راهنمای جامع خرید ویلا _ ویلارو

امروزه بیشتر مردم به دنبال خرید ویلا هستند زیرا زندگی در شهرهای شلوغ بسیار خسته کننده است و انسان پس از طی مدتی در این شهر شلوغ نیاز به استراحت در یک مکان راحت و خوش آب و هوا، پیدا می کند به همین دلیل بیشتر افراد اقدام به خرید ویلا در یک منطقه نزدیک شهر خود می کنند تا در مواقع اضطراری بتوانند به سرعت به شهر محل سکونت خود بازگردند، یکی از این مناطق خوش آب و هوا و سرشار از آرامش شهرک تفریحی کردان است به همین دلیل خرید ویلا کردان نیز در سال های اخیر تقاضای زیادی داشته است. اما برخی از افرادی که قصد خرید ویلا دارند نمی دانند باید از چه راه هایی و چگونه اقدام به خرید کنند به همین دلیل نیازمند یک نقشه راهنمای خرید ویلا هستند.
برای مثال اولین راهنمای خرید ویلا در اطراف تهران و کرج این است که بدانید مناطق ویلایی این دو شهر کدام مناطق هستند؟ که علاوه بر کردان مناطق دیگری نیز وجود دارند مانند لواسان، فشم و … که افراد بنابر سلیقه و هزینه خود می توانند در یکی از این مناطق برای سرمایه گذاری و یا استفاده شخصی ویلا خریداری کنند.
یا دیگر راهنمای خرید ویلا پاسخ به این سوال است که در کدام شهر ها و شهرستان ها ویلا ساخته می شود؟ که باید گفت در هر شهر خوش آب و هوا و دنجی می توان ویلا ساخت مانند شهرهای شمالی و شهرهای کوهپایه ای و … .
در مرحله دوم از راهنمای خرید ویلا باید بدانید ویلاها به چند گروه تقسیم می شوند و هر کدام از این ویلاها چه ویژگی هایی دارند؟ و به همین صورت سایر موارد راهنمای خرید ویلا در پی هم می آیند که ما سعی کرده ایم در این مطلب موارد مفید راهنمای خرید ویلا را برای شما ذکر کنیم.

راهنمای خرید ویلا در تهران

راهنمای خرید ویلا در تهران

بهترین مناطق اطراف تهران و کرج که مناسب ساخت و خرید ویلا هستند عبارتند از:

 • کردان

کردان یک روستا در 60 کیلومتری تهران است که به دلیل داشتن آب و هوای دلنشین و مناظر زیبا در چند سال اخیر تبدیل به یک منطقه برای ساخت ویلاها و شهرک های ویلایی شده است، یک مسائل یا راهنمای خرید ویلا کردان این است که هنگام خرید ویلا کردان دقت داشته باشید که ویلای مذکور حتما در خود کردان باشد و در روستاهای مجاور آن نباشد.

 • چندار

منطقه چندار در غرب استان البرز و شمال اتوبان کرج _ قزوین واقع شده است که به دلیل داشتن آب و هوای کوهستانی و مطبوع، و مناطق دیدنی زیاد تبدیل به یک شهرک ویلایی شده است.

 • چهار باغ

چهار باغ به منطقه ای در اطراف کرج گفته می شود که ویلا باغ های متعددی دارد و یک منطقه آرام و خوش آب و هوا، مناسب برای استراحت و فرار از شلوغی شهر می باشد. هنگام خرید این ویلا باغ ها علاوه بر راهنمای خرید ویلا به نکات خرید باغ هم باید توجه کنید زیرا قیمت این ویلاها همراه باغ محاسبه می شود.

 • طاووسیه

طاووسیه علاوه بر تفریح مناسب سکونت نیز می باشد زیرا تمام خیابان ها و قسمت های مختلف این شهرک توسط مهندسین تفکیک بندی شده است و به دلیل نزدیکی به تهران از امکانات خوبی نیز بهره مند است.

 • باستی هیلز و عسلک

این دو از مناطق محله لواسان تهران هستند که ویلاهایی بسیار مدرن و شیک در آنها ساخته شده است.

 • فشم

فشم نیز یک شهر در 35 کیلومتری استان تهران است که از قدیم الایام ویلاهای آن معروف و پرطرفدار بوده اند زیرا جاذبه های گردشگری بسیاری مانند پیستهای اسکی و رستوران هایی در دامنه کوه دارد.

پس اولین راهنمای خرید ویلا این است که مناطق ویلایی شهر خود را بشناسید که ما در اینجا به عنوان راهنمای خرید ویلا در تهران مناطق ویلایی تهران را بررسی کردیم.

 

پیشنهاد میکنم این مقالات را نیز مطالعه کنید:

خرید ویلا تهراندشت

خرید ویلا چهارباغ

خرید ویلا سهیلیه

خرید ویلا زعفرانیه

خرید ویلا طاووسیه

راهنمای خرید ویلا در سایر شهرها

به طور کلی هر شهر یا منطقه ای که سرسبز باشد و آب و هوای مطلوب نیز داشته باشد برای ساخت ویلا مناسب است پس شما باید ابتدا بررسی کنید که آیا قصد خرید ویلا در یکی از مناطق اطراف شهر محل سکونت خود را دارید یا قصد دارید در یک شهر دیگر ویلا خریداری کنید؟ اگر قصد خرید ویلا در اطراف شهر محل سکونت خود را دارید که باید راهنمای خرید ویلا در اطراف شهر را که در بالا بررسی کردیم در نظر بگیرید و مناطق ویلایی شهر خود را بشناسید.

و اما اگر قصد خرید ویلا در یک شهر دیگر را دارید و نمی دانید باید در کدام شهر ویلا بخرید در این قسمت همراه ما باشید تا نقشه راهنمای خرید ویلا در شهرهای خوش آب و هوا را به دستان شما بدهیم.

شهرهای خوش آب و هوای ایران عبارتند از:

 • شهرهای شمالی کشور مانند رامسر، چالوس و … که می توانید انواع ویلاها را در این شهر ها خریداری کنید اما به دلیل محبوبیت زیاد این شهر ها معمولا مکان مناسبی برای استراحت نیستند پس اگر هدف شما از خرید ویلا کسب آرامش و دوری از همهمه شهر است نباید به سراغ شهرهای شمال کشور بروید.
 • شهرهای کوهپایه ای کشور مانند شهر سی سخت استان اصفهان، شهرستان های سردشت، شهیون و دیگر شهرستان های دزفول، برخی از شهرستان های استان قزوین و زنجان و … که علاوه بر داشتن آب و هوای مطلوب و خنک، جاذبه های طبیعی بسیاری را نیز در خود جای داده اند و در کنار تمام این موارد شهرهای بسیار بکر و آرامی هستند.

پس اگر قصد خرید ویلا در یک شهر دیگر را دارید می توانید در  شهر های ذکر شده ویلا خریداری کنید.

بررسی انواع ویلاها با توجه به نحوه ساخت

دیگر راهنمای خرید ویلا این است که شما باید انواع ویلاها را بشناسید و سپس اقدام به خرید ویلا کنید، ویلا در زبان فارسی به ساختمان هایی گفته می شود که دارای نمای چهار طرفه باشند، سقف آن شیب دار باشد و دارای حیاط باشند. اگر دقت کرده باشید این نوع ساختمان ها معمولا در شهرها و شهرستان های کم جمعیت و خلوت ساخته می شوند.

ساختمان های ویلایی از نظر ساخت یا به سبک مدرن ساخته می شوند، یا به سبک کلاسیک.

 • ویلای مدرن ویلایی است که تمام مراحل ساخت و تمام قسمت های آن بر اساس نقشه های مهندسی اصولی ساخته شده است و طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی آن نیز سبک مدرن و شیک دارد. اگر شما جزو افراد ساده پسند هستید بهتر است به سراغ ویلاهای مدرن بروید.

از مهمترین ویژگی های ویلاهای مدرن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ سادگی ساخت

_ استفاده از چوب و سنگ برای ساخت و تزیین

_ طراحی این ویلاها نوعی است که نورگیر هستند و این مهمترین ویژگی ویلاهای مدرن است

 • ویلای کلاسیک نیز نوع دیگری از انواع ویلاها می باشد که تلفیقی از طراحی سنتی و مدرن می باشد نوع تزیین و دکوراسیون این نوع ویلاها سبک ویژه ای دارد مثلا از ستون های بلند یا مجسمه ها و گلدان های بزرگ و تزیینی در این ویلاها استفاده می شود.

از ویژگی های این نوع ویلاها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ استفاده از مواد تزیینی برای مجلل شدن این ویلاها

_ استفاده از سنگ برای ساخت نمای آنها

پس با توجه به سلیقه خود می توانید یکی از این ویلاها را انتخاب و خریداری کنید.

علاوه بر سبک ساخت، ویلا ممکن است یک طبقه، دو طبقه مجزا، دوبلکس یا … باشد که شما با توجه به نیاز خود می توانید یکی از آنها را انتخاب و خریداری کنید.

بررسی انواع ویلا با توجه به منظره و چشم انداز

دیگر راهنمای خرید ویلا شناخت ویلاها با توجه به منظره و چشم اندازی که دارند، می باشد. ویلاها با توجه به چشم انداز به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

 • ویلای ساحلی: این ویلاها در کنار دریا ساخته می شوند و ویلاهای شمال کشور معمولا از این نوع ویلاها هستند، البته منظور از کنار دریا این نیست که حتما رو به دریا باشد بلکه همین که فاصله کمی از دریا داشته باشد کفایت می کند تا به آن ویلا، ساحلی گفته شود. ویلاهای ساحلی طرفداران خاص خود را دارند به همین دلیل قیمت این ویلاها بیشتر از سایر انواع آن میباشد اما خب ویلای ساحلی معایبی نیز دارد مثلا اینکه به دلیل رطوبت زیاد و هوای شرجی اطراف آن، بیشتر وسایل خارجی و داخلی این ویلاها دچار پوسیدگی می شود.
 • ویلای جنگلی: ویلاهای جنگلی نیز منظره رو به جنگل دارند و معمولا داخل جنگل ساخته می شوند به همین دلیل افرادی که علاقه زیادی به طبیعت و جنگل دارند به دنبال خرید این ویلاها می روند. این نوع ویلاها بیشتر به صورت دو طبقه یا دوبلکس و به سبک کلاسیک ساخته می شوند، از معایب این نوع ویلاها می توان به امنیت پایین آنها اشاره کرد زیرا داخل جنگل حشرات و حیوانات مختلفی وجود دارند. ویلای جنگلی بیشتر در شهرهای شمالی و کوهپایه ای ساخته می شود.
 • ویلای شهرکی: ویلای شهرکی نوع دیگری از ویلاهای مدرن است که در مناطق خوش آب و هوای هر شهر می توان آن را مشاهده کرد، ویلاهای شهرکی به دلیل نزدیکی به شهر طرفداران زیادی دارند همچنین امنیت آنها نیز نسبت به سایر ویلاها بیشتر می باشد. این نوع ویلاها معمولا توسط یک شرکت مهندسی ساخته می شوند و به فروش میرسند.

چگونه میتوان ویلای خوب خرید؟

چگونه میتوان ویلای خوب خرید؟

اکنون پس از ذکر و بررسی انواع ویلاها، و مناطق و شهرهای که میتوان در آنها به دنبال خرید ویلا بود نوبت به مرحله نهایی راهنمای خرید ویلا میرسد که مسئله بسیاری از افراد می باشد که نمیدانند باید چگونه و از چه طریقی اقدام به خرید ویلا کنند. اگر قصد خرید ویلا دارید بهترین راه آن مراجعه به مشاورین املاک است که فروش ویلا در مناطق مختلف را نیز در لیست خدمات خود دارند، این افراد ابتدا یک جلسه مشاوره در زمینه ی خرید ویلا برگزار می کنند و شرایط شما مانند هدف از خرید ویلا، هزینه ای که قصد دارید صرف خرید ویلا کنید، سلیقه شما و سایر موارد را جویا می شوند و تمام موارد راهنمای خرید ویلا  را در این جلسه مشاوره به شما یادآوری می کنند و با شرایط شما تطبیق میدهند و در نهایت تصاویر و یا خود ویلا متناسب با شرایط شما را به شما نشان میدهند.

اما اگر شما جزو افراد پر مشغله هستید و فرصت انجام این امور و مراجعه حضوری به دفاتر مشاور املاک را ندارید میتوانید به سایت مشاور املاک مورد اعتماد خود مراجعه کنید و از همین طریق تصاویر ویلاهای مختلف را مشاهده کنید و در نهایت با یک پیام از قیمت و امکانات ویلا مطلع شوید، همچنین اگر از ایشان در زمینه راهنمای خرید ویلا مشاوره بخواهید به شما مشاوره آنلاین میدهند تا پس از تصمیم نهایی به دفتر ایشان مراجعه کنید و در کوتاهترین زمان ویلای مورد نظر را خریداری نمایید. یکی از گروه مشاورین املاک که در زمینه فروش ویلا تخصص و تجربه کافی دارند گروه ویلارو میباشد که تمام خدمات فروش، مشاوره و راهنمای خرید ویلا را به صورت غیر حضوری هم ارائه می دهند فقط کافیست به سایت این گروه مراجعه کنید تا از روش های مختلف ارتباط با این گروه مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp