آشنایی با انواع ویلا – ویلارو

تفاوت ها و تمایز ها همیشه به ایجاد تنوع در یک زمینه‌ی خاص کمک می کنند. توجه به تنوع ویلاها در زمان خرید ویلا نیز یکی از آنها است. درست است که هدف از ساخت و خریدن انواع ویلا یک چارچوب واحد و مشخص دارد. اما وقتی از تنوع حرف می زنیم، در حال اهمیت دادن به سلیقه های مختلف هستیم.

ما همواره در حال پیدا کردن شکل ها و ساختار های مختلف هستیم که از یکنواختی بیرون مان می آورند. همانطور که هیچ چیز در جهان یکسان و یک شکل نیست، انواع ویلاها شکل و شمایل یکسان ندارند. هر تغییری روی یک ویلا می تواند به متفاوت شدن ِآن نسبت به دیگر ویلاها منجر شود. اما برخی از ویلاها در دسته بندی های خاصی جای می گیرند. دسته بندی ها کمک می کنند که انواع ویلاها را بهتر بشناسیم.

پیش از شروع صحبت در مورد انواع ویلا، پیشنهاد می کنیم اگر به فکر خرید ویلا کردان هستید، سری به نمونه ویلاهای موجود در سایت ویلارو بزنید. همچنین سایر مطالب درج شده در سایت ویلارو را مطالعه نمایید. ما کلیه خدمات و پیشنهادات لازم برای طی کردن مسیر خرید ویلا به شکل درست و مناسب را پیش روی شما قرار داده‌ایم.

شما می‌توانید اطلاعات لازم برای خرید یک باغ ویلای زیبا با شرایط مورد نظر خود را با همکاری مرکز مشاوره املاک ویلارو به دست آورید.

آشنایی با انواع ویلا

انواع ویلاها یک طبقه، دو طبفه و سه طبقه هستند. ویلاهای یک طبقه در گذشته طرفداران بیشتری داشتند. هنوز هم می توان برخی ویلاهای یک طبقه را در مناطق مختلف ایران یافت، اما ویلاهای چند طبقه با ظاهر متفاوت از جمله محبوب ترین نوع ویلاها هستند.

زیرا امکان ایجاد و تفکیک اتاق ها، سالن ها و .. در هر طبقه وجود دارد. بنابراین همه چیز یکجا و به طور خطی ساخته نخواهد شد. البته هیچ مانعی وجود ندارد که بخواهیم یک ویلای یک طبقه بسازیم. و در آن اقامت کنیم. اما اگر طرفدار ویلاهای چند طبقه هستید باید بدانید که شما نیز جزء همان گروهی می باشید که عاشق تنوع هستند.ویلاهای فلت

ویلاهای فلت

ویلای فلت یا یک طبقه یکی از انواع ویلا به شمار می آید. همانطور که اشاره شد، مدال قدیمی ترین نوعِ ویلا به این گروه از ویلاها اختصاص داده می شود. زیرا تنها ایده ساخت ویلا در گذشته همین ساختار بود. یک طبقه بودن و جای دادن تمامی بخش های یک ویلا در آن یک طبقه.

بنابراین وقتی اقدام به خرید ویلایی از نوع فلت می کنید باید بدانید که در حال خریدن ویلایی هستید که بیشینه ای گسترده و بسیار قدیمی دارد. ظاهر انواع ویلاهای فلت می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. برخی از آنها به سبک کلاسیک، برخی به سبک ویلاهای ییلاقی و .. ساخته می شوند.

برخی از ویلاهای فلت را نیز می توان به واسطه دستور شهرداری بازسازی کرد و یک طبقه دیگر روی آنها ساخت. به همین ترتیب ظاهر و ساختار آن را عوض کرد. مزیت این گروه از ویلاها این است که بازسازی یا نوسازی شان چندان سخت یا هزینه بر نیست. پس اگر ویلایی دارید از نوع فلت، و به ویلای دو الی سه طبقه علاقه دارید می توانید برای تغییر آن با یک متخصص مشورت کنید.

ویلای دوبلکس

در بین انواع ویلا، واژه‌ی دوبلکس برای همه‌ی ما واژه غریبی نیست. دو طبقه بودنِ هر ویلا یا خانه ای با این واژه یک معنای خاص به خود می گیرد. اصولا بعد از ویلا های فلت، محبوب ترین انواع ویلاها را می توان ویلاهای دوبلکس دانست. این نوع ویلاها – حتی اگر بسیار کوچک و نقلی باشند – باز هم از نظر بزرگی و وسعت بسیار پهناور در نظر گرفته می شوند. زیرا وقتی شما به جای یک طبقه، دو طبقه در کنار یکدیگر دارید، یعنی فضای بیشتری دارید و در این فضا می توانید تعداد اتاق بیشتر، سالن بزرگتر، فضای بازی و .. بیشتر داشته باشید.

شما می توانید بسیاری از انواع ویلاها را بیابید که به عنوان مثال، اتاق ها در طبقه بالا واقع شده است و سالن در پایین. و برعکس. ساختار مختلفی را می توان برای انواع ویلاها متصور شد. اینکه هریک از بخش های ویلا دقیقا کجا قرار بگیرد به این بستگی دارد که ویلا توسط چه کسی ساخته شده باشد.

شما می توانید برای انتخاب بهتر به سراغ ویلاهایی که در سایت ویلارو لیست شده اند بروید. در تک تک این ویلاها تنوع ِویژه ای به چشم می خورد. شما می توانید بهترین ویلا دوبلکس از نظر خودتان را از مابین آنها انتخاب کنید و با ما برای خرید تماس بگیرید. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره داشته باشید نیز می توانید با ما در ویلارو تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنیم.

زیباتر بودن این گروه در بین انواع ویلاها موضوعی غیر قابل انکار است. زیبایی ویلا چند برابر می شود. حس حضور در قصر ها یا کاخ های قدیمی به ساکنین دست می دهد؛ به بیان دیگر مجلل تر است و از سادگی و یکدستی فاصله می گیرد. در طبقه دوم یک ویلای دوبلکس می توان از منظره ی روبروی ویلا بهره مند شد. همواره داشتن چنین امکانی و دیدن یک منظره ی دلفریب و دوست داشتنی از آرزو های مهم کسانی است که به فکر خرید ویلا هستند. شما می توانید با خرید ویلای دوبلکس از بین انواع ویلاها به این آرزو دست پیدا کنید.

 

نکته مهم در زمان خرید ویلای دوبلکس

اگر برای بررسی و خرید یک ویلای دوبلکس از بین انواع ویلاها به آن مراجعه می کنید، حتما طبقه دوم را مانند طبقه اول به خوبی بررسی کنید و قید نگاه ِکلی به آن را نزنید. طبقه های این نوع ویلاها با هم بسیار متفاوت هستند. حتی ممکن است به علت وجود مشکلی مشهود در طبقه بالا، فروشنده کل تمرکز شما را به طبقه اول و محوطه ویلا جلب کند. اما ما در ویلارو به شما توصیه می کنیم که برای داشتن خریدی آگاهانه، حتما جزء به جزء ویلا را بررسی کنید. سپس برای خرید آن اقدام نمایید.

مورد بعدی که در زمان خرید ویلای دوبلکس از بین انواع ویلاها اهمیت دارد این است حتما سلیقه خود را در نظر بگیرید. تنوع طراحی داخلی در ساخت ویلاهای دوبلکس بسیار زیاد است. محل قرارگیری راه پله ها، ورودی ساختمان، طراحی نمای محوطه، ویو پنجره ها از طبقه دوم، کیفیت متریال به کار رفته در سایت و … همگی به شما بستگی دارد. وقتی یک ویلا با متریال با کیفیت و صبر و دقت ساخته شده باشد، یک خروجیِ عالی و تمام و کمال خواهد داشت. برای خرید این نوع ویلاها عجله نکنید – حتی اگر قیمت خوبی برای فروش داشته باشند.

ویلای دوبلکس

ویلای تریبلکس

یکی از انواع ویلاها تریبلکس است. این گروه از ویلا ها همانطور که از نامشان مشخص است دارای 3 طبقه مجزا هستند. اگر بخواهیم مقایسه ای کلی میان این نوع ویلاها و ویلاهای دوبلکس و فلت داشته باشیم باید اذعان کنیم که قیمت ویلاهای تریبلکس بسیار بسیار بالا است. بنابراین اگر بودجه‌ی خوب و قابل قبولی را برای خرید ویلا کنار گذاشته اید، می توانید به سراغ خرید ویلاهای زیبای تریبلکس بروید. اما اگر بودجه تان محدود و جمع و جور است، خرید ویلا دوبلکس یا فلت بهتر است.

وقتی صحبت از یک ویلای سه طبقه در بین انواع ویلا می شود به این معناست که در طبقه سوم، با دیدن منظره از داخل پنجره ها، در حال تماشای یک نمای فوق العاده‌ی بالا به پایین هستید. زیرا ارتفاع تان از سطح زمین بیشتر است. و در نتیجه نمایی که داخل ویلا مشاهده می کنید جذاب تر خواهد بود. البته همه این موارد در صورتی صادق است که نما یا ویو ویلا برایتان اهمیت ویژه ای داشته باشد.

لازم به ذکر است که در بین انواع ویلاها موضوعی که بسیار اهمیت دارد این است که انتخاب ویلا را به خاطر ارزان بود/ گران بودن/ ارزشمند بودن/ ظاهر و .. انجام ندهید. بلکه انتخاب خود را به صورت کاملا منطقی پیش ببرید. سبک و ساختار ویلاهای تریبلکس نیز مانند ویلاهای دوبلکس بسیار متفاوت و خاص است. اگر نگاهی به انواع ویلاهای موجود در سایت ویلارو یا پیج اینستاگرام ویلارو بیندازید متوجه می شوید که این تنوع چقدر زیاد است.

ویلاهای نیم پیلوت

برخی از ویلاها از بین انواع ویلاها در هیچ یک از گروه های نامبرده جای نمی گیرند. به این گروه از ویلاها نیم پیلوت می گوییم. اما تفاوت آنها با سایر انواع ویلاها چیست؟ در این است که آنها نیمه دوبلکس هستند. یعنی می توانیم جزء ویلاهای دوبلکس – اما غیر کامل به حساب بیاوریم. طبقه دوم در این گروه از ویلاها چندان کامل نیست که بتوانیم جزء ویلاهای دوبلکس دسته بندی شان کنیم.

بلکه در این بخش یک نیم طبقه قرار می گیرد. تعداد پله ها نیز چندان زیاد نیست. مثلا یک اتاق در  طبقه دوم ساخته می شود و با یک راه پله کوچک می توان به آن دسترسی پیدا کرد. یا اینکه می توان سالن اصلی ویلا را از سایر بخش های آن به این شیوه جدا کرد. شما می توانید در سایت ویلارو انواع ویلاهای نیم پیلوت یا نیم دوبلکس را مشاهده کنید. تنوع ویلاهای موجود در ویلارو بسیار بالاست. از این رو شما محدودیتی در یافتن و خرید ویلاهای متنوع با ساخت متفاوت نخواهید داشت.

زیبایی های ویلاهای نیم پیلوت را – در بین انواع ویلا – نمی توان دست کم گرفت. آنها با طراحی داخلی خاص و ویژه ای ساخته می شوند. و به شما اجازه می دهند تا با بودجه کمتری صاحب ویلا شوید. بنابراین اگر به اندازه ویلا دوبلکس بودجه برای خرید ویلا در اختیار ندارید، میتوانید برای خرید ویلاهای نیمه دوبلکس اقدام کنید.

ویلاهای نیم پیلوت

ویلاهای کلاسیک، ویلاهای مدرن

تمامی انواع ویلاهای نامبرده تا به اینجا را می توان در دو گروه ویلاهای کلاسیک یا مدرن جای داد. ویژگی این نوع ویلاها از نامشان هم مشخص است. اغلب ویلاهای جدید و مدرن بدون دیوار ساخته می شوند. اغلب آنها به واسطه شیشه ها یا آینه از محوطه اصلی جدا می شوند و به همین خاطر وقتی به آنها نگاه می کنید احساس می کنید که بسیار بزرگ و وسیع می باشند. همچنین طراحی و ساختار مینیمال در ساخت آنها به شدت تاثیر گذار خواهد بود.

اما در مقابل ویلاهای کلاسیک قرار دارند. ویلاهای کلاسیک اغلب به فرم و ساختار ویلاهای قدیمی و با قوانین مربوط به همان دوران ساخته می شوند. اگر دوست دارید در یک فضای قدیمی، سنتی اقامت داشته باشید، ویلاهای سبک کلاسیک می توانند نظرتان را جلب کنند.

اغلب انواع ویلاهایی که طبق این سبک ساخته می شوند – خواه فلت، دوبلکس، تریبلکس – همگی می توانند الهام گرفته از دوران رنسانس، ایران باستان، و .. باشند. که اغلب شان در نوع خود جذابیت های منحصر به فردی دارند. ویلاهای مدرن و کلاسیک هریک مزایا و معایب خاص خود را دارند. در نتیجه پیش از انتخاب و خرید یکی از آنها توصیه می کنیم حتما با مهندسین و مشاورین ویلارو ارتباط بگیرید. تا به شما کمک کنند بهترین ویلا را انتخاب کنید.

سخن آخر

معمولا در ساخت انواع ویلاها در کردان، تهراندشت، چهارباغ، سهیلیه و … کلیه امکانات لازم در نظر گرفته شده است. شما می توانید یکبار به این مناطق سفر کنید و تنوع ویلاهای ساخته شده را به وضوح مشاهده کنید. بنابراین اگر در شهر کرج یا تهران ساکن هستید و به فکر خرید ویلا می باشید، کافی است که ویلاهای موجود در مناطق نامبرده را برای خرید انتخاب کنید. جهت اخذ مشاوره و راهنمایی می توانید با گروه مهندسین و مشاورین ویلارو ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp