ویژگی های خاص کردان برای خرید ویلا _ ویلارو

مناطق ویلایی تهران کدام مناطق هستند؟ کردان کجاست؟ ویژگی های خاص کردان چیست؟ خرید ویلا کردان چگونه انجام می شود؟ آیا پر طرفدار بودن این مناطق در کاهش ویژگی های آنها تاثیر گذاشته است؟ این پرسش ها و بسیاری پرسش دیگر از جمله پرسش هایی هستند که افراد از مشاورین املاک میپرسند.

در چند سال اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی موجود در کشورمان همه مردم در کل طول روز و هفته تمام وقت خود را صرف کار کردن و کسب روزی می کنند، این افراد نهایتا بتوانند فقط یک روز در هفته را برای استراحت خود در نظر بگیرند که در یک روز نمی شود به مسافرت های طولانی و شهرهای خوش آب و هوا رفت، در چنین مواقعی افرادی که ساکن شهرستان هستند سعی می کنند چند ساعتی را در جنگل ها و باغ های شهر خود سپری کنند تا خستگی طول هفته را فراموش کنند اما افرادی که ساکن شهرهای صنعتی و بزرگ مانند تهران هستند واقعا مکانی برای استراحت و عوض کردن روحیه خود نمی یابند و به اجبار در خانه آپارتمانی خود می مانند که این بسیار ناراحت کننده است!

به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله یک منطقه بکر با ویژگی های خاص به شما معرفی کنیم تا دیگر مجبور نباشید ایام تعطیل خود را در شهر شلوغ و پر دود و آلوده ای مانند تهران یا کرج بگذرانید، شاید بسیاری از شما مناطق خوش آب و هوای حومه تهران را بشناسید اما منطقه ای که ما قصد صحبت از آن را داریم منطقه ای منحصر به فرد است و شاید بتوان گفت بهشت گمشده خدا در میان این شهر پرجمعیت و شلوغ است.

بله منظور ما کردان است! کردان به معنای واقعی کلمه یک تکه از بهشت است و وجود این منطقه بکر در نزدیکی تهران بسیار عجیب است و همین سرسبزی و بکر بودنش باعث شده است خرید ویلا کردان طرفداران زیادی داشته باشد زیرا هر فردی که یکبار به کردان سفر کرده و مناطق دیدنی و منابع طبیعی زیبای این شهرستان کوچک را دیده باشد و پی به ویژگی های خاص کردان برده باشد به هر نحوی که شده اقدام به خرید ویلا در این منطقه می کند.

مناطق ویلایی و خوش آب و هوای تهران

مناطق ویلایی و خوش آب و هوای تهران

در اطراف تهران مناطق، شهرستان ها و روستاهای خوش آب و هوای زیادی وجود دارند که بنا به دلایل مختلفی از جمله همین خوش آب و هوا بودنشان مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته اند اما شمایی که قصد خرید ویلا دارید نباید فقط به ویژگی آب و هوا توجه کنید، بلکه ابتدا باید تمام مناطق را بشناسید، بررسی کنید، ویژگی های آنها را با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت تصمیم به خرید ویلا در یکی از این مناطق بگیرید. پس ما نیز ابتدا مناطق سرسبز و پر طرفدار حومه تهران را بررسی می کنیم و پس از آن در هر مقاله به صورت کاملا تفصیلی به بررسی ویژگی هر یک از آنها میپردازیم.

شهرستان ها و روستاهای اطراف تهران و کرج که ساخت و ساز و فروش ویلا در آنها مجاز است و انجام می شود عبارتند از:

 • لواسان؛

واقع شده در فاصله 11 کیلومتری شمال شرقی شهر تهران و 7 کیلومتری اتوبان شهید بابایی

 • دماوند؛

واقع شده در فاصله 74 کیلومتری شرق تهران

 • شهریار؛

واقع شده در 43 کیلومتری غرب شهر تهران، شهریار شهرستانی است که درون خود روستاهای زیبای زیادی را جای داده است.

 • طالقان؛

واقع شده در فاصله 90 کیلومتری شهر کرج که خود متشکل از چندین روستا می باشد.

 • کردان؛

واقع شده در 25 کیلومتری شهر کرج ( همان بهش گمشده ای که اکنون قصد بررسی ویژگی های آن را داریم)

تمام این مناطق از بهترین مناطق حومه تهران و کرج هستند که برای خرید ویلا و مسافرت یک روزه و استراحت بسیار مناسبند اما در میان تمام این مناطق بهترین منطقه، روستا یا شهرستان کردان می باشد که شاید بسیاری از شما عزیزان قبلا به آن سفر کرده باشید اما اگر تا کنون به این منطقه زیبا سفر نکرده اید و درباره ویژگی ها و امکانات آن اطلاعاتی ندارید در ادامه مطلب همراه ما باشید زیرا با بررسی ویژگی های خاص کردان قطعا ندیده علاقمند به خرید ویلا در آن خواهید شد.

بررسی ویژگی های خاص کردان

همانطور که گفته شد کردان یکی از روستا ها یا بهتر است بگوییم شهرستان های حومه تهران است که واقع شده در منطقه ساوجبلاغ کرج می باشد که احتمال استقلال آن و تبدیل شدنش به یک شهرستان مستقل وجود دارد؛ کردان در ابتدا یک روستا بود و حتی در زمان حال نیز بسیاری از افراد کردان را به یک روستا میشناسند اما امکانات و ویژگی های موجود در کردان قطعا فراتر از امکانات یک روستا می باشد. با این سخن شاید برای برخی این سوال پیش بیاید که مگر کردان چه امکاناتی دارد؟

ما نیز قصد پاسخ به همین سوال و بررسی ویژگی های خاص کردان و امکانات موجود در کردان را داشتیم، ویژگی های خاص کردان عبارتند از:

 • موقعیت جغرافیایی کردان؛

این روستا در نزدیکی کرج واقع شده است و کرج نیز یکی از مراکز استان خاص محسوب می شود که امکانات بسیار عالی دارد پس این امکانات به شهرستان های آن نیز سرایت خواهد کرد به خصوص اگر این شهرستان یک منطقه پر طرفدار باشد، از طرفی وسعت بالای کردان که حدود 104 هکتار می باشد نیز از ویژگی های خاص کردان است.

 • منابع طبیعی کردان؛

منطقه کردان دارای منابع طبیعی مانند رودخانه خروشان و به طبع آن جنگل های سرسبز می باشد و اگر قصد خرید باغ ویلا دارید این ویژگی باعث می شود کردان به یک گزینه مناسب برای شما تبدیل شود.

 • مناطق ورزشی کردان؛

یکی از این مناطق دهکده ورزشی کردان است که از ویژگی های خاص کردان محسوب می شود.

 • جاذبه های توریستی و گردشگری کردان؛

از جمله مناطق گردشگری کردان برج مقبره می باشد که در 800 متری روستای کردان واقع شده است. همچنین پل بانو صحرا نیز از دیگر جاذبه های گردشگری کردان است.

این ویژگی ها است که کردان را تبدیل به یک منطقه خاص و پر طرفدار کرده است اما اصل ماجرا که کردان را از حالت روستا بودن خارج می کند امکانات آن است.

بررسی امکانات کردان

کردان همانطور که ویژگی های خاصی نسبت به سایر روستاها دارد امکانات خاصی نیز دارد و به همین دلیل است که برخی از افراد درباره روستا یا شهرستان بودن کردان دچار تردید می شوند.

از جمله امکانات خاص کردان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود مراکز درمانی و داروخانه های مجهز؛

آیا شما تا کنون روستایی را مشاهده کرده اید که مرکز درمانی و داروخانه مجهز داشته باشد؟ قطعا خیر، بیشتر روستاها نهایتا یک درمانگاه ساده با امکانات اولیه داشته باشند اما کردان دارای مجهزترین درمانگاه یا همان مرکز درمانی و پزشکان متخصص، همچنین داروخانه مجهز می باشد تا زمانی که در ویلای خود در کردان بودید و بیماری برای شما پیش آمد نیاز به طی مسافت تا کرج و مراجعه به بیمارستان نباشد.

 • وجود مراکز درمانی حیوانات و داروخانه مخصوص حیوانات؛

امروزه بیشتر افراد حیوان خانگی دارند که این حیوان ممکن است بنا به هر دلیلی بیمار شود و نیاز به دامپزشک داشته باشد، پس وجود یک مرکز درمانی حیوانات در کردان از امکانات و ویژگی های خاص کردان است زیرا در این صورت شما می توانید حیوان خانگی خود را به این مرکز برده و تحت نظر بهترین دامپزشکان معالجه اش کنید.

 • بانک؛

اینکه در یک روستا تمام بانک های دولتی شعبه داشته باشند کمی دور از تصور است اما در کردان تمام یا اکثر بانک های دولتی شعبه دارند و این نیز از دیگر وجوه تمایز کردان با سایر روستاها می باشد.

 • امکاناتی نذیر آب لوله کشی شده، انشعابات برق و گاز
 • وجود نانوایی های سنتی و حتی نانوایی فانتزی
 • وجود شعب فروشگاه های زنجیره ای با بالاترین تنوع محصولات غذایی
 • وجود مراکز خرید

و بسیاری امکانات دیگر.

اکنون شما پاسخ دهید که این امکانات در کدام روستا وجود دارند؟ حتی در سایر مناطق حومه تهران که در آنها اقدام به ساخت و فروش ویلا می شود نیز چنین امکاناتی وجود ندارد. پس اگر قصد خرید ویلا دارید خرید ویلا کردان بهترین گزینه برای شمایی که ساکن تهران و کرج هستید می باشد.

رابطه پر طرفدار بودن کردان و ویژگی های خاص آن

همه افراد ویلا خریداری می کنند تا بتوانند از طبیعت، آرامش و راحتی منطقه ای که ویلا در آن قرار گرفته است در کنار امکانات ویلای خود بهره ببرند وگرنه چه نیازی به خرید ویلا بود! از طرفی همه ما می دانیم که خرید ویلا کردان طرفداران زیادی دارد و همین امر باعث شده بسیاری از افراد گمان کنند که ساخت ویلاهای زیاد در کردان و خرید و فروش این ویلا ها توسط افراد مختلف ممکن است باعث سلب آرامش، کاهش منابع طبیعی مانند جنگل ها و به طور کلی کمبود امکانات در کردان شود زیرا بیشتر شهرها یا روستاها چنین هستند یعنی به دلیل ساخت و ساز بی رویه ویلا در آنها بکر بودن و آرامش از این مناطق سلب می شود و دیگر گزینه مناسبی برای خرید ویلا نیستند.

اما درباره این مسئله باید گفت اگر قصد خرید ویلا در کردان را دارید اصلا و هرگز نگران این مسئله نباشید زیرا در حال حاضر سازمان هایی مانند منابع طبیعی و شهرداری از ساخت و ساز بی رویه ویلا جلوگیری می کنند و با توجه به امکانات موجود در منطقه مجوز ساخت ویلا صادر می کنند، و با توجه به اینکه ساخت ویلا در کردان به تازگی رونق گرفته است پس حتما این مسائل برای ویلاها و به طور کلی برای کردان در نظر گرفته می شود تا مشکل شلوغی، سلب آرامش، کمبود امکانات و … پیش نیاید و به این صورت هم ساکنین اصلی کردان رضایت داشته باشند و دچار مشکل نشوند و هم افرادی که در کردان ویلا خریداری می کنند دچار مشکل نشوند و بتوانند به راحتی از ویلای خود، امکانات منطقه و ویژگی های خاص کردان بهره ببرند.

روش های خرید ویلا کردان

روش های خرید ویلا کردان

اکنون که تمام امکانات و ویژگی های خاص کردان را بررسی کردیم مسلما بیشتر شما راغب به خرید ویلا در کردان شده اید اما یا نمیدانید چگونه باید برای خرید ویلا اقدام کنید و یا تصور میکنید روش های خرید ویلا کردان بسیار دشوار است و خرید ویلا در کردان کار شما نیست!

همیشه همه مسائل از دور بسیار دشوارند اما زمانی که وارد گود شوید متوجه آسانی آن خواهید شد، خرید ویلا کردان نیز یکی از همین مسائل است که بیشتر افراد بدون هیچ اطلاعاتی فقط سختی و دشواری آن را می بینند. اگر شما جزو افرادی هستید که پس از بررسی ویژگی های خاص کردان تصمیم خود را برای خرید ویلا در کردان گرفته اید و عزم خود را برای این کار جزم کرده اید ما یعنی گروه مشاورین املاک ویلارو نیز در این مسیر همراه و یاور شما خواهیم بود تا شما بتوانید بهترین ویلا را در کردان متناسب با شرایط خود خریداری کنید و به همراه خانواده خود بهترین لحظات را در این ویلا سپری کنید.

گروه مشاورین املاک ویلارو یک گروه تخصصی در زمینه فروش انواع ویلاهای جنگلی و شهرکی در تمام نقاط حومه تهران و کرج از جمله کردان می باشد، این گروه علاوه بر فروش ویلا در زمینه طراحی و ساخت ویلا نیز تخصص دارند زیرا تمام اعضای این گروه فارغ التحصیل در زمینه های مختلف و رشته های مختلف مربوط به ساختمان سازی می باشند، به این ترتیب اگر برای خرید ویلا در کردان از طریق گروه ویلارو اقدام کنید قطعا بهترین، با کیفیت ترین، زیباترین و فول امکانات ترین ویلا را با مناسب ترین قیمت خریداری خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp