انواع استخر ویلا – ویلارو

این موضوع اصلا و ابدا قابل کتمان نیست که خرید ویلا برای بسیاری از افراد به این دلیل جذابیت دارد که آنها می توانند یک استخر اختصاصی و خانوادگی داشته باشند. استخر ویلا – با توجه به طراحی‌ای که می تواند داشته باشد – پشت یک ویلا، در یک فضای بسته داخل ساختمان ویلا، یا نزدیک به ورودی ویلا یا هر کجای دیگری که امکان ساخت و استفاده از آن وجود داشته باشد، می تواند قرار بگیرد و یک فضای آرامش بخش، به عنوان یک سرگرمی ِجذاب خانوادگی، و حتی به عنوان فضایی برای شنای حرفه ای استفاده می شود.

بسیاری از افراد با داشتن یک استخر اختصاصی در ویلای خود، نیازی به حضور در استخر های عمومی نخواهند داشت. سبک و اندازه، نوع استخر ویلا، رنگ و … همگی در ظاهر یک ویلا موثر هستند زیرا اولین چیزی که ممکن است به ذهن مخاطب بعد از معرفی یک ویلا متبادر شود این است که: «استخر ویلا چه شکلی و شمایلی دارد؟» در عین حال برخی ویلاها دارای استخر نیستند و بسیاری از خریداران می توانند با راهنمایی یک متخصص برا احداث و ساخت و ساز یک استخر داخل ویلا اقدام کنند. اما اغلب ویلاهایی که بدون استخر هستند، طبق نظرات مهندسی و کارشناسی شده از وجود چنین امکانی بی بهره اند. دلایل آن را می توان مختلف و متعدد دانست. بنابراین اگر شرایط وجود یک استخر در یک ویلا ممکن باشد، قطعا در ساخت و احداث آن تردید نخواهد شد. کما اینکه وجود استخر به ارزش و قیمت یک ویلا می افزاید و از این رو سازندگان یا فروشندگان ویلا قید چنین موهبتی را از ویلای خود نمی زنند.

وقتی برای خرید ویلا کردان، خرید ویلا در تهراندشت یا چهارباغ، زعفرانیه و غیره اقدام می کنید می توانید به طور دقیق متوجه شوید که اکثر ویلاهای این مناطق دارای استخر هستند. مهمترین دلیلی که بیشتر از نَود درصد از ویلاها در این مناطق را صاحب استخر کرده است می توان آب و هوای خوب و جوِ متعادل آن در اکثر اوقات سال دانست. البته به جز این دلیل، یک ویژگی ِدیگر که می تواند استخر ویلا و آب تنی را برای صاحبان ویلاها در این مناطق لذت بخش نماید این است که منابع آبی در کردان، تهراندشت، چهارباغ و … به وفور یافت می شوند. بنابراین شما مشکلی از جهت کمبود آب برای استخر یا حتی آبیاری درختان ویلا نخواهید داشت.

شما می‌توانید اطلاعات لازم برای خرید یک باغ ویلای زیبا با شرایط مورد نظر خود را با همکاری مرکز مشاوره املاک ویلارو به دست آورید.

خرید ویلا کردان

استخر ویلا از نوع هموار با سطح زمین و بالاتر از زمین

به طور کلی مقرون به صرفه ترین و معمولی ترین گزینه از بین استخر ویلا، استخرهای بالاتر از سطح زمین هستند که همانطور که از نامشان مشخص است بالاتر سطح محوطه قرار می گیرند. گاهی اوقات اطراف آنها حفاظ وجود دارد و گاهی هم پاسیو اطرافشان را احاطه کرده است. بیشتر این مدل استخر ها با عایق های آلومینیومی، رزینی یا فولادی با پوشش های وینیل ساخته می شوند. اما استخر های هموار با سطح زمین از متریال های مختلفی از جمله بتن، فایبر گلاس و وینیل لاینر ساخته می شوند. برخی از آنها هم طوری طراحی شده اند که دیواره هایشان دارای طرح و نقش است. حتی اگر شخصا برای ساخت استخرهای بالاتر از سطح زمین – بعد از خرید ویلا – اقدام کنید، هزینه‌ی چندانی را نسبت به احداث سایر استخر های مخصوص ویلا نخواهید پرداخت.

اما استخر ویلا از نوع هموار با سطح زمین در شکل ها و اندازه های متفاوت داخل یک ویلا وجود دارند و با توجه به فضایی که برای ساخت آنها از ابتدا در نظر گرفته شده است، می توانند بسیار بزرگ یا متوسط رو به کوچک باشند. همچنین طول عمر بالایی دارند و محبوب بسیاری از افراد و صاحبان ویلا می باشند. اما آیا معایبی نیز دارند؟ قطعا! شکل و ظاهر آنها محدود به یک ساختار است؛ یعنی همواره به شکل مستطیل ساده و بدون هیچ امکانات دیگری ساخته می شوند. بنابراین فُرمی ایستا دارند.

  • استخر ویلا از نوع فایبر گلاس

استخر ویلا از نوع فایبرگلاس معمولاً انعطاف پذیرتر از یک استخر بتنی است و به طور خاص در مناطق زلزله خیز استفاده می شود. استخرهای پانل فایبرگلاس در یک ویلا گزینه‌ی دیگری هستند که انعطاف پذیری بیشتری در طراحی و فضاسازی محوطه‌ی یک ویلا ایجاد می کنند.

  • استخر ویلا از نوع بتنی

استخرهای بتنی که اغلب پرهزینه ترین نوع استخر ویلا برای ساختن هستند، و به شکل های مختلفی می توانند ساخته شوند. این نوع استخر ها محبوبیت بیشتری دارند به این دلیل که در اکثر ویلاها از آنها برای بخشیدن یه ظاهر جذاب و دیدنی به محوطه‌ی ویلا استفاده می شود.

  • استخر ویلا از نوع وینیل لاینر

این نوع از استخر ویلا با دیوارهای پانلی ساخته شده اند که به هم متصل می شود و بر روی یک پایه بتنی قرار می گیرد. سپس یک آستر وینیل سفارشی تمام استخر را می پوشاند. انعطافی که در طراحی و زیباتر کردن این نوع استخر ویلا به کار می رود در نوع خود بسیار جذاب است.

استخرهای بی نهایت

استخرهای بینهایت که معمولاً برای برجسته کردن و جلوه دادن یک منظره که روبروی ویلا قرار دارد استفاده می شوند، دارای یک یا چند دیوار با لبه های ناپیدا هستند که درست زیر سطح آب استخر قرار می گیرند. چنین طراحی‌ای – که امروزه به شدت باب شده است – به کسانی که قصد استفاده از آن را دارند اجازه می دهد تا آب روی دیوار استخر جریان یابد و این توهم را ایجاد می کند که هیچ حد و مرزی برای استخر ِمورد نظر وجود ندارد. این نوع استخر ویلا، اغلب در مکان‌هایی با شیب تند برای نمایش دادن و جلوه کردنِ مناظر کوه‌ها، جنگل یا باغ های در هم تنیده و غیره استفاده می‌شود. به دلیل نیازمندی این نوع از استخر ها به طراحی تخصصی، ساخت و نگهداری استخرهای بی نهایت بسیار پرهزینه است، اما در هر صورت نمی توان زیباییِ آنها را نادیده گرفت. در عین حال باید توجه داشت که ساخت یا وجود آن در هر ویلایی، ممکن نیست!

جکوزی و اسپا

استخرهای لپ – Lap

اگر دلیل اصلی شما برای داشتن استخر رسیدن به تناسب اندام و انجام ورزش های آبی است، استخر ویلا از نوع لپ – Lap می تواند یک گزینه مناسب باشد. این نوع استخر که داخل زمین محوطه ویلا قرار می گیرد، به طور خاص برای شنا طراحی شده است. همچنین بلند، باریک و معمولاً مستطیل شکل است. این نوع استخر ها برای ویلاهایی که چندان بزرگ نیستند مناسب اند زیرا نیاز به حداقل فضا دارند و برای حیاط های کوچک ایده آل می باشند. این نوع از استخر ویلا، حداقل 40 فوت فضای شنای مستقیم و بدون مانع را به کسانی که قصد شنای نسبتا حرفه ای دارند، ارائه می کنند. اگر سازنده‌ی این نوع استخر ویلا، تنها ورود یک نفر را به آب در نظر بگیرد – و نه تعداد افراد بیشتر را آن هم به صورت همزمان – عرض آن می تواند کمتر از 8 فوت باشد.

سوییم اسپا

اسپاهای مخصوص شنا نوع دیگری از استخر ویلا به شمار می آیند که برای شنا به طور حرفه ای طراحی شده اند. آنها در اصل ترکیبی از استخر و آبگرم هستند و همچنین دارای جت های آبی هستند که به افراد اجازه می دهد برخلاف جریان ثابت آب شنا کنند. وجود این نوع از استخر ویلا، برای حیاط های کوچک عالی است، برخی از اسپاهای شنا به اندازه 12 فوت طول دارند. از آنجایی که شناگر در این نوع استخر ها در آب حرکت نمی کند، ابعاد استخر می تواند بسیار کوچکتر از حالت عادی و معمولی نیز باشد. همچنین می توان از سوییم اسپاس ها به صورت دوگانه – به عنوان چشمه‌ای از آبگرم و یا محلی برای شنا در آب گرم – استفاده کرد.

جکوزی و اسپا

جکوزی ها و اسپاها استخرهای آب گرم و کوچکی هستند که برای استراحت یا آب درمانی در نظر گرفته شده اند. نسخه‌ای از آنها که قابل حمل هستند و روی زمین قرار می گیرند معمولاً تحت عنوانِ «وان آب گرم» نامیده می شود، در حالی که آبگرم خانگی به مدلی از این استخر ویلاها برای شنا اشاره دارد که «درون زمین» قرار می گیرند و اغلب در کنار استخرهایی که پایینتر از سطح زمین قرار دارند، ساخته می شوند. به دلیل اندازه کوچکترِ آنها، معمولاً هزینه نصب و نگهداری‌شان در مقایسه با دیگر استخرها کمتر است.

کدام ویلا با کدام استخر مناسب شماست؟

با توجه به توضیحاتی که در این مطلب در مورد انواع استخر ویلا داده شد، دیگر انتخاب ویلای مناسب طبق یک استخر محبوب و دلخواه چندان سخت نیست. اغلب ویلا ها با توجه به شرایط خانوادگی ساخته می شوند و به همین دلیل است که تنوع استخر هایی که تحت عنوان «استخر های روی زمین» شناخته می شوند، نسبت به سایر گزینه های دیگر بیشتر است. با این حال، حتی اگر استخر مورد نظر داخل ویلای انتخابی شما قرار نداشت می توانید با متخصصین مربوطه در این زمینه صحبت کرده و مشورت بگیرید که آیا می توانید بعد از خرید ویلا استخر ویلا را تغییر دهید یا یک استخر دیگر – یا مثلا یک سوییم اسپا – به آن اضافه کنید یا خیر. زیرا برخی از ویلاها هستند که استخرشان داخل ساختمان و در اولین طبقه قرار گرفته است اما برخی از ساکنین آن ویلا ترجیح می دهند یک آب گرم یا یک حوضچه کوچک مشابه استخر داخل محوطه و حیاط ویلا نیز داشته باشند. هیچ محدودیتی از این نظر وجود ندارد. ما در ویلارو به عنوان مشاور شما در امر خرید ویلا کمک می کنیم هم ویلای رویایی خود را بیابید و هم در مورد امکان استفاده از یک استخر دیگر یا تعویض استخر ِکنونی اقدام کنید. برای این منظور، تنها کافی است که در مورد نوع استخری که می خواهید داشته باشید تحقیق کنید و به طور دقیق بدانید که قصد دارید در کنار خانواده و دوستان تان چگونه از آن استخر استفاده کنید.

استخرهای لپ

نکته‌ی مهم در مورد استخر ویلا

استخر ویلا تماما زیبایی و قشنگی نیست. هر چیزی به مراقبت نیاز دارد و استخر ویلا نیز از این قاعده مستثنی نیست. درست است که استخر مانند گل و گیاه نیاز به آبیاری ندارد یا شبیه مبلمان داخل ویلا دچار فرسودگی نمی شود یا در شرایط جوی مربوط همچنان ساختار خود را حفظ می کند و حتی تا چندین سال نیاز به بازسازی ندارد، اما تمیز کردن، پر و خالی کردن آب داخل ِآن – هزینه آب – و بسیاری از تدابیری که در حین استفاده از استخر باید در نظر بگیرید همگی هزینه هایی هستند که در نگاه اول و در زمان خرید ویلا از چشم ِخریدار پنهان می مانند. اگر در مورد هزینه های نگهداری استخر ویلایی که خریداری می کنید فکر کرده اید حتما پیشنهاد می کنیم که یک ویلای استخر دار بخرید. اما در عین این صورت، پیشنهاد منطقی ما از گروه مهندسین و مشاورین ویلارو این است که به فکر خرید ویلای فاقد استخر باشید. زیرا استخر ها بدون رسیدگی کم کم زیبایی ِظاهری خود را از دست می دهند و روی ظاهر ِساختمان ویلا و فضای ِاطراف خود نیز به شدت تاثیر گذار هستند.

در صورتی که برای خرید ویلا در کردان، تهراندشت، چهارباغ، زعفرانیه، سهیلیه و … مردد هستید یا قصد سرمایه گذاری در بازار ویلا را دارید و یا اینکه، تنها به فکر خرید یک ویلای زیبا با معماری اروپایی و کاملاً مدرن هستید، پیشنهاد می کنیم حتما با ما در گروه مهندسین و مشاورین ویلارو تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp