چهارباغ (هر آنچه درباره چهارباغ لازم است بدانید!) – ویلارو

اگر قصد خرید ویلا کردان را دارید، دست نگه دارید! ابتدا بهتر است کمی با چهارباغ کرج آشنا شوید، چون نسبت به کردان، به کرج نزدیک تر است و ویلاهای موجود در آن از نظر قیمت ارزان تر هستند. البته ویژگی های مشترک چهارباغِ کرج با کردان کم نیست. در این منطقه شما می توانید آب و هوای معتدل و همیشه مطبوعی را بیابید که در اکثر فصل های سال پابرجاست، همچنان وجود پوشش گیاهی ِبکر در چهارباغ یکی از نقاط قوت ِآن به شمار می آید که اکثریت مردم را به سمت خریدن ویلا در آن ترغیب می کند و همچنان، جمعیت ساکنان ِآن کم و محدود است. بسیاری از مردم به دلیل همین ویژگی های (نسبتاً) ساده ترجیح می دهند در این منطقه ویلایی را خریداری کنند.

دلایل خرید ویلا در چهارباغ را می توان متعدد دانست. اما خریداران را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد؛ یک گروه که صرفا برای سرمایه گذاری در چهارباغ اقدام به خرید ویلا در این منطقه می کنند و گروهی دیگر که دوست دارند، برای ایام فراغت و دور شدن از آلودگی ِشهر های بزرگ و صنعتی به دل ویلای محبوب خود پناه ببرند و دمی بیاسایند. با توجه به رشد خرید ویلا در منطقه البرز و به خصوص چهارباغ، در گروه مهندسین و مشاورین ویلارو (که سالها تجربه فروش ویلا در مناطقی مانند چهارباغ، کردان، تهراندشت و .. را دارد) مطلبی برای شما خریدار گرامی گرد آوری کنیم، تا قبل از خرید ویلا در این منطقه به خوبی با آن آشنایی پیدا کرده باشید. پیشنهاد می شود که تا انتهای این مطلب همراه ویلارو بمانید. همچنین در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی در این باب دارید، کافی است با ما تماس حاصل کنید.

شما می‌توانید اطلاعات لازم برای خرید یک باغ ویلای زیبا با شرایط مورد نظر خود را با همکاری مرکز مشاوره املاک ویلارو به دست آورید.

چهارباغ کرج

چهارباغ کرج کجا قرار گرفته است؟

کرج موقعیت قرار گیری خوبی دارد که دسترسی به آن را آسان می کند. این منطقه از شمال با اقدسیه، شهرک طاووسیه، شهرک الهیه و از غرب با راه جین، آغچه حصار، از جنوب با شهرک نو، اختر آباد، فاز 1 و 2 مهرشهر، و از شرق با شهرک الله، کمال آباد و خرمدشت نزدیکی دارد. بنابراین وقتی در چهارباغ حضور داشته باشید به راحتی می توانید به این مناطق دسترسی داشته باشید. به علاوه اینکه اگر بخواهید از این منطقه به  سمت کرج حرکت کنید، دو انتخاب خواهید داشت.

اگر بدون ترافیک و با یک سرعت یکسان بخواهید به این منطقه دسترسی پیدا کنید کمتر از نیم ساعت باید زمان بگذارید. فاصله این منطقه تا کرج پانزده کیلومتر می باشد. اما دسترسی ِآن از تهران کمی زمانبر تر است و باید بیشتر از یک ساعت در جاده رانندگی کنید تا به چهارباغ برسید. البته این اعداد تقریبی هستند اما حدود و حداقل زمان لازم برای رسیدن به این مناطق را بهتر و شفاف تر برای شما مشخص می کنند. همچنین اگر بخواهید از این منطقه به سمت تهران بروید نیز دو مسیر پیش رویتان است که می توانید یکی را انتخاب کنید. محل دقیق این منطقه بر روی گوگل مپز در تصویر زیر نشان داده شده است:

برای اینکه به چهارباغ دسترسی داشته باشید، دو راه مختلف پیش روی شماست و همانطور که اشاره شد، به دلیل قرار گیری آن در منطقه‌ای مناسب و قابل دسترس، قرار نیست که مسیر پر پیچ و خمی را بپیمایید یا اینکه نیاز باشد از مسیری طولانی عبور کنید؛ اگر بخواهید از کرج به این منطقه دست پیدا کنید باید 17 کیلومتر را  رانندگی کنید. اما در صورتی که قصد دارید از تهران به آن برسید باید 66 کیلومتر را پیمایش کنید.

آیا چهارباغ برای زندگی، مکانی مطلوب است؟

چهارباغ در نوع خود منطقه‌ای بزرگ محسوب می شود که دارای چندین روستا است. روستاهایی شامل رامجین، اقدسیه، رونده، قاسم آباد گرجی، خیر آباد، یعقوب آباد، حکیمیه، محمد آباد افشار، لشکر آباد، زکی آباد و غیره. همگی این روستاها زیبایی و سرسبزی ِیکسانی دارند. همچنین دسترسی به امکانات روز و نامحدود در آنها فراهم است و شما به عنوان خریدار ویلایی که از یک شهر بزرگ، قصد دارید مدتی را در این منطقه زندگی کنید، از نظر امکانات هیچ نوع کمبودی را احساس نخواهید کرد.

دسترسی به امکاناتی مانند خدمات بهداشتی، خدمات بانکی،  فروشگاه های مواد غذایی متنوع، پوشاک، ورزش و تفریح، خدمات اداری و غیره. اگر کمی آشنایی با این منطقه حاصل کنید، به سرعت می توانید بدون نیاز به نقشه به تک تک لوکیشن ها و موقعیت های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید؛ درست مثل تهران و کرج اما با اختلافِ قابل توجهی از نظر وسعت و ترافیک. امکاناتی که در چهارباغ قرار گرفته است شامل موارد زیر می باشد:

 • اداره گاز، برق، آب
 • بهزیستی
 • دفتر پست
 • کلانتری
 • فروشگاه و مراکز خرید
 • رستوران
 • مخابرات
 • دادگستری
 • بخشداری
 • اداره ورزش
 • کتابخانه
 • نمایشگاه
 • باغ
 • دهکده ورزشی

و ..

ویژگی منحصر بفرد چهارباغ

ویژگی منحصر بفرد چهارباغ چیست؟

زمین های کشاورزی که مخصوص باغداری یا کشت محصول هستند، در چهارباغ به خوبی یافت می شوند. برخی از زمین هایی که کشت درختان میوه و گل ها در آنها انجام شده است در اطراف ویلاها قرار گرفته اند. به همین دلیل جلوه‌ی بی نظیری به ویلاهای این منطقه داده اند. بسیاری از مردم به جز خرید ویلا در این منطقه، برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ِچهارباغ، این منطقه را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. وجود نمایشگاه های گل و سایر محصولات زینتی باعث شده است تا توجه به این منطقه شدت بیشتری به خود بگیرد و هرساله توریست های بیشتری به اینجا مراجعه کنند که این موضوع از چند جنبه قابل توجه است:

 • چهارباغ به عنوان یک منطقه توریستی شناخته شده است.
 • سرمایه گذاری ها در آن در آینده‌ای نزدیک افزایش خواهد یافت.
 • امکان توسعه‌ی بیشتر و بهتر برای امکانات آن وجود دارد.

یکی از مسائلی که بر روی زیبایی زیست محیطیِ چهارباغ تاثیر گذاشته است آب و هوای بسیار مناسب و معتدل آن است. علاوه بر این خاک حاصلخیز این منطقه را نمی توان نادیده گرفت. بنابراین وقتی برای خرید ویلا در این منطقه اقدام می کنید فقط با یک بنای بسیار لوکس در کنار استخر و سایر امکانات به همراه فضاسازیِ مصنوعی مواجه نیستید، بلکه جلوه‌ای کاملا طبیعی و جذاب مقابل چشمان شماست. در بسیاری از ویلاهای این منطقه شما می توانید شاهد وجود درختانی مانند آلبالو، شابلون، سیب، هلو، انجیر، گردو، آلو زرد و گیلاس و سایر میوه‌های محبوب باشید که کشت و پرورشان بسیار سخت است.

با تمام این تفاسیر می توان به این نکته اشاره کرد کرد که منطقه‌ی چهارباغ کرج قابلیت توسعه‌ی بیشتر و بهتر را دارد و با شرایط زیست محیطی که دارد بهترین گزینه برای سرمایه گذاری و خرید ویلا می باشد. این منطقه بسیاری از شرایطی که مناطق مناسب برای خرید ویلا یا سرمایه گذاری باید داشته باشند تا از نگاه مشتریان، منطقه ای مناسب قلمداد شوند را دارا می باشد. در ادامه، به بررسی این شرایط مهم خواهیم پرداخت و سپس چهارباغ را با آنها مقایسه خواهیم کرد تا به شما این امکان داده شود که این منطقه را بهتر و بیشتر زیر ذره بین ببرید تا بتوانید برای خرید ویلا در آن بهتر تصمیم گیری کنید.

ارزش آفرینی منطقه‌ای مانند چهارباغ بر روی ویلاها

اگر تصور کنید ویلایی در یک منطقه با آب و هوای غیر پایدار، نامطلوب، شرایط زیست محیطی ِنامناسب قرار گرفته است که رشد توجه به آن نه نزولی و نه صعودی،  به صورت کاملا متوسط و شناور است، آیا در آن سرمایه گذاری می کنید؟

شرایط چهارباغ دقیقا برعکس این موارد گفته شده می باشد. اصولا منطقه، بیشترین تاثیر را بر روی ارزش یک ویلا و قیمت ِآن دارد و مطلوبیت ِمکانی باعث می شود تا زندگی یا گذراندن اوقات فراغت در آن ویلا آسانتر و بهتر باشد. به خاطر اینکه شما با خرید ویلا فقط یک ویلا نمی خرید، بلکه شرایط و قوانین زندگی در آن منطقه را هم می پذیرید و اگر اتفاقی خلاف نظر شما افتاد نمی توانید اعتراض کنید چرا که باید از قبل، شرایط منطقه را در نظر می گرفتید.

وقتی ویلایی را انتخاب می کنید باید فاصله آن را با دسترسی به امکانات به روز در نظر بگیرید. اگر موقعیت ویلا مطلوب شما نبود، باید به سراغ بررسی ویلای دیگری بروید. ویلاهای متعددی در این منطقه ساخته شده اند و دست شما برای انتخاب آنها باز است. هیچ محدودیتی از نظر انتخاب ویلا یا ساخت یک لیست از ویلاهای محبوب خود ندارد. همچنین اگر امکان انتخاب ندارید، ما در گروه مهندسین و مشاورین ویلارو به شما کمک می کنیم تا یک لیست از ویلاهایی که با بودجه و شرایط شما سازگاری دارند را انتخاب کنید.

به طور طبیعی هر چه موقعیت قرارگیری یک ویلا بهتر باشد، خرید آن آسانتر خواهد بود و در نتیجه اگر قصد سرمایه گذاری بر روی این منطقه را داشته باشید، می توانید مطمئن باشید که ارزش ِآن نسبت به ویلایی که در منطقه‌ یا مسیر پیچیده تری قرار گرفته است، در آینده بهتر فروش خواهد رفت.

ارزش آفرینی منطقه‌ای مانند چهارباغ بر روی ویلاها

کدامیک مهم تر است؟ منطقه یا ویلا؟

اگر اولین بار است که برای خرید ویلا در یک منطقه مانند چهارباغ اقدام می کنید، کاملا طبیعی است که سردرگم باشید. همه‌ی افرادی که برای اولین بار به بررسی و آشنایی با یک منطقه می پردازند تا در آن اقدام به خرید ویلا کنند کمی سردرگم و نگران هستند. برای اینکه ببینید اولویت تان باید منطقه باشد یا ویلا، باید به شما بگوییم که موقعیت مکانی ویلا و منطقه ای که ویلا در آن قرار گرفته است در مقایسه با ظاهر و ویژگی های ویلا ارجح تر است. وقتی منطقه‌ی مناسب را یافتید، حالا نوبت آن است که در مورد ویژگی های ویلایی که انتخاب کرده اید به بحث و گفتگو بنشینید.

پس تمرکز خود را از ظاهر و امکانات ویلا، به بالاتر معطوف کنید و در مورد منطقه چهارباغ و لوکیشنی که ویلای انتخابیِ شما در آن قرار گرفته است دقت کنید. همه‌چیز تمام بودنِ منطقه‌ی چهارباغ یک امر اثبات شده است. تنها کمی باید صبر و حوصله به خرج دهید تا ویلای رویایی خود را بیابید. اگر قصد دارید از محل زندگیِ کنونی خود کوچ کنید و به این منطقه بیایید پیشنهاد می کنیم حتما با ما در ویلارو ارتباط بگیرید. زیرا انتخاب یک ویلا به عنوان محل زندگی تفاوت های بسیاری با ویلایی دارد که فقط قصد دارید روزهای خاصی  از سال را در آن بگذرانید؛ این دقیقا مانند خرید یک خانه است، منتها در یک منطقه و یک محل جدید.

جمع بندی نهایی

چهارباغ در نزدیکی بیشتری با کرج قرار دارد و از تهران دورتر است، ویلاهای آن با قیمت کمتری نسبت به ویلاهای کردان فروخته می شوند اما ویژگی های زیست محیطی این منطقه با کردان و یا تهراندشت و سایر مناطق نزدیک یکسان است. این منطقه برای گذراندن اوقات فراغت یا مهاجرت عالی است، کلیه شرایط ِلازم برای زندگی را در اختیار دارد و دسترسی به آن نیز آسان است. کمتر از نیم ساعت از کرج و بیشتر از یک ساعت از تهران باید به سمت آن رانندگی کنید. امکانات رفاهی و مناسب ِآن برای زندگی مانند مرکز خرید، مراکز بهداشتی، کار، تحصیل و تفریح در کنار هم باعث شده است بسیاری از گردشگران نیز سالانه برای بازدید از آن رهسپار چهارباغ شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp