا تریبلکس بودن آن نیز حائز اهمیت است. اگر به خرید ویلاهایی با نمای مدرن یا کلاسیک و .. اهمیت میدهید باید در لیست ویلاهایی که برای خرید در نظر می گیرید، فقط گروهی از ویلاها را قرار دهید که با معیار های شخصی شما مطابقت دارند. توجه داشته باشید که می توانید برای بررسی مزایا، معایب و ویژگی نماهای مختلف ویلا، و شرایط زندگی و یا اقامت در ویلاهای شهرکی، باغی و … به سایر مطالب درج شده در سایت ویلارو سری بزنید و اطلاعات بیشتر کسب کنید.

خرید ویلا کردان

توجه به یک نکته: قرار است که گاه گداری به ویلا سر بزنید؟

اینکه به طور مداوم به ویلای خریداری شده‌ی خود سر می زنید یا اینکه چند ماه یک بار به سراغ آن می روید، موضوع مهمی است که می تواند بر روی شرایط نگهداری از ویلا تاثیر بگذارد. یکی اینکه ویلا به نظافت نیاز دارد. هم از داخل ساختمان و هم برای محوطه‌ی ویلا می بایست به فکر نظافت مداوم و منظم بود. برای این کار شما می توانید یک شخص را به عنوان تمیز کار به ویلا اعزام کنید تا رسیدگی های لازم را انجام دهد. مثلا استخر را تمیز کند، به گیاهان رسیدگی کند و فضای داخلی ساختما را سروسامان دهد. به جز این باید مراقبت امنیت یک ویلا نیز باشید. اگر چه ممکن است خرید ویلا در منطقه ای امن را تجربه کرده باشید اما در هر صورت ورود دزد یا به وجود آمدن خسارات غیر قابل پیش بینی موضوعی جدید نیست. به همین خاطر است که بسیاری از مردم ترجیح می دهند برای ویلای خود یک نگهبان همیشگی داشته باشند یا یک شخص که به جز اقامت در ویلا، به امور آن نیز رسیدگی می کند. پس اگر هر چند وقت یکبار به آن سر می زنید و نمی توانید دائما در آن زندگی کنید، بهتر است یک شخص مراقب را برای آن استخدام کنید – لازم به ذکر است ویلاهایی که داخل شهرک قرار گرفته اند به طور کامل توسط یک مجموعه‌ی نگهبانی حراست می شوند.

بررسی امکانات یک منطقه قبل از خرید ویلا

در ابتدای این مطلب اشاره کردیم که خرید ویلا در کردان و سایر مناطق نزدیک به آن انتخابی بسیار هوشمندانه است. به این خاطر که امکانات بیشماری در آنها وجود دارد. دسترسی به امکانات بهداشتی، رفاهی، تفریحی، ورزشی و اقامتی باعث شده است تا بسیاری از مردم ترجیح دهند تا در این مناطق ویلا بخرند.

تعیین مالکیت و سند ویلا هنگام خرید

وقتی تک تک جزئیات ذکر شده برای سرمایه گذاری و خرید ویلا را بررسی کردید و به درستی پیش رفتید می توانید در مرحله خرید ویلا  و گفتمان با فروشنده در مورد شرایط سند و واگذاری مالکیت آن صحبت کنید. حتما در مورد نوع سند آن و شرایطی که دارد با فروشنده صحبت کنید. سند ویلا باید شش دانگ باشد. در غیر این صورت نمی توانید خود را مالک حقیقی و کامل آن بدانید. اگر ابهامی در مورد مالکیت ویلا وجود دارد توصیه می شود ابدا برای خرید آن عجله نکنید و صبور باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp