روش های خرید ویلا _ ویلارو

خرید ویلا در سال های اخیر بسیار رونق گرفته است به گونه ای که همه افراد با هر سرمایه ای که دارند اقدام به خرید ویلا می کنند، برخی برای سرمایه گذاری، برخی برای استفاده شخصی و برای استراحت های خانوادگی و انجام تفریحات مختلف. همین عامل باعث بالا رفتن قیمت ویلا و سخت شدن شرایط و روش های خرید ویلا شده است اما ما قصد داریم در این مقاله شما را با روش های آسان خرید ویلا آشنا کنیم تا اگر قصد خرید ویلا دارید بتوانید به آسانی موفق به خرید شوید.

ویلا ها در هر منطقه ای می توانند ساخته شوند و به فروش برسند مانند؛ شهرهای شمالی، شهرهای جنوبی و روستاهای سرسبز و خوش آب و هوای اطراف شهر ها.

همچنین ویلاهای ساخته شده سه صورت مختلف دارند (با توجه به منظره اطراف و چشم انداز ویلا) ؛ 1. ویلای جنگلی 2. ویلای ساحلی 3. ویلای ساخته شده در منطقه ای غیر از این دو مورد که برخی از مردم به آنها ویلاهای شهرکی می گویند اما به کار بردن این لفظ برای این نوع ویلاها اشتباه است زیرا ویلای شهرکی ممکن است جنگلی یا ساحلی نیز باشد که تمام این موارد را در مقاله های قبل به صورت کامل بررسی کردیم و در این مقاله فقط قصد داریم روش های خرید ویلا را بررسی کنیم پس توصیه می شود سایر مقالات موجود در سایت را نیز مطالعه فرمایید تا با انواع ویلا ها و صفر تا صد خرید ویلا آشنا شوید.

برای آشنایی با روش های خرید ویلا ابتدا باید اهداف خود را از آن مشخص کنید، سپس منطقه مورد نظر خود را مشخص نمایید و در نهایت متناسب با تمام این موارد در کنار هزینه ای که قصد دارید برای این کار صرف کنید به جستجوی ویلا بپردازید زیرا برای مثال شخصی که قصد دارد یک ویلا در شمال کشور خریداری کند با فردی که قصد خرید ویلا کردان را دارد شرایط و روش های یکسانی نخواهند داشت.

مشخص کردن دلایل خرید ویلا

مشخص کردن دلایل خرید ویلا

خرید ویلا در هر منطقه ای که باشد دو دلیل می تواند داشته باشد؛ 1. سرمایه گذاری 2. استفاده شخصی

 1. سرمایه گذاری؛

در سال های دور افراد سعی می کردند پول و سرمایه نقدی خود را در یکی از شعب بانک ها به عنوان سپرده بلند مدت قرار دهند و سود حداقلی بانک را دریافت کنند و به این عمل به چشم سرمایه گذاری نگاه می کردند در حالی که این کار نه تنها سرمایه گذاری نیست بلکه به ضرر صاحب پول بود زیرا پس از گذشت یک سال سرمایه نقدی فرد دیگر ارزش سال قبل را نداشت، به همین دلیل امروزه افراد آگاه سعی می کنند با خرید ملک سرمایه گذاری کنند زیرا اطمینان دارند که با گذشت زمان ارزش ملک بالا می رود و سرمایه آنها چندین برابر خواهد شد. در این میان بسیاری از افراد اقدام به سرمایه گذاری از طریق خرید ویلا می کنند زیرا ویلا از بهترین ملک ها برای سرمایه گذاری است و صاحب آن می تواند در فاصله خرید تا فروش ویلا از آن استفاده شخصی کند و یا حتی آن را اجاره دهد و با این روش نیز مخارج ویلا را تامین کند.

 1. استفاده شخصی؛

دومین دلیل خرید ویلا استفاده شخصی است یعنی بسیاری از افراد که علاقمند سفر و سپری کردن اوقات خود در منطقه ای غیر از منطقه مسکونی خود دارند یک ویلا خریداری می کنند و به این ترتیب هزینه های سفر خود را کاهش می دهند، همچنین در هر زمانی که دوست داشته باشند می توانند به ویلای خود بروند و دیگر نیاز به برنامه ریزی و رزرو ویلا و … نیست.

پس شمایی که قصد خرید ویلا دارید ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید و دلایل خود از خرید ویلا را بررسی نمایید و سپس به دنبال شرایط و روش های خرید ویلا بروید.

مشخص کردن منطقه ای خاص برای خرید ویلا

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد ویلا در هر منطقه خوش آب و هوایی ساخته می شود و این شما هستید که باید بر طبق شرایط خود یکی از این مناطق را انتخاب کنید. نحوه انتخاب منطقه برای خرید ویلا متناسب با شرایط:

 1. اگر شما جزو افرادی هستید که به دریا، شنا در دریا و ویلاهای ساحلی علاقمند هستید باید به سراغ شهرهای شمالی یا جنوبی کشور بروید زیرا ویلای ساحلی فقط در این مناطق ساخته می شوند.
 2. اگر جزو افرادی هستید که به دنبال یک منطقه ساکت و سرشار از آرامش هستید بهتر است ویلای جنگلی خریداری کنید، ویلاهای جنگلی فضایی مملو از آرامش و سکوت محض دارند همچنین زیبایی جنگل در تمام فصول سال چشم هر بیننده ای را تسخیر می کند.
 3. اگر ویلا را فقط برای استفاده چند روزه در سال خریداری می کنید بهترین گزینه برای شما خرید ویلای جنگلی یا ساحلی از نوع شهرکی می باشد زیرا در این صورت خیال شما از امن بودن ویلا آسوده خواهد بود.
 4. و در نهایت اگر جزو افرادی هستید که به دنبال فرار از شلوغی شهر هستید بهتر است به سراغ ویلاهای شمال کشور نروید زیرا این شهرها به دلیل هجوم بی رویه افراد خود به یک شهر شلوغ تبدیل شده اند، بهترین گزینه برای شما خرید ویلا در حومه شهر محل سکونت خودتان است برای مثال اگر ساکن تهران هستید بهترین گزینه برای شما خرید ویلا کردان می باشد.

ویلاهای ساخته شده در حومه شهر نیز می توانند از نوع ویلای جنگلی یا غیر جنگلی، شهرکی یا مستقل باشند که انتخاب هر یک از آنها به سلیقه و شرایط شما بستگی دارد، همچنین این نوع ویلاها معمولا امکاناتی بسیار بیشتر از ویلاهای شمال کشور و قیمتی پایینتر از این ویلاها دارند.

ما انواع ویلاها را بررسی کردیم و سعی کردیم برای نمونه شرایط برخی افراد را نیز با این نوع ویلاها مطابقت دهیم تا شما متوجه صورت کلی قضیه شوید، اما در هر حالت این شما هستید که باید تصمیم نهایی را بگیرید و یکی از انواع ویلاها را انتخاب کنید پس مطرح کردن پرسش هایی مانند ویلای جنگلی بهتر است یا ساحلی و از این قبیل پرسش های اشتباه است زیرا همانطور که گفته شد این شما و سلیقه و شرایط شماست که باعث تبدیل شدن هر یک از ویلا ها به عنوان بهترین ویلا برای شما می شود.

 

پیشنهاد میکنم این مقالات را نیز مطالعه کنید:

خرید ویلا تهراندشت

خرید ویلا چهارباغ

خرید ویلا سهیلیه

خرید ویلا زعفرانیه

خرید ویلا طاووسیه

مشخص کردن نوع بنای ویلا

مشخص کردن نوع بنای ویلا

ویلاها همانطور که به انواع جنگلی، ساحلی، شهرکی و … تقسیم می شوند با توجه به نوع بنای ویلا نیز به سه نوع تقسیم می شوند؛ 1. فلت 2. دوبلکس 3. تریپلکس

 1. فلت؛

منظور از ویلای فلت ویلاهایی هستند که دارای یک طبقه بنا و نهایتا سه اتاق خواب می باشند، زیربنای این ویلاها کمتر از سایر ویلا ها می باشد به همین دلیل معمولا برای خانواده های کم جمعیت که فقط قصد استفاده شخصی از ویلا را دارند مناسب است، پس اگر قصد خرید ویلا برای برگزاری دورهمی های بزرگ و مهمانی را دارید چنین ویلایی مناسب شما نمی باشد.

 1. ویلای دوبلکس؛

منظور از دوبلکس بودن خانه را همه ما می دانیم زیرا تا کنون قطعا یک خانه دوبلکس مشاهده کرده ایم، ویلای دوبلکس نیز دقیقا مانند خانه های دوبلکس است یعنی یک سالن نسبتا بزرگ در طبقه همکف و چند اتاق خواب در طبقه بالا ساخته می شود و این طبقات از طریق پله هایی از داخل ساختمان به یکدیگر مرتبط می شوند.

 1. ویلای تریبلکس؛

نوع سوم ویلاها که نسبت به دو ویلای قبلی دارای بنای بزرگتری نیز می باشد ویلاهای تریبلکس است. ویلاهای تریبلکس دو یا سه طبقه هستند که ورودی طبقات مجزای از یکدیگر در نظر گرفته شده است (چیزی شبیه به خانه های آپارتمانی) ، این ویلاها برای خانواده های پرجمعیت و یا آشنایانی که قصد خرید ویلای مشترک دارند مناسب می باشد زیرا در عین مشترک بودن مجزا است و هر خانواده می تواند به راحتی از طبقه مربوط به خود استفاده کند.

نکات خرید ویلا

پس از مشخص شدن هدف، منطقه و نوع ویلا بهتر است به نکاتی توجه کنید که در اینجا برخی از مهمترین این نکات را ذکر می کنیم:

 • ویلاهای جنگلی و ساحلی واقع در شهرهای شمالی برای سرمایه گذاری مناسب هستند.
 • ویلاهای واقع شده در حومه شهر برای کارمندان که تعطیلات زیادی ندارند مناسب هستند.
 • امکانات ویلا را مطابق با استفاده خود انتخاب کنید برای مثال اگر قصد شنا در استخر را ندارید هزینه اضافه برای خرید ویلای استخردار صرف نکنید.
 • ویلاهای فلت قیمت پایین تری نسبت به ویلاهای دوبلکس، و ویلاهای دوبلکس قیمت پایین تری نسبت به ویلاهای تریبلکس دارند.
 • متناسب با تعداد اعضای خانواده خود ویلای فلت یا دوبلکس خریداری کنید زیرا در صورتی که متشکل از یک خانواده 4 نفره باشید که قصد برگزاری مهمانی یا دورهمی در ویلای خود ندارید خرید ویلای دوبلکس فقط صرف هزینه اضافه است.
 • به مصالح استفاده شده در بنا و محکم بودن بنا دقت کنید، برای مثال ویلایی که در ساحل یا در یک شهر شمالی واقع شده باشد باید مصالح محکم و با کیفیتی داشته باشد زیرا در صورت بی کیفیت بودن مصالح آن رطوبت موجود در هوا باعث کاهش طول عمر ویلا می شود.
 • در صورتی که هزینه کامل خرید ویلا را ندارید می توانید از ویلاهای وام دار خریداری کنید، یا اینکه ویلای بدون امکانات با زیر بنای کوچک خریداری کنید سپس آن را توسعه دهید.
 • دقت داشته باشید که ویلای بزرگتر هزینه های بیشتری می طلبد، یعنی نصب سیستم های گرمایشی و سرمایشی و سایر سیستم ها در ویلاهای بزرگ بسیار بیشتر است.
 • قبل از نهایی شدن خرید تمام شرایط خود را به صاحب ویلا بگویید و به تمام شرایط ایشان نیز با دقت گوش کنید و در صورت قبول و توافق، معامله را نهایی کنید.
 • از مجاز بودن ویلا مطمئن شوید زیرا در صورت غیر مجاز بودن احتمال تخریب آن وجود دارد.
 • تمام مدارک مانند سند عرصه و اعیان، سند شورایی، مجوز کار، پایان کار و اسناد و مدارک مربوط به کنتورهای آب، برق و گاز را بررسی کنید.
 • سعی کنید از افراد مطمئن مانند مشاورین املاک نام آشنا ویلا خریداری کنید.

بررسی روش های خرید ویلا

بررسی روش های خرید ویلا

از قدیم الایام چنین بوده و هست که افراد برای خرید خانه، زمین، آپارتمان، مغازه، ویلا و سایر املاک و دارایی های غیر منقول به مشاور املاک مراجعه و با راهنمایی ایشان اقدام به خرید می کردند، در حال حاضر نیز خرید ویلا به همین صورت انجام می شود یعنی حتی اگر شما از یک آشنا هم ویلا خریداری کنید در نهایت باید به سراغ یک مشاور املاک بروید تا معامله شما را در سامانه ثبت اسناد ثبت کند و بتوانید برای سایر امور مانند انتقال سند و … اقدام کنید.

اما اگر به طور کلی روش های خرید ویلا را نمیدانید برای شروع کار بهتر است به یک مشاور املاک مطمئن و فعال در زمینه فروش ویلا مراجعه کنید تا ایشان با برگزاری یک جلسه مشاوره تمام شرایط و روش های خرید ویلا را به شما بگوید و شما را در زمینه خرید ویلا راهنمایی کند، البته در حال حاضر مراجعه به مشاور املاک دیگر شکل قدیمی خود را از دست داده است و لازم نیست حتما به صورت حضوری به دفتر ایشان مراجعه کنید بلکه گروه های مشاور املاک برای راحتی مراجعین عزیز وب سایت ها و اپلیکیشن هایی را طراحی و اجرا کرده اند که گروه های پشتیبانی متخصص در طی 24 ساعته شبانه روز در حال بررسی این وب سایت ها و اپلیکیشن ها می باشند تا در صورت پیش آمد هرگونه پرسش و مسئله ای درباره روش های خرید ویلا و در هر زمینه دیگری که مربوط به ویلا است پاسخ شما را در کوتاه ترین زمان بدهند و شما را برای طی سایر مراحل راهنمایی کنند.

از بهترین این گروه ها گروه مهندسین و مشاورین املاک ویلارو است که متشکل از کارشناسانی در زمینه ویلا می باشد تا به صورت تخصصی شما را در زمینه خرید ویلا راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp